Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

ktaczal

Uczestnik
 • Posty

  34
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O ktaczal

 • Ranga
  Początkujący
 1. Panelowe są bardziej estetyczne nie widać rur (panelowy zasilanie od dołu) i złączek przy termostacie. Ja jestem za grzejnikami panelowymi.
 2. A jak wygląda sprawa ze garaż nie jest w całości do granicy tylko częściowo około 4,5m garaż ma się znajdować na krawędzi Lz
 3. Wiem ze jest to 12m od lini lasu jak budowałam dom to musiałem odsunąć się 12M później po fakcie stwierdzono ze oznaczenie Jest Lz nie Ls teraz przyszedł czas na stawianie garażu mam projekt ale chce go przesunąć bliżej drzew ze względu na estetykę i wygodniejsze użytkowanie terenu.
 4. Chciałbym postawić garaż 6m x10 m na granicy działki budowlanej bez okien która łączy się (grunty zakrzewione i zadrzewione) są tam drzewa iglaste (sosna) i krzewy działka sąsiednia ma taki sam numer co budowlana (należy do mnie) całość działki 1.12h, 10 arow to działka budowlana obok grunt z drzewami ma około 9 arów reszta to uprawy rolne. i pytanie czy jest minimalna odległość garażu od drzew.
 5. jest wiele modeli np. AWZ-333 do tego listwę rozdzielająca masz miejsce na zasilanie awaryjne akumulator ta skrzynka nadaje się na kamery zwykłe i IP jak będziesz chciał kamery IP to parę pomarańczowa i zieloną transmisja 100MBit a niebieska para +12V a brązowa minus i wkładasz do skrzynki switch.
 6. Zastosuj UTP i doprowadź wszystkie do jednej skrzynki minimum 20x30x8 cm jak będziesz miał kamery IP będzie pasować jak analogowe to też puścisz skrętką UTP (pod parę pomarańczową puszczasz sygnał przez konwerter na para niebieska + a brązowe - zasilanie oczywiste 12V a zielona zostaje w zapasie)
 7. Ja wybrałem SEDNA firmy Schneider mi przypadły do gustu a gniazdka są solidne tak samo przełączanie jest idealnie pracuje, dopasowany klawisz z ramką.
 8. Ja zrobiłem puszki i rurki 18mm pod tynkiem z każdego pokoju do poddasza (nie peszel ciężko się kable przeciąga) jak będę potrzebował jakiś kabel to przeciągle gdzie będę chciał, i będzie możliwość z jednego pokoju do drugiego itp..
 9. zamiast róznicówki na samym dole dać wyłącznik nadmiaro-prądowy B20 do siły dać wyłącznik nadmiaro-prądowy B16 i na wszystkie gniazdka daj B16
 10. Ja to dopiero miałem jazdę z kropelka. Musiałem usuwać z matrycy laptopa. dałem rady tylko przy użyciu zmywacza do paznokci.
 11. np. Spalić opryskiem (chemia)
 12. nie zasilanie 30-40 stopni max + grzejnik drabinka wiec myślę ze będzie ok
 13. Witam ja mam przelicznik 110Watt na 1m2 i tak robię podłogówkę co 15cm czyli 6-7m rury 1m2, np pokój 10m2 grzejnik 500x1000 i mi się wydaje ze 110Watt jest to optymalna moc. cóż mocno odbiegliśmy od tematu Wybrałem Grzejniki Cosmonova
 14. Ten rozdzielacz jest do grzejników i nie potrzeba przepływomierzy przepływ będzie regulowany w wkładce termostatycznej i to wystarczy a odcięcie w module przyłączeniowym , a co do podłogówki to nie mam zdjęć ale załączę rożni się tylko pompą jest WITA a mieszacz VTA 372 a podłogówki będzie około 45 m2 i po przeliczeniu przepływu powinien dać sobie rade i ma nawet zapas. w sumie są tylko 2 pompy (grzejniki i podłogówka) tylko zastanawiam się z bojlerem jak zrobić by mieć stała temperaturę 40-45 stopni te 2 rury co idą do rozdzielacza to tylko do odpowietrznika bo rozdzielnia podłogówki jest
 15. daj dobry kabel UTP jeśli będzie blisko sieci elektrycznej zastosuj kabel ekranowany. nic więcej nie ma sensu stosować.
×
×
 • Utwórz nowe...