Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

swochn

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O swochn

 • Ranga
  Początkujący
 1. Wczoraj złożyłem wniosek elektronicznie, dzisiaj byłem w Funduszu potwierdzić i złożyć wersję papierową. Z tego co się dowiedziałem wynika, że wnioski przyjmują, ale jeszcze ich nie rozpatrują (mają na to 90 dni). Pani nie potrafiła mi odpowiedzieć, kiedy będzie i jak wygląda wizyta przedstawiciela Funduszu, bo jeszcze żadnej nie było. Generalnie mogę robić (montaż pompy 5 listopada) tylko mam zrobić dokumentację fotograficzną przed rozpoczęciem prac. WFOŚiGW w Łodzi.
 2. A z czego będzie izolacja pozioma na chudziaku i jak ją będziesz łączyć z folią fundamentową?
 3. A czy błędem by było zastosowanie szerszej izolacji poziomej (np z papy termozgrzewalnej) i wywinięcie jej do góry na ścinę zewnętrzną?
 4. Tak bym chciał, i tak pewnie będzie, ale na razie po pracach ziemnych związanych z fundamentami jest spory rozgardiasz. Równać teren pewnie będę wiosną to będzie czas to przypilnować. Raczej nie będę już nawozić gruntu. Mam jeszcze nie rozparcelowaną sporą górę humusu zdjętego przy korytowaniu wykopu pod fundamenty. Powinno mi wystarczyć wyrównanie poziomu gruntu wokół budynku. No właśnie, dlatego myślę o szczelnej izolacji z papy termozgrzewalnej, aby ciągłą warstwą odizolować ściany naziemia i ocieplenie podłogi od wilgoci, która może się pojawić na górnej powierzchni chudziaka. Pytanie czy to ma sens i którą papę użyć?
 5. Działka jest lekko pochylona, dom będzie bez piwnicy, obecnie jest stan "zero". Góra chudziaka przy jednej ścianie jest mniej więcej na poziomie gruntu rodzimego, po przeciwległej stronie grunt rodzimy jest około pół metra niżej. Do poziomu chudziaka dosypane jest piachem gdzieś na metr od ściany.
 6. Nie wiem jakie masz te słupki, ale wydaje mi się, że na 4,2 m zmieści się jeszcze jeden słupek i wtedy osobno furtka i brama symetryczna. No chyba, że na podwórko mają wjeżdżać regularnie jakieś wielkie samochody.
 7. Tak, zgadzam się, spełnią rolę izolacyjną. Pytanie brzmi czy mogę zastosować papę termozgrzewalną w budowanym domu, w którym będę mieszkał? Jeśli tak to którą? W kartach technicznych pap, które zaproponował ekspert IZOHANa nie ma określone wprost, że można stosować w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi, ale nie ma też napisane, że nie można. To można, czy nie można? Może rustin napisz jak zrobiłeś u siebie?
 8. Eksperci, to można stosować papy termozgrzewalne do izolacji przeciwwodnej podłogi na gruncie w domu mieszkalnym niepodpiwniczonym, czy nie można? Pytam, bo mam podobny problem i po pobieżnym sprawdzeniu cen papy wyjdą sporo taniej.
 9. Panie Jerzy, z całym szacunkiem, ale chyba się Pan "czepia". To jest dziennik budowy ja14 i niech tak pozostanie. Bardzo proszę
×