Skocz do zawartości

Notohop

Uczestnik
  • Posty

    36
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Notohop

  1. Wilgoć nieźle znoszą panele warstwowe, wykonane w całości z takich rodzajów drewna, które wykazują taką odporność. A więc nie wystarczy żeby górna warstwa była np z drewna egoztycznego. Bo i konstrukcyjna powinna być z trwałego, odpornego gatunku [np. buka]. Trzeba sprawdzić, czy dany wyrób jest przeznaczony do pomieszczeń narażonych na wilgoć.
  2. Jeżeli jest możliwośc, można zrobić to we własnym zakresie, bo bez problemu można kupić drewno krajowe (w marketach budowlanych, zakładach stolarskich, tartaku). Jeśli chodzi o egzotyczne, to jest coraz większy wybór. Trzeba tylko pamiętać o systematycznej (co kilka lat) impregnacji drewna krajowego. Konstrukcje należy tworzyć za pomocą nierdzewnych gwoździ, śrub czy wkrętów. Można też kupić różne gotowe wyroby w marketach, centrach ogrodniczych – wiadomo. Ale cena będzie wyższa. Altana ma być spora- będzie się opłacało zrobić ją samemu.
  3. W łazience należy stosować lite deski. Warstwowe drewno nie jest polecane do pomieszczeń wilgotnych. Jeszcze ważne, zeby decydując się na określony gatunek drewna, zwrócić uwagę na jego parametry. W kontakcie z wilgocią ważny jest przede wszystkim tzw. skurcz drewna. Im mniejszy, tym mniejszym odkształceniom będzie ono ulegać. W przypadku drewna na podłogę liczy sie też twardość desek.
  4. Przyszła wiosna, można planować malowanie w domu Odnośnie tych farb do płytek - czy jasna farba będze się nadawać na ciemne płytki? Czy nie przebija przez nią zabardzo kolor płytek?
  5. tak, rzeczywiście zwykłe czujki mogą się załączać wtedy, kiedy nie trzeba ;)
  6. Myślę, że trzeba liczyć kilka tysięcy zł. 6-8 tys zł. Wszystko oczywiście zależy od jej wielkości, wyposażenia itd.
  7. O kompozyt właściwie nie trzeba dbać Ale płytki też dobra opcja. Tylko antypoślizgowe - bo przy basenie łatwo się pośliznąć, i mrozoodporne. No chyba że mówimy o płytach ogrodowych. Takie nowoczesne, z betonu to mogą nawet drewno przypominać
  8. Czujki ruchu i zmierzchu są dobrym rozwiązaniem wokół budynku. Cz. ruchu załączające sie w przypadku obecności kogoś na działce. Zmierzchowe - włączające światło o zmroku. Pytanie czy to wystarczy w przypadku tego terenu. Ale skoro jest częściowy monitoring... W bezprzewodowych systemach można bez problemu dodawać czujniki i zmieniać ich lokalizację.
  9. takie czujniki czesto wlaczają sie bez powodu, jesli obok lezy telefon. Albo reaguja na rozpylony lakier do włosów czy dezodorant Zgadzam sie, ze trzeba kupować w sprawdzonym miejscu, zeby nie byl zleżały. Jak cos takiego polezy kilka lat w magazynie, to potem przy użytkowaniu ma już słabą żywotność, np. wmontowanego sensora.
  10. Po zastanowieniu - chyba nie jest to taki znowu rewelacyjny pomysl. Zeby zrobic w stopniach szuflady, trzeba zrobić stabilną górę stopni (tam gdize staiwa się nogę). Dno szuflady też swoje zajmuje. I jej boki. Przypuszczam, że miejsca w tych schowkach nię będzie za wiele, a ile roboty i wydatkow... A jak którys domownik nie domknie takiej szuflady, to strach pomyslec co moze sie stac, jesli ktos inny bedzie biegl po schodach
  11. W tym wypadku stawiałbym na kompozyt ryflowany. Najprościej wybrac system tarasowy kompozytowy - wszystko jest w komplecie. O drewno na dworze trzeba zawsze dbać, a egzotyczne jest drogie. Rodzaj kompozytu chyba nie ma wiekszego znaczenia
  12. Ja polecam kostkę płukaną - z kruszywem na wierzchu - nie poslizniesz się niej i ladnie wyglada. I trwala jest.
  13. skoro widziałaś foty, to jest to możliwe do zrobienia ) Czy funkcjonalne... hmm... Napewno to dobry sposob na wykorzystanie tego typu przestrzeni
  14. Sauna infrared to właściwie nie sauna ? trudno więc o porównywanie. Konstrukcja kabin jest tylko podona. Sauna infrared to kabina z podczerwienią - ogrzewanie odbywa się za pomocą promieników. Nie ma pieca pary gorącego powietrza. Działanie nie jest więc tak dobroczynne jak prawdziwej sauny. Chociaż można spędzać wewnatrz więcej czasu bo warunki są łagodniejsze.
  15. No pewnie inną grubość płyt daje się na sufity, a inną na te suche tynki czy różne ścianki łukowe...
  16. A jakie wymiary płyt najczęściej się wybiera? I jaką grubość ???
  17. Witam poświątecznie! A jaki rodzaj płyt mam zastosować do pokoju? Czy rodzaj płyt g-k ma większe znaczenie?
  18. Nam saunę najpierw zaprojektowała firma sprzedająca i montująca sauny. Okazało się jednak, że to wszystko będzie bardzo dużo kosztować. Zdecydowaliśmy się na samodzielne jej skonstruowanie i zbudowanie z drewna. Jest to sauna sucha dla 2–4 osób, z drewna świerkowego i olchowego. Listewki z drewna świerkowego dostaliśmy od znajomych. Sztachety olchowe - na 2 ławki - kupiliśmy w markecie budowlanym. Drzwi są ze szkła hartowanego. Piec jednofunkcyjny. Nie potrzebowaliśmy drogiego pieca z generatorem pary. Polecam takie rozwiązanie.
  19. Chciałbym położyć płyty g-k w jednym z pomieszczeń, na ściany. Z tym że są one strasznie nierówne. Pytanie – czy da się przykleić płyty do takich ścian? Zależy mi na bardzo gładkich ścianach, bo w jasnym wnętrzu wszystkie niedoróbki są dobrze widoczne.
  20. W ogóle, zgodnie z prawem, brama skrzydłowa powinna się otwierać do wewnątrz działki. Jest to też podyktowane względami praktycznymi. Skrzydła bramy mają przeciętnie 1–1,5 m szerokości. Jeśli otwierają się na zewnątrz, ale jest napęd, to pół biedy. Gorzej jak trzeba recznie zamykać taką bramę (po wyjechaniu z posesji), a przed wjazdem nie ma miejsca na zostawienie na chwile samochodu. Wtedy samochód trzeba zostawić na ulicy, co wiąze się z tamowaniem ruchu.
  21. Oczywiście, że trzeba wybierać to, co pasuje do otoczenia domu, a nawet i do samego budynku albo altanki (np. do cokołu takiej budowli, elewacji budynku itp). Ale faktem jest, że trwałość danego ogrodzenia też ma znaczenie. Nie każdy ma czas zajmować się całe lato konserwacjami i naprawami w obrębie podwórka. Drewno, jakby nie było, i tak będzie trzeba malować po paru sezonach. Z metalem jest troche łatwiej. Nawet jak nie będziemy go co pare lat malować, to nic strasznego się nie stanie. Co innego wybrać coś, co jest stylizowane na stare, a co innego mieć zardzewiałe/przegniłe ogrodzenie. Płot jest przecież stale narażony na wpływ deszczu, mrozu, i może się po prostu rozpaść, jeśli nie będzie się o niego dbać.
  22. Słuchajcie, to może ja jednak użyje oleju do drewna ;D
  23. Mam jeszcze 3 pytania co do tego parkietu. Trochę z innej beczki: 1 - Jeśli jakieś klepki delikatnie się ruszają, to czym je przykleić/przytwierdzić? 2 - Gdzieniegdzie są szpary w parkiecie. Można je bez problemu zaszpachlować? 3 - Czy bardziej uszkodzone klepki (jest kilka takich pojedynczych) łatwo jest wymienić na nowe? W składziku powinienem mieć trochę na zapas.
  24. Chciałem dać samą lakierobejcę. Będzie ok?
×
×
  • Utwórz nowe...