Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano
Witam! Mam problem i proszę o pomoc.
Wykonałem już gładzie na ścianach i sufitach i będę je malować. Zauważyłem jednak pod lampą mikroskopijne nierówności i chciałbym je całkowicie wyeliminować .Mam dylemat, czy gruntować ściany i sufit przed malowaniem, czy wystarczy kilkakrotnie je pomalować? Mam na myśli 2 razy. Będę malował Duluxem. Dodaję, iż chce je mieć perfekcyjnie pomalowane.
Napisano
Nierówności likwiduje się przez szlifowanie powierzchni gładzi, natomiast gruntowanie jest niezbędne, gdyż wyrównuje chłonność podłoża i zapewnia lepszą przyczepność farby.
  • 6 miesiące temu...
Napisano
Właśnie prawidłowe działanie w przypadku nowych powierzchni lub po wyrównywaniu:
1 Grunt
2 Farba Podkładowa
3 Farba Nawierzchniowa

I wcale drożej nie wychodzi niż byśmy malowali tylko 2 razy nawierzchniową. Dlaczego?
Gruntem głęboko penetrujemy ścianę (sklejamy ją) Farbą podkładową wchodzimy trochę w zagruntowaną scianę tworząc gładką spójną powierzchnię przygotowaną na farbę nawierzchniową. I gdzie tu oszczędność? Farba nawierzchniowa nie wchłania sie w ścianę i przy dobrych farbach (DOBRYCH czyli nie dulux) wystarczy tylko raz pomalować nawierzchniową.
Niech każdy wykonawca sie nauczy, że te rzeczy sie robi!!!
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
To przepis tak jakbyś chciał pomalować raz a solidnie - na całe życie. Uważasz że to dobry sposób? Kiedyś były takie czasy że chodzono w jednym ubraniu przez kilka lat i dłużej. Nie wiem jak tobie ale mnie to się nie podoba. icon_sad.gif
Napisano
Cytat

To przepis tak jakbyś chciał pomalować raz a solidnie - na całe życie. Uważasz że to dobry sposób? Kiedyś były takie czasy że chodzono w jednym ubraniu przez kilka lat i dłużej. Nie wiem jak tobie ale mnie to się nie podoba. icon_sad.gif



A co wolisz co parę lat skrobać odpadającą farbę żeby przemalować mieszkanie?
czy może wolisz raz zastosować się do tego co zalecają producenci profesjonalnych farb i przemalowywać sobie mieszkanie kiedy zechcesz gdzie warunkiem będzie tylko umycie ściany wodą z detergentem?

To tak jak budować dom na kiepskich fundamentach które się zatopią albo skruszą albo co innego, no w sumie można tylko po co potem cały dom od nowa budować jak wnętrze będzie ładne?
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Prawda, możesz kupić nawet najlepszą farbę na rynku, ale jak będziesz malował na nieprzygotowane ściany, to będzie strata czasu i pieniędzy. To jest najczęstszy błąd. Zrób sobie test, jedno pomieszczenie pomaluj na przygotowaną nawierzchnię, a drugie na nieprzygotowaną. Zobaczysz różnicę. Oczywiście kup jakieś dobre farby np magnat, żebyś później nie zwalał na jakość.
Napisano
Cytat

Prawda, możesz kupić nawet najlepszą farbę na rynku, ale jak będziesz malował na nieprzygotowane ściany, to będzie strata czasu i pieniędzy. To jest najczęstszy błąd. Zrób sobie test, jedno pomieszczenie pomaluj na przygotowaną nawierzchnię, a drugie na nieprzygotowaną. Zobaczysz różnicę. Oczywiście kup jakieś dobre farby np magnat, żebyś później nie zwalał na jakość.



Nie jestem doświadczonym malarzem, ale wiem że od przygotowania ścian zależy najwięcej. Taki mały przykład, malowałem farbami magnat u mojej mamy ( nie ukrywam, że nie chciało mi się za bardzo i tylko wytarłem ściany), efekty były średnie. Niestety nierówności strasznie szpeciły scianę. U siebie natomiast po wcześniejszych doświadczeniach u mamy, scianę ladnie wyrównałem, umyłem, zagruntowałem... Efekt o 100% lepszy niż na nieprzygotowaną powierznichnie. A farby bardzo dobre, magnat kupione w tym samym sklepie, tego samego dnia i róznica była duża. Także przygotuj ściany, dopiero myśl o malowaniu!
Napisano
Cytat

Prawda, możesz kupić nawet najlepszą farbę na rynku, ale jak będziesz malował na nieprzygotowane ściany,



To jak perfumy zamiast prysznica. icon_sad.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • De opkomst van kunstmatige intelligentie heeft de manier waarop we leren en problemen oplossen ingrijpend veranderd. Een van de meest nuttige toepassingen is de IA Math Solver, een geavanceerde functie die is ontworpen om wiskundige uitdagingen van elk niveau te ontrafelen. Dit instrument gaat veel verder dan de traditionele rekenmachine; het is een intelligente, altijd beschikbare tutor die een breed scala aan wiskundige disciplines beheerst, waaronder algebra, calculus, goniometrie en complexe vergelijkingen. Het vertegenwoordigt een enorme sprong voorwaarts in de toegankelijkheid van hoogwaardige educatieve hulp. De kernwaarde van de IA Math Solver ligt in de nadruk op begrip, niet alleen op antwoorden. Wanneer een gebruiker een probleem invoert – of dit nu getypt is of, in veel gevallen, geüpload als een foto van een handgeschreven opgave – genereert de AI niet alleen de correcte uitkomst. Het biedt ook een gedetailleerde, logisch gestructureerde, stap-voor-stap uitleg van het hele oplossingsproces. Dit maakt het een essentieel hulpmiddel voor studenten die moeite hebben met het visualiseren van de wiskundige stappen of die willen controleren of hun eigen methode correct is. Het is een krachtige manier om de onderliggende concepten te internaliseren en te beheersen. Het gebruiksgemak en de efficiëntie zijn ongeëvenaard. De snelle en nauwkeurige respons van de IA Math Solver bespaart gebruikers kostbare tijd, waardoor de focus kan verschuiven van frustrerende berekeningen naar strategische analyse en andere academische of professionele taken. De tool fungeert als een betrouwbare back-up, die de angst voor wiskunde vermindert en het zelfvertrouwen van de gebruiker versterkt. Of u nu zich voorbereidt op een examen, een complex project beheert, of gewoon een snelle wiskundige controle nodig heeft, deze AI-oplossing staat paraat. Kortom, de IA Math Solver is een onmisbare innovatie in het moderne digitale landschap. Het democratiseert de toegang tot geavanceerde wiskundige ondersteuning en maakt van de resolutie van elk wiskundig probleem een gestroomlijnde, leerzame en stressvrije ervaring. Contact: Adress: 33 rue Victor Hugo Mail: chatgptfrancais.org@gmail.com Phone: +33 0200397682
    • Wersja z rurą 3/4 cala będzie bezpieczniejsza, chociaż możliwe, że i 1/2" wystarczy. Możemy tylko gdybać, skoro nie znamy tej instalacji.  Trzeba by wiedzieć jak wygląda reszta instalacji - jakie są tam średnice rur, ich długość, zawory, inne elementy zmieniające opory przepływu. Bo inaczej może się okazać, że przez ten fragment instalacji po zmianach (istniejący grzejnik plus dodany kawałek podłogówki) woda płynie w bardzo małej ilości. Bo dodanie trójnika, rury w podłodze, zaworu RTL wprowadziło na tyle duże dodatkowe opory przepływu.  Co do zasady to zwiększenie oporów w jednej części instalacji można zrekompensować zmianą regulacji w jej pozostałych fragmentach. Ale tu nie wiemy nic, nawet tego czy przewidziano zawory do takiej regulacji i jaki jest jej dopuszczalny zakres. 
    • Ciężko mi odpowiedzieć, czy to jest część dachu. Dach normalnie ma 35 stopni i następuje przełamanie w kat 17 stopni nad tarasem. Krokiew dachu i krokiew tarasu jest oparta na tej samej murłacie.   
    • Jak duże jest to pomieszczenie? Bo to też ma znaczenie dla zachowania się takiej wylewki. Co tam będzie, skoro zapadła decyzja o zmianach? Jastrych 5 cm to bardzo bezpieczny wariant. Przy dobrej jakości wylewki powinny wystarczyć 4 cm. Przy czym ta wylewka powinna być zbrojona siatką stalową. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...