Skocz do zawartości

Dobry Polski system IB


Recommended Posts

Witam,

Mam w planie budowę niewielkiego domu i chciałbym wyposażyć go w pewne elementy IB. Jestem właśnie na etapie szukania odpowiedniego, niedrogiego systemu. Czytałem już trochę o tym i podobno dobrym rozwiązaniem jest kupno systemu polskiego producenta, bo te zagraniczne są dosyć drogie. Poza tym wiadomo, że Polak potrafi icon_smile.gif Czy ktoś kto się orientuje w branży, mógł by mi coś polecić? Nie znam się na tym za bardzo, więc przydała by się jakaś opinia. Co sądzicie o nich: http://visionsystem.pl/ ? Jestem ze śląska, więc by mi pasowało bo mam blisko żeby pooglądać.

Z góry dziękuję i pozdrawiam! Edytowano przez Saubers (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Witam

Zagraniczne systemu automatyki już nie są takie drogie. Na rynku pojawia się coraz więcej producentów, którzy swoje niezawodne rozwiązania z przemysłu przenoszą na grunt budynków i oferują moduły automatyki zgodne ze standardem KNX na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych - porównywalnych lub nawet lepszych od rozwiązań polskich. Polecam pytać o nie instalatorów.
Link do komentarza
Cytat

Witam Zagraniczne systemu automatyki już nie są takie drogie. Na rynku pojawia się coraz więcej producentów, którzy swoje niezawodne rozwiązania z przemysłu przenoszą na grunt budynków i oferują moduły automatyki zgodne ze standardem KNX na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych - porównywalnych lub nawet lepszych od rozwiązań polskich. Polecam pytać o nie instalatorów.



Temat dla mnie jest jeszcze abstrakcyjny. Nie moge sobie wyobrazić jak można nawet czajnikiem zarządzać przez panel dodykowy w przedpokoju/kuchni etc. Trochę mi to przywodzi na myśl filmy science fiction, gdy po wejściu do mieszkania zapala się swiatło, włącza muzyka itd.

Mam wrażenie, że to zwiększa koszty instalacji przynajmnmiej o dobre 50%. Nie wspomnę o sprzęcie agd, czujnikach, przekaznikach. Przecież taki kocioł gazowy musi mieć specjalny panel by "mógł się dogadać" z EIB. Piszę EIB bo tylko to mi się przychodzi do głowy. Laik ze mnie i tyle.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Polecam rodzimą produkcję.
Nie będę tu reklamował produktu (jak chcesz konkret to pisz na PW)
ale jest i taniej i wygodniej, masz kontakt do producenta, możesz zaliczyć odpowiednie szkolenie.
Generalnie dla "niewielkiego domu" nie ma z reguły wygórowanych wymagań.
Dobrze żebyś przemyślał do czego Ci to będzie potrzebne, bo trzeba przewidzieć na etapie projektowania odpowiednią instalację. Często ludzie kupują systemy po to, żeby posterować jakimś oświetleniem czy roletami - wydają na to majątek - a wykorzystują jakieś 25% lub mniej możliwości systemu (za które płacą!).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,

Mam w planie budowę niewielkiego domu i chciałbym wyposażyć go w pewne elementy IB. Jestem właśnie na etapie szukania odpowiedniego, niedrogiego systemu. Czytałem już trochę o tym i podobno dobrym rozwiązaniem jest kupno systemu polskiego producenta, bo te zagraniczne są dosyć drogie. Poza tym wiadomo, że Polak potrafi icon_smile.gif Czy ktoś kto się orientuje w branży, mógł by mi coś polecić? Nie znam się na tym za bardzo, więc przydała by się jakaś opinia. Co sądzicie o nich: http://visionsystem.pl/ ? Jestem ze śląska, więc by mi pasowało bo mam blisko żeby pooglądać.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!



1. Co znaczy drogie.
2. Owszem Polak potrafi.
3. Moja rada, poszukaj firmy (a może nawet dwóch lub trzech) która określi twoje potrzeby i oczekiwania, wyceni całość inwestycji.
4. Przed wyborem rozwiązania zadaj wszystkie pytania i rozwiej wszelkie wątpliwości. Jaki to system, jak działa czy uszkodzenie jednego elementu może unieruchomić cały system. czy jest rozproszony czy scentralizowany?Jaka jest gwarancja że producent będzie istniał za dwa lata. Czy wymaga konserwacji i czy jesteś skazany wtedy na usługi tylko jednego serwisanta. A co się stanie jeśli serwisant/wykonawca umrze?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Da się nawet w warstwie docieplenia. Nie mam teraz czasu szukać, ale kiedyś to widziałem. Poza tym istnieją okna "wysuwane" poza linię ściany, umożliwiające obserwację obszaru 180 stopni. Wiele obiektów ma takie okna, hotele szczególnie.  
    • Witam serdecznie pierwszy raz na forum i proszę o poradę.   Chciałbym przeprowadzić kompleksową termo-modernizację sporego domu z lat 80-tych, tj. w pierwszym etapie wymienić okna i docieplić ściany. Dom wybudowany jest w powszechnej wówczas technice ściany 3-warstwowej, patrząc od wewnątrz: warstwa nośna pustak "Max" - pustka powietrzna ~5cm - warstwa osłonowa cegła kratówka Dom wybudowany jest bardzo solidnie bo budował go architekt dla siebie.    I tu pojawia się podstawowy problem na który nigdzie nie znalazłem żadnego fachowego opisu, stąd niniejsze pytanie na tym forum. Chciałbym wymienić okna skrzynkowe na nowoczesne drewniane oraz ocieplić ściany styropianem lub płytami PIR ale nie wiem w którym miejscu ściany zamontować okna. Teoretycznie okna powinny zostać zamontowane w warstwie nośnej, tylko że wtedy bo dodaniu docieplenia płaszczyzna okna będzie oddalona od lica ściany o ponad 30 cm, co będzie wyglądać komicznie. Czy da się zamontować okna w warstwie osłonowej z cegieł żeby uniknąć tego problemu?   Z w/w wiąże się drugie pytanie: czy do warstwy osłonowej z cegły można przymocować ocieplenie?   Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
    • Napotkałem artykuł https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/. To pierwszy raz, kiedy dowiedziałem się, że nie jest obowiązkowe posiadanie JDG, aby wystawiać fakturę. Czy ktoś już korzysta z takiego rozwiązania? Mój budowlaniec zaproponował i nie wiem jak na to reagować
    • To dokładanie powinno wyglądać inaczej, żar przesuwasz na bok i układasz drewno, następnie masz dwa wyjścia, albo szufelką wsypujesz żar na górę wsadu bardziej od tylnej ścianki, drugi sposób to przysuwasz żar z boku drewna i spalasz go sposobem kroczącym.  Jak położysz polano na żar, to gaz drzewny się nie spali, tylko ucieknie kominem, a to spora strata w opale.  Ruszt jest zbędny, powoduje stratę w trakcie spalania drewna.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...