Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano
Dużo czytałem już na ten temat ale myślę ze mój parobem jest wyjątkowy.
Jestem komendantem jednego z hufców harcerskich.
Na naszej bazie na płaskim (bądź bardzo mało pochylonym dachu) leży papa widać na niej już wybrzuszenia.
Pod papą jest tylko beton prawdopodobnie.
Powierzchnia tego dachu to około 200 m kwadratowych.
Dach powoli zaczyna przeciekać w zwłaszcza w jednym rogu może gdzie indziej też ale tego nie widać.
Nie chcę tego ocieplać chce tylko to zaizolować.
Co doradzacie?
Może jakaś wycena przy okazji?
Najlepiej jak by to kosztowało jak najmniej.
Napisano
fotki - z zewnątrz, wewnątrz (m.in. miejsce przecieku)
no i dach z czego? bo że chyba beton to mało, płyty korytkowe? (zdjęcie sufitu), co to za budynek
wycena? Fachowiec -50 PLN/m2
chętni druhowie - 20-30 PLN/m2
Napisano
Budynek ma około 100 lat kto to wie co tam jest ?
Star leśniczówka otrzymana
Sufit dawno zamalowany zaszpachlowany i tak dalej...
Miejsce przecieku to jeden z rogów (widać duży zaciek na suficie).
Jak śnieg stopnieje będą fotki ( budynek stoi w lesie)
A możesz powiedzieć jakiej papy byś użył czy może czegoś innego ?
Zrywałbyś tą papę czy może zostawić i kła na to?
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Dużo czytałem już na ten temat ale myślę ze mój parobem jest wyjątkowy.
Jestem komendantem jednego z hufców harcerskich.
Na naszej bazie na płaskim (bądź bardzo mało pochylonym dachu) leży papa widać na niej już wybrzuszenia.
Pod papą jest tylko beton prawdopodobnie.
Powierzchnia tego dachu to około 200 m kwadratowych.
Dach powoli zaczyna przeciekać w zwłaszcza w jednym rogu może gdzie indziej też ale tego nie widać.
Nie chcę tego ocieplać chce tylko to zaizolować.
Co doradzacie?
Może jakaś wycena przy okazji?
Najlepiej jak by to kosztowało jak najmniej.



Witam. Jeśli widać już wybrzuszenia to oznacza, że dach potrzebuje wentylacji icon_smile.gif

Dałeś do zrozumienia, że cena jest wyznacznikiem prac remontowych.

Osobiście postarałbym się aby jednak lepiej zabezpieczyć owy dach, zrywając obecne stare pokrycie.

Następnie całą połać zagruntował specjalnym preparatem bitumicznym, by potem móc swobodnie położyć papę podkładową termozgrzewalną. Na samym końcu przychodzi papa wierzchniego krycia również termozgrzewalna.

W ostatniej fazie prac zamontowane powinny być wentylatorki tak by dach mógł oddychać.

Jeśli jednak zdecydujesz się na znacznie tańsze rozwiązanie zostaje położenie jedynie papy termozgrzewalnej nawierzchniowej. Ale to nie jest najlepsze rozwiązanie.
Napisano
Należy sprawdzić czy stare pokrycie trzyma się podłoża. Jak się trzyma i dach nie był smołowany to przekładka ażurowa i papa termozgrzewalna wierzchniego krycia oczywiście po uprzednim przygotowaniu podłoża. Do tego 4 kominki wentylacyjne. Natomiast najtaniej to zwykła papa na lepiku a najlepiej tak jak zalecał szanowny przedmówca. Pozdrawiam.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
    • Prowadzisz firmę i chcesz spać spokojnie, wiedząc że wszystko jest zgodne z przepisami? Zostaw BHP profesjonalistom! Oferujemy pełną obsługę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy: ✅ Szkolenia BHP wstępne, okresowe i stanowiskowe – online lub stacjonarnie ✅ Ocena ryzyka zawodowego – dopasowana do realiów Twojej branży ✅ Dokumentacja powypadkowa – szybko, sprawnie i zgodnie z wymaganiami ✅ Stała obsługa BHP – wsparcie, kontrole, audyty i przypomnienia ✅ Instrukcje BHP, IBWR, analiza wypadków, konsultacje – wszystko, czego potrzebujesz Obsługujemy firmy z różnych branż – budowlanych, usługowych, produkcyjnych i biurowych. Działamy głównie w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim, ale oferujemy także usługi zdalne. Nie czekaj na kontrolę PIP – działaj z wyprzedzeniem! 📞 Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc. Bezpieczeństwo Twoich pracowników to inwestycja, która się opłaca! https://piotrdoradca.pl/uslugi-bhp-szczecin-kompleksowa-obsluga-firm/
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...