Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

franek4

Uczestnik
 • Posty

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O franek4

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witaj Kingo. Sam nie posiadam obecnie w domu tradycyjnego kominka, z którego zrezygnowałem całkiem świadomie przy okazji projektowania domu. Poza tym tak jak piszesz kominek to pewne koszta. Z czasem postanowiliśmy dokupić sobie kominek elektryczny, polecam tutaj na pewno zwracać uwage na jakość jego wykonania, głównie na płomień. Jakiś czas temu wesżła technologia 3d, która daje o wiele lepsze efekty płomienia, wiele różnych rodzajów płomienia. Zdecydowałem się na prosty kominek w białej obuwie, nad którym powiesiłem tv ( nie byłoby to raczej możliwe w przypadku standardowego kominka).
 2. Firma Metalurgia S.A. Radomsko w swojej szerokiej ofercie posiada m. in. panele ogrodzeniowe. Panele ogrodzeniowe cechują się uniwersalną estetyką, szerokim spektrum zastosowania, z przeznaczeniem do do grodzenia zarówno prywatnych działek, zagród, posesji oraz większych przestrzeni. Zaletą jest dobry stosunek ceny do jakości, możliwość szybkiego montażu oraz łatwa aranżacja do istniejących obiektów. Polecam w związku z tym zainteresować się jeszcze https://www.metalurgia.pl/ogrodzenia/panele-ogrodzeniowe/panele-ogrodzeniowe-1 Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji
 3. Firma Acero specjalizuje się w usługach związanych z obróbką blach, bram oraz dostarczaniem napędów i automatyki. Usługa obróbki blachy polega na możliwości dostosowania blachy zarówno z dostarczonego jak i własnego materiału. Elementy mogą być wygięte zarówno typowo lub w oparciu o indywidualne projekty. Pełna specyfikacja usługi dostępna jest pod niniejszym linkiem: http://acero.info.pl/obrobki-blacharskie/
 4. Technologia RFID umożliwia szybkie i sprawne lokalizowanie różnego rodzaju towarów i przedmiotów. Jest wiele miejsc w których można ją wykorzystać - np w handlu, inwetaryzacji czy jako zabezpieczenia antykradzieżowe. Zainteresowanych odsyłam do: https://www.hyprotech.com.pl/w-jaki-sposob-wykorzystuje-sie-technologie-rfid-w-handlu/ Witryna na której tematyka ta została trochę szerzej opisana.
 5. Tutaj: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj-z-nami-porady-montazowe/montaz-drzwi-w-sciance-gk Znalazłem taką tabelkę z której wynika, że przy ciężarze drzwi rżędu 50 kg, należy stosować profile o szerokość (50 mm) profili C , U i UA - pytanie, czy będzie to dostatecznie stabilne?
 6. Dzielimy pomieszczenie na 3 równe części. Nowe pomieszczenia mają mieć wielkość odpowiednio 2/3 oraz 1/2 starego pomieszczenia. Sufit jest betonowy (płyty żerańskie - tak to chyb się na to mówi).
 7. Chciałbym zapytać w jaki sposób najlepiej wykonać podział pomieszczenia w stosunku 1 do 2 przy pomocy płyty G-K. Dodam, że chciałbym w tej ściance wykonać drzwi wejściowe - pytanie czy cała konstrukcja będzie na tyle sztywna, aby to utrzymała?
 8. Wszystko na to wskazuje, że czasy taniej, względnie taniej energii elektrycznej mamy już za sobą. Oznacza to w dużym skrócie, że coraz więcej osób będzie szukało sposobów na oszczędzanie energii elektrycznej. Pytanie, jak to robić? Otóż nie ma jednej prostej odpowiedzi. Energia elektryczna musi być oszczędzana na wiele sposobów: wyłączanie zbędnego oświetlenia, wyłączanie tych wszystkich zbędnych urządzeń które normalnie funkcjonują w stanie czuwania. Odsyłam do https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/jak-oszczedzac-prad Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z zakres
 9. Techem S.A. jest firmą specjalizującą się w dostarczaniu wysokiej jakości: - wycieraczek aluminiowych; - mat gumowych; - mat antyzmęczeniowych; - wycieraczek z logo; Szczegóły oferty można poznać klikając niniejszy adres e-sklepu internetowego: http://sklep.techemwycieraczki.pl/
 10. Firma Egsystem specjalizuje się w usługach związanych z dostarczaniem: - szynoprzewodów; - rozdzielni nN; - stacji transformatorowych; - instalacji elektrycznych; - transforamtorów; - rozdzielnic SN oraz usług związanych z montażem oraz serwisem. Szczegóły można znaleźć pod linkiem: https://www.egsystem.pl/
 11. Ubezpieczenie nieruchomości to niezwykle istotna sprawa - istotna przede wszystkim z punktu widzenia właściciela mieszkania. Różne nieszczęścia się zdarzają: pożary, wichury czy inne niebezpieczne zjawiska pogodowe, które w dużym skrócie doprowadzają do strat materialnych. Czy warto jest się ubezpieczać? Owszem, stosunek kosztów jakie ponosimy na ubezpieczenie do potencjalnych korzyści związanych z usuwaniem szkód przez ubezpieczalnie jest bardzo dobry. Odsyłam do porównywarki ubezpieczeniowej https://wygodnie.pl/ za pośrednictwem której można sprawdzić, jak się kształtują kos
 12. Pogratulować. U nas razem z przerwą zimową udało się wszystko zakończyć w ciągu 10 miesięcy, ale w sumie bryła budynku była stosunkowo prosta. Czytaj grupę na facebooku budujemy dom - tam wrzucają wiele intresujących rzeczy. To właśnie tam dowiedziałem się na temat możliwości zakupu gniazdka ze złączem USB Niby pierdułka - a przydatna rzecz.
 13. Wbrew pozorom maseczki antysmogowe są bardzo popularne np w Krakowie zobacz jak ludzie często chodzą w takich maseczkach, wyłpujących zarówno PM10 jak i PM2,5: Oczyszczacze powietrza. Sprawdź sobie urządzenia od ALFDA np modele: Alfda ALR300, Alfda ALR550 Oprócz tego, że są ciche, więc mogą stać nawet w sypialni, bo nie przeszkadzają, to wyłapują oprócz tych większych elementów jak sierść, kurz także wspomniane pyły wielkości PM10 oraz PM2,5. A umówmy się, przyjdzie zima i w Krakowie znowu normy będą przekroczone o 400 czy 500%.
 14. A jak z trwałością takich paneli? Jak się sprawują w praktyce? Czy ten obrazek nie traci kontrastu po kilku latach użytkowania?
 15. Najlepszą opcją będzie zakup takiego urządzenia które będzie jednocześnie polerką i szorowarką. Wiadomo polerka nadaje połysk a szorowarka usuwa trudniejsze zanieczyszczenia z którymi polerka by sobie nie poradziła. Jeżeli chodzi o urządzenia, to powszechnie stosowane są Numatic. To taki BMW wśród polerek Ewentualnie zadzwoń lub napisz do nich maila z zapytaniem.
×
×
 • Utwórz nowe...