Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 20.03.2020 We wszystkich kategoriach

 1. 1 point
  Zakładam nowy temat, coraz bardziej wydaje się, że koronawirus szybko nas nie opuści. Z początkiem marca koronawirus przybył do Polski i szybko zmienił nasze życie. Pierwsze informacje o tym wirusie były kłamliwe, oszukiwano nas, że to zwykła grypa sezonowa i że ona jest bardziej śmiertelna od koronowirusa. Badania mówiły o niecałej 2-procentowej śmiertelności. Obecnie wynosi ona 3,4 procent w skali globalnej. Tym samym koronawirus okazuje się bardziej śmiertelny niż grypa sezonowa, której śmiertelność – jak podaje WHO – wynosi ok. 1 proc. Tak się tu rozprzestrzeniał na początku. Tu jest mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2 Tu jak to wygląda na świecie.
 2. 1 point
  Widać w imię wiary cel uświęca środki .. Zastanawia mnie jedno ........jakie teczki ten h...j musi mieć na resztę swojej kliki że do tej pory jeszcze nie opuścił tego łez padołu .. To już nie jest klecha ....to jest taki nasz , tutejszy Capo di Tutti Capi Wstrętna , obleśna hiena ..
 3. 1 point
  Nie wiem jak głęboko pod ziemią trzeba mieć zakopany szacunek do innych, żeby prosić ludzi o pieniądze w takiej sytuacji. Ludzie stracili źródło dochodu z dnia na dzień, a ten woła o kasę. Straszne.!
 4. 1 point
  Jeżeli bardzo chcesz wyrównać ten styropian to fajnie robi się a raczej szlifuje tarczą listkowa za pomocą szlifierki kątowej. Oczywiście w narożnikach z racji okrągłej tarczy nie dojdziesz ale pozostałe powierzchnie wyrównasz bez problemu i bez tych kuleczek "śniegu" których po cięciu styropianu piłka czy nawet nożem jest multum i wszędzie są poprzyklejane. Dla sprawdzenia i wypróbowania jak tymi tarczami idzie zrób test na kawałku styropianu,zobaczysz jak łatwo i lekko i przyjemnie się szlifuje styropian
 5. 1 point
  No raczej styropianu nie zagruntujesz Tak, można dać warstwę wyrównującą 3 cm ale nie rób tego na raz bo może klej spłynąć i będzie długo schnął.
 6. 1 point
  Oczywiście że nie każdemu. Chociażby dlatego potrzebna jest wizja lokalna. Gdyby wszyscy byli w takiej samej sytuacji, mieli takie same warunki do montażu, to nikt by nie robił wizji lokalnej, nic nie liczył itd. Jednakże generalnie widać to, że produkcja własnej energii jest dla ludzi z roku na rok coraz bardziej opłacalna i temu ciężko zaprzeczyć.
 7. 1 point
  Adaptacji projektu do działki nie robiłeś? Podstawowa rzecz przy adaptacji projektu to dopasowanie fundamentów do gruntu jaki występuje na działce. Na jakiej głębokości będą robione ławy?
 8. 1 point
  Guzik. To nie tak. Najpierw trzeba rozeznać czyje działki są po drodze. Bo największym problemem (najdłuższym czasowo) jest uzyskanie zgody sąsiadów na przeprowadzenie linii. To wydłuża procedury. To już nie działa. Zbyt tanie. W każdym razie 150 czy 1000 metrów, to jest jeden projekt i takie same procedury. Ale ilość działek po drodze i podpisy właścicieli, to jest więcej niż połowa czasu.
 9. 1 point
  Jakie wieszaki kupiłeś, ES czy grzybki? Wieszak powinien być na tyle długi na ile chcesz odsadzić od krokwi płytę regips ale zazwyczaj te 10 cm wystarczy więc jak wieszaki będą miały długości 20-25 cm grzybki a ES nie ważne bo końce po przykręceniu profili i tak sie zagina ale też nie ma sensu kupować zbyt długich. Tu na fotce poniżej masz wieszak ES i jak widać jego nadmiar po przykręceniu profila jest odgięty na boki. Przy wieszaki grzybkowym długość regulujesz już na otworach przykręcając go na odpowiednią długość do krokwi dlatego ten typ wieszaka ma tak dużo otworów.
 10. 0 points
  Co dwie minuty ktoś umiera według moich wyliczeń......
 11. 0 points
  Włochy podały statystyki Przez dobę nowych zarażonych mają 5,986 osób. Zmarło przez 1 dobę 627 osób. Dramat!
 12. 0 points
  Na stronie głównej fajnie się zmienia ile ludzi kupiło dzisiaj telewizory https://www.worldometers.info/pl/ Ale najszybciej zmienia się liczba wydanych pieniędzy na fajki i..........narkotyki! Zobaczcie jak to tam zapierdziela!
 13. 0 points
  Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na funkcjonowanie i istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków, w Ojczyźnie i poza jej granicami, Radia Maryja i Telewizji Trwam. (...) Przed pandemią koronawirusa ofiary składane na te media, przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu starczały skromnie od pierwszego do pierwszego. Teraz gdy firmy i zakłady pracy spowalniają działalność, a więc i zarobki mogą być mniejsze, boimy się o nasze istnienie. (...) Szanowni Państwo, Kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc. Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, w tej trudnej sytuacji. Pamiętajcie teraz i każdego miesiąca. Bez tej pomocy grozi nam zamknięcie. - apeluje ojciec Tadeusz Rydzyk.
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...