Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

swochn

Uczestnik
 • Posty

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

swochn last won the day on maja 16 2019

swochn had the most liked content!

Reputacja

2 Neutralny

O swochn

 • Ranga
  Początkujący
 1. Okres od wykonania usługi do wypłaty pieniędzy jest zbyt długi. Firmy zajmujące się ocieplaniem budynków to raczej firmy nie duże. Często to właściciel i kilku pracowników z dużą rotacją. Takie firmy nie są chętne, albo po prostu nie mają możliwości zamrozić jakiś tam kapitał na nie wiadomo jak długo.
 2. Ciąg dalszy: pod koniec kwietnia miałem telefon z Funduszu w sprawie kontroli, umówiłem się, przyjechał pan, porobił zdjęcia, wypełnił protokół, podpisaliśmy. Proszę czekać na wypłatę, nie wiem kiedy będzie - powiedział i pojechał. Mówił, że jestem jednym z pierwszych kontrolowanych, na co sam nr umowy wskazuje. Moja umowa ma nr 10. Czekam spokojnie za przelewem i w sobotę 11 maja telefon z Funduszu, że nie mogą mi wypłacić dotacji bo brakuje jednego zdania na oświadczeniu kier-buda. No rzesz kurła, tyle razy było sprawdzane i niby wszystko OK. Nic, poprawiłem oświadczenie, w środę w
 3. U mnie idzie opornie, ale zgodnie z terminami. Wniosek złożyłem w październiku, w grudniu dostałem info, że zaakceptowany (musiałem tylko złożyć małą korektę, bo machnąłem się w obliczaniu dochodu). W lutym dostałem list, że Zarząd przyznał mi dofinansowanie. Dzisiaj wreszcie podpisałem umowę!!!
 4. Chyba sąsiad musiał mówić o innym dofinansowaniu. W programie "Czyste Powietrze" nie bierze udziału żaden bank czy gmina (w starszych programach tak faktycznie było). Nawet pożyczki wypłacane mają być bezpośrednio przez Fundusz. PS. Mój wniosek doczekał się umowy (tzn. dostałem zaproszenie do jej podpisania). Czekam tylko na oświadczenie Kierownika Budowy i w przyszłym tygodniu mam zamiar podpisać tę umowę. Te tony papierków to na tę chwilę: 1) Oryginały faktur + dane techniczne urządzeń + certyfikaty; 2) Ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę lub zgł
 5. Kilka dni temu dostałem z Funduszu list z informacją, że przyznano mi dotację i mam oczekiwać na kontakt pracownika z propozycją umowy. Coś drgnęło.
 6. Wczoraj złożyłem wniosek elektronicznie, dzisiaj byłem w Funduszu potwierdzić i złożyć wersję papierową. Z tego co się dowiedziałem wynika, że wnioski przyjmują, ale jeszcze ich nie rozpatrują (mają na to 90 dni). Pani nie potrafiła mi odpowiedzieć, kiedy będzie i jak wygląda wizyta przedstawiciela Funduszu, bo jeszcze żadnej nie było. Generalnie mogę robić (montaż pompy 5 listopada) tylko mam zrobić dokumentację fotograficzną przed rozpoczęciem prac. WFOŚiGW w Łodzi.
 7. A z czego będzie izolacja pozioma na chudziaku i jak ją będziesz łączyć z folią fundamentową?
 8. A czy błędem by było zastosowanie szerszej izolacji poziomej (np z papy termozgrzewalnej) i wywinięcie jej do góry na ścinę zewnętrzną?
 9. Tak bym chciał, i tak pewnie będzie, ale na razie po pracach ziemnych związanych z fundamentami jest spory rozgardiasz. Równać teren pewnie będę wiosną to będzie czas to przypilnować. Raczej nie będę już nawozić gruntu. Mam jeszcze nie rozparcelowaną sporą górę humusu zdjętego przy korytowaniu wykopu pod fundamenty. Powinno mi wystarczyć wyrównanie poziomu gruntu wokół budynku. No właśnie, dlatego myślę o szczelnej izolacji z papy termozgrzewalnej, aby ciągłą warstwą odizolować ściany naziemia i ocieplenie podłogi od wilgoci, która może się pojawić na górnej powierzchni chudzia
 10. Działka jest lekko pochylona, dom będzie bez piwnicy, obecnie jest stan "zero". Góra chudziaka przy jednej ścianie jest mniej więcej na poziomie gruntu rodzimego, po przeciwległej stronie grunt rodzimy jest około pół metra niżej. Do poziomu chudziaka dosypane jest piachem gdzieś na metr od ściany.
 11. Nie wiem jakie masz te słupki, ale wydaje mi się, że na 4,2 m zmieści się jeszcze jeden słupek i wtedy osobno furtka i brama symetryczna. No chyba, że na podwórko mają wjeżdżać regularnie jakieś wielkie samochody.
 12. Tak, zgadzam się, spełnią rolę izolacyjną. Pytanie brzmi czy mogę zastosować papę termozgrzewalną w budowanym domu, w którym będę mieszkał? Jeśli tak to którą? W kartach technicznych pap, które zaproponował ekspert IZOHANa nie ma określone wprost, że można stosować w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi, ale nie ma też napisane, że nie można. To można, czy nie można? Może rustin napisz jak zrobiłeś u siebie?
 13. Eksperci, to można stosować papy termozgrzewalne do izolacji przeciwwodnej podłogi na gruncie w domu mieszkalnym niepodpiwniczonym, czy nie można? Pytam, bo mam podobny problem i po pobieżnym sprawdzeniu cen papy wyjdą sporo taniej.
 14. Panie Jerzy, z całym szacunkiem, ale chyba się Pan "czepia". To jest dziennik budowy ja14 i niech tak pozostanie. Bardzo proszę
×
×
 • Utwórz nowe...