Skocz do zawartości

Antonio

Uczestnik
  • Posty

    26
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Antonio

  1. Ja też wieszania butelek nie polecam.... ze względów wizualnych...
  2. he, he... a mi to brzmi z rosyjska ...a może kreciuszka?
  3. Przede wszystkim bruk klinkierowy jest materiałem bardzo odpornym na ścieranie, jest nienasiąkliwy i niewrażliwy na działanie substancji chemicznych (w tym oleju silnikowego). Jest mrozoodporny, nie wymaga impregnacji i łatwo usunąć z niego śmieci, glony, mchy i porosty. Nie zmienia koloru ani intensywności barwy (nie płowieje) pod wpływem warunków atmosferycznych. Znakomicie nadaje się na nawierzchnie podjazdów, a także ścieżek. Wszystko to dzięki temu, że klinkier wytwarza się z gliny i piasku przez wypalanie w bardzo wysokiej temperaturze. Powierzchnia klinkieru może być gładka lub z fakturą, a barwa ? grafitowa, żółta, czerwona lub brązowa; produkuje się też klinkier cieniowany.
  4. Oczywiście, że można to zrobić. Można podlewać w ten sposób kwiaty w donicach stojących na tarasie, jak i wiszących. Trzeba tylko doprowadzić do nich miniaturowe zraszacze. Są one połączone ze sobą cienkimi wężykami.
  5. Hmm.... ciekawe określenie na kreta, tylko nie wiem co to znaczy
  6. Moim zdaniem najprościej jest z oczkiem z formy... nie trzeba formowac półek na rośliny itd...
  7. Sa tez jakies granulaty na krety, ale moim zdaniem nie są najlepszym rozwiązaniem, bo zawierają substancje trujące... Pułapki (jak wyżej) są o wiele lepsze, ze względów ekologicznych popieram je z całą pewnością!!!
  8. Sprytne!!! Podoba mi się ta pułapka, i nie zabija zwierzątek... Przecież krety są pod ochroną, i nawet w ogrodach nie powinno się ich zabijać...
  9. A na jakiej zasadzie działają te pułapki, że krety się na to łapią? Skoro nie mogą zabić kreta, to pewnie on do czegoś wpada (inaczej jak w pułapkach na myszy)...
  10. ...albo upodoba sobie działkę wspomnianego sąsiada i zostanie tam na dobre...
  11. Rzeczywiście... zdjęć jest multum, a praktycznych informacji jak zbudować - nie ma............... Duże ryzyko - bo w przypadku złego wykonania nie trudno o wypadek...
  12. W przyszły weekend znowu wybieram się na wspomnianą działkę..... ciekaw jestem jak tam trawnik... Wcześniej w międzyczasie był koszony (ale nie przeze mnie), boję się że znowu zobaczę tam jedno wielkie kretowisko....... ech pozdrawiam
  13. Wszystkie nawierzchnie ogrodowe powinny mieć spadek poprzeczny wynoszący co najmniej 2%, a nawierzchnie dochodzące do budynków powinny być tak nachylone, by woda spływała od budynku w stronę ogrodu - nachylenie podłużne.
  14. Myślę, że jednak ryzyko uszkdzenia zraszaczy, które nie chowają się pod ziemię, jest spore. Umieszczone między roślinami są niewidoczne - jest ryzyko, że nadepnie się na taki zraszacz, bo przecież można zapomnieć, że się tam znajduje. Można go uszkodzić też w czasie prac w ogrodzie, przy roślinach. Za to mikrozraszacze na czas prac ogrodowych można szybko zdemontować. Mikrozraszacze służą do podlewania pojedynczych roślin.
  15. A chodniczek całkiem łatwo wybrukować (podjazd to juz raczej robota dla fachowca). Pod ścieżkę najpier robi się wykop, jego dno kształtuje się z maleńkim spadkiem, wyrównuje i ubija. Potem jest warstwa (grubości10-20 cm) tłucznia lub żwiru, a na to warstwa (3-5 cm grubości) piasku. Potem zostaje już tylko ułożenie kostki.
  16. Myślę, że warto pamiętać, że taki chodnik od furtki do domu powinien mieć szerokość 1,2-1,5 m. Pozdrawiam !!!
  17. He he, a może to był jamnik? Jadąc teraz na działkę, zabiorę mojego psa koniecznie
  18. Żeliwny bylby ok... na żeliwnym ruszcie podobno fajnie się grilluje.......
  19. Myślałem raczej o troche większym grillu, a nie przenośnym, który można zabrać na wyjazd... Najlepszy byłby taki, kóry może stać w ogrodzie przez cały rok.
  20. Oj zapytaj babci, proszę !!!!!
  21. Czy wiecie jak lampy solarne się instaluje? Tzn. czy oprócz tych popularnych, które wbija się w ziemię (szpilą) są też lampy słoneczne, np. do przytwierdzenia do ściany?
  22. A może gotowy grill kupic? Ja tylko taką opcję biorę pod uwagę. Tylko zastanawiam się teraz jaki rodzaj i model wybrac... Metalowy czy betonowy. Są też elektryczne i gazowe... Sam nie wiem
  23. Słuchajcie, w długi weekend majowy pojechałem na działkę, i co zobaczyłem??? - Otóż cały trawnik w kretowiskach, niemalże jedno przy drugim!!! Trudno było po trawniku chodzić... Zacząłem rozgarniać kupki grabiami, ale zabrakło mi sił i czasu. Potem mój pies (jamnik) zaczął mi pomagać , bo węsząc w jamkach kreta, rozgarniał kopce łapami... Na działce bywam niestety rzadko, co 2-3 tygodnie (ze względu na odległość); boję się, że gdy zjawię się tam następnym razem, będzie jeszcze gorzej... Co robić?
  24. Najważniejsza jest zwrotność kosiarki, i z tym rzeczywiście związane jest to, gdzie ma zamieszczony element koszący. Jest to nawet ważniejsze niż szerokość na jakąkosi kosiarka. Bo o ile szerokość wpływa na to, że czas koszenia będzie nieco krótszy lub dłuższy, to zwrotność kosiarki umożliwia dotarcie do trudno dostępnych zakamarków w obrębie murawy!
×
×
  • Utwórz nowe...