Skocz do zawartości

Zmiana koloru stolika


Recommended Posts

Witam, zakupiłem stolik w internecie, który jest nie takiego koloru jak miałbyć, nie mam możliwości zwrotu, bo za późno to zauważyłem. Czy jest możliwość pokrycia go czymś, jakimś olejem, bejcom żeby zmienić kolor?

Aktualnie jest to coś w rodzaju siwego dębu, powinien być zbliżony bardziej do naturalnego, czyli bardziej żółty (?).
Czym można by spróbować go pokryć?

Dziękuje i pozdrawiam,
Radek
Link do komentarza
Gość stach
Zależy od tego, z jakiego materiału jest stolik zrobiony i jak wykończona została jego powierzchnia...
Ten "siwy dąb" to jakaś folia, fornir, czy "żywa" decha dębowa?
Czy powierzchnia jest wylakierowana?

Jakieś zdjęcie...
Link do komentarza
Z tego co wiem, to jest to fornir.
Po lakierowany, chyba nie jest.

A idąc w najgorszym kierunku, jakby się okazało że jest to folia, czy coś takiego sztucznego to zakładam, że nie ma możliwości, ale na moje, to nie jest to folia.

Ogólnie to szczerze, to skorzystam z każdego pomysłu, bo nawet jak sie nie uda i będzie gorzej to płakać nie będę ;)
Link do komentarza
A nie lepiej zadzwonić do sprzedawcy i:
- spróbować wymienić na właściwy - oczywiście ponosząc koszt transportu,
- ewentualnie wymienić sam blat.

Już pomijam, że zawsze (ale do 24 m-cy od zakupu) istnieje możliwość reklamacji na podstawie rękojmi (Ustawa o prawach konsumenta).
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam, zakupiłem stolik w internecie, który jest nie takiego koloru jak miałbyć, nie mam możliwości zwrotu, bo za późno to zauważyłem. Czy jest możliwość pokrycia go czymś, jakimś olejem, bejcom żeby zmienić kolor?

Aktualnie jest to coś w rodzaju siwego dębu, powinien być zbliżony bardziej do naturalnego, czyli bardziej żółty (?).
Czym można by spróbować go pokryć?

Dziękuje i pozdrawiam,
Radek


Dlaczego nie masz możliwości zwrotu?
Teraz nawet kupując przez internet masz prawo do zwrotu, łaski żaden sprzedawca nie robi.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Nie dostałeś odpowiedzi konstruktywnej? To może nie wiesz co oznaczają słowa "jest możliwość" albo "jest", zadałeś pytanie i uzyskałeś odpowiedź, czego jeszcze oczekujesz od Nas? abyśmy za ciebie ten stolik wymienili? albo przemalowali.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Serio?!
Myślałem, że są to ludzie inteligentni oraz myślący.
Na samym początku tematu napisałem moje pytania i o co mi chodzi, nie sądziłem, że Wy lubicie śmiecić forum pustymi odpowiedziami, rozumiem że to Wasze hobby? Każdy jakieś musi mieć.
Po co w takim razie te forum?
Nie chcesz pomóc? Nie pisz!

Pozdrawiam!


Nie napinaj się tak to pękniesz i stolika nie wymienisz.
Zadałeś pytanie typu ile czy 2+2=4 i uzyskałeś odpowiedź że to 4, a nie pytałeś dlaczego 2+2 jest 4.
Więc na drugi raz formułuj pytania bardziej złożone abyś otrzymał odpowiedź złożoną.
A co do odpowiedzi to masz tu wszystko podane jak na tacy tylko jak nie chce się tyłka lub mózgownicy ruszyć to nie moja/Nasza wina.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
to ja dam konstruktywną odpowiedź - przetrzyj go papierem ściernym i pobejcuj. A kolor to już musisz wygbrać. Bejca vidaronu ma na przykłąd takie kolory http://sklep.vidaron.pl/bejca-do-drewna.html tam na dole jest paleta, ale jak one w realu będą wyglądać to ciężko stwierdzić... Bo zależy od tego, jaki odcień ma to, co malujesz. A jeśli chodzi o to, z czego jest stolik - tą bejcą można malować nie tylko drewno. ja nawet metalowe rurki nią malowałam i szklany klosz. Szkoda że próbek nie ma, łatwiej byłoby dobrać kolor :/

a czy opłaca się bejcowanie - no jasne, że dobra bejca kosztuje nieraz więcej niż ikeowski stolik. ale ja na przykład lubię się bawić w odmienianie rzeczy, przerabianie itd. I mam w domu cały zestaw farb, lakierów, bejc itd, więc mi bardziej pasuje po prostu się z nim pobawić niż odsyłać i wymieniać. a poza tym - taki przerobiony stolik będzie niepowtarzalny! ileż to ja już mebli przerobiłam... i zawsze twierdzę, że to lepsze rozwiązanie - a jak bejcy zostanie to nie problem - zawsze znajdzie sie coś do pomalowania czy odświeżenia icon_smile.gif icon_smile.gif miłego ranka Stworki! i nie denerwujcie się już tak icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...

Jeśli stolik jest z drewna lub materiałów pochodnych możesz pomalować bejcą - bez problemu . Ja polecam bejce pastelową gdyż dzięki niej możemy uzyskać fajny i niepowtarzalny efekt, nadający niepowtarzalny wygląd - malowałem kredens z lat 60 tych wyszedł naprwdę fajnie - zrobiłem efekt dąb sonoma.

Co do kolorów to zawsze przed bejcowaniem/lakierowaniem nałóż bejcę na np. spodnią część blatu aby sprawdzić czy kolor jest ok. Pamiętaj o szlifowaniu - kup papier ścierny o co najmniej 2 granulacjach - taki z grubszym ziarnem i z drobniejszym. powodzenia:)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...