Skocz do zawartości

Czy wieczorami forum wolno pracuje?


Recommended Posts

W nawiązaniu do ostatnio pojawiających się komentarzy odnośnie problemów z prędkością wczytywania stron naszego Forum, chcemy wyjaśnić:

- W ciągu ostatniego pół roku ruch na Forum wzrósł ponad trzykrotnie (cieszymy się bardzo). Jeszcze w czerwcu 2010 roku rekord Forum wynosił około 700 użytkowników w ciągu 15 minut, obecnie to 2399.

- Już w lecie liczyliśmy się z potrzebą zwiększenia liczby serwerów i podjęliśmy odpowiednie działania organizacyjne z administratorem naszych serwisów online. Jednak szybkość wzrostu odwiedzin forum.budujemydom.pl w ostatnim okresie przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Pospieszne "ratunkowe" działania administratora tj. podłączenie dodatkowego serwera w ostatni weekend dał nieznaczną tylko ulgę a przy okazji w czasie podłączania "poszatkował" się na jakiś czas kalendarz.

- W tej chwili realizowany jest już zakup nowych serwerów, które powinny przywrócić w pełni sprawne działanie Forum.

- Sfinalizowanie tej transakcji i fizyczne przeniesienie danych oraz zoptymalizowanie struktury Forum nastąpi w czasie 3-4 tygodnie.

To znaczy, że pod koniec listopada przestaną mi wypadać włosy z powodu uzasadnionych narzekań Forumowiczów icon_smile.gif

Pozdrawiam
Marcin Szymanik

P.S. Przy okazji chciałbym dorzucić wyjaśnienie do dyskusji na temat liczby użytkowników online, bo nie wszystkie domniemania forumowiczów są słuszne. Otóż, trzeba rozróżnić dwie liczby. Liczba pojawiająca się na głównej stronie forum.budujemydom.pl (komunikat na dole strony), gdzie widniej aktualny rekord 2399, dotyczy liczby osób przebywających na Forum w przedziale ostatnich 15 minut.

Natomiast liczba na topie portalu budujemydom.pl, która w szczycie wynosi zwykle ponad 10 000, to liczba osób przebywających aktualnie na całym portalu budujemydom.pl . Forum jest tylko jednym ze składników tego portalu.
Link do komentarza
Cytat

To znaczy, że pod koniec listopada przestaną mi wypadać włosy z powodu uzasadnionych narzekań Forumowiczów icon_smile.gif



może się zdarzyć, że do końca listopada już nic nie zostanie .... icon_lol.gif

a serio ...... najgorsza informacja jest lepsza niż brak informacji ....
pozostaje się uzbroić w cierpliwość na jeszcze miesiąc .... mamy konkretny termin , a potem litości nie będzie .... icon_lol.gif icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

To oczywiście robota informatyków, ja jestem tylko od zbierania pochwał, lub... "niepochwał".

Pozdrawiam
Marcin



to drugie to bardzo ciężka i nerwowa praca ..... niewątpliwie .... jak każda praca z ludźmi ...... no i te włosy..... icon_lol.gif
powinien Pan poprosić o podwyżkę..... i koniecznie dodatek za szkodliwą dla zdrowia (czytać: nerw) pracę.... icon_wink.gif

a serio .... naprawdę - bardzo się cieszę , i pewnie wszyscy - że forum wróciło i umożliwiono nam sprawne korzystanie .... wiem, że pewnie nie było to łatwe i informatycy musieli się nieźle nakombinować ..... dziękuję w imieniu swoim i innych ... icon_smile.gif

pozdrawiam .... icon_biggrin.gif


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...