Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Dzisiejsze posty

Pokazuje cała zawartość napisane w ostatnich 1 dniach.

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Ściana była zaciągana gładzia dwa razy następnie malowana farba podkladowa Śnieżka z gruntem i dwa razy pomalowana farba dulux. Niestety wyszły defekty, które nie zostały poprawione po pierwszym malowaniu z uwagi na goniacy czas do przeprowadzki (malowanie miesiąc temu). Zaciagnelismy teraz ponownie miejsca wymagające poprawki i stąd moje pytanie jak zrobić to tak aby nie rzucaly się w oczy miejsca poprawek? Zeszlifowac, pomalować te miejsca farba podkladowa z gruntem jak to było wcześniej i potem zamalowac od razu cała sciane czy najpierw raz te miejsca a potem znowu cała ścianę? Bardzo proszę o wskazówki i dziękuję za zbędne komentarze.
 3. Wczoraj
 4. Witam. Buduję dom podpiwniczony. Mam w piwnicy w chudziaku położoną kanalizację. Rury są częściowo wkopane w piasek a połową są zalane w chudziaku. Pierwsze pytanie czy to poprawnie, czy nie lepiej jakby były całością w piachu? Hydraulik zrobił tak z uwagi na uzyskanie spadku do studzienki oddalonej o 11m, gdyby dał za nisko to spadek byłby mniejszy (rury leżą ok 150 czy 170 cm poniżej gruntu). Czy w miejscu gdzie rura styka się z betonem nie powinno być owinięte pianką dylatacyjna? Ale do sedna. Oprócz tego że mam kanalizację w podłodze piwnicy to wyprowadzony będzie osobny pion z parteru, który będzie wpinał się za budynkiem do 160tki. To takie zabezpieczenie w razie cofki, mam zamiar zamontować zawór zwrotny w piwnicy odcinający kanalizację w podłodze piwnicy ale by nie blokować odejścia z parteru. W związku z czym mam teraz dwa wyjścia rur na zewnątrz. To wyżej z parteru jest obecnie w formie przepustu z rury 160mm, i w to musiałbym teraz wprowadzić rurę 110. Miało by to łączyć się ze 160 ale pod jakim kątem? Z tego co widzę to trójniki 160/110 maja tylko albo aż 45 st. Czy spadek nie powinien być łagodniejszy? Chciałbym już nie czekać na hydraulika, który jest bardzo zajęty i spróbować to zrobić samemu. Może mi ktoś pomóc i podpowiedzieć jak miałbym to zrobić? Czy zrobić łagodny spadek wykorzystując kolanka 15 st jak tu (przyznam że trochę to dziwnie wygląda) Czy może od razu zejść ostro i później łagodnie w taki sposób?
 5. Piwnica jest pod całością więc będzie tam z czasem część rekreacyjna to i łazienka się przyda. A na parterze jedna duża i jedna mała z kibelkiem i może z prysznicem.
 6. Odpływ liniowy ma jeszcze większą powierzchnię ekspozycji brudu, podnieś ruszt.
 7. W istniejącym kanale dymowym można umieścić zestaw rur (czerpanie powietrza i wylot spalin) komina dla pieca kondensacyjnego. Nie za bardzo rozumiem, co to ma do tematu?
 8. Jeśli chodzi o prysznic, to oczywiste jest że specjalne krzesełko i poręcze, ale też fajnie by się sprawdził prysznic bez brodzika, z odpływem liniowy. Nie wszędzie można je zamontować, jak już wcześniej było tutaj mówione, ale tu - https://sanitlinesklep.pl/index.php jest duży wybór i właściwie do każdych potrzeb coś da się dobrać.
 9. Generalnie my też dużo myśleliśmy nad tym tematem i finalnie zdecydowaliśmy się na system od centrumnawadniania.com. Zależało nam głównie na trawniku, bo ostatnie lata sprawiły, że wygląda on co najmniej średnio. Ten rok przeżył już lepiej i naprawdę cały system się sprawdza, więc jak najbardziej mogę polecić.
 10. Ale co tak naprawdę chcesz sprzedać? W jakiej formie masz zarejestrowaną firmę? Jeśli po prostu prowadzisz ją jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą to przecież nie sprzedasz sam siebie.
 11. Czy jeżeli w planie zagospodarowania mam zakaz stosowania blachy trapezowej to czy mogą mi również zarzucić samowola budowlana i nie odebrać budynku?
 12. Dierre - najgorsze drzwi na świecie. Zero izolacji cieplnej i akustycznej. Rygle wytwarzają dźwięk jak syreny alarmowe. Tragedia. Za darmo tego nie bierzcie.
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...