Skocz do zawartości

Dom Polski


Gość

Recommended Posts

Napisano
Z tego co widziałem na stronach Budujemy Dom niebawem powinien ukazać się nuer specjalny miesiączika, czyli Dom Polski. icon_biggrin.gif

Ciekaw jestem jak Wy wyobrażacie sobie swój dom, taki o którym marzycie?

W moich wizjach dom polski to, po pierwsze, duża kuchnia zabudowana naturalnym drewnem z blatem roboczym w środku, obok spiżarnia. Z racji prowadzenia gospodarstwa ogrodniczego oraz uruchomienia firmy urządzającej ogrody: na dole gabinet – pracownia, pokój – salon dzienny, domowa biblioteka, dwie sypialnie, łazienka, oddzielnie w.c., ogólna garderoba na grube ubrania, a garderoby osobiste w każdej sypialni, pomieszczenie gospodarcze. Poddasze: cztery sypialnie, łazienka, w.c., garderoby w każdej sypialni, pokój dzienny. Koniecznie dom z ogrodem zimowym.

Piękne, prawda? icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Napisano
Mój wymarzony dom ma być mały ok 100 m2, parterowy z zadbanym ogródkiem. Ogródek w mojej wizji jest bardzo ważny. W środku kominek.
Nie rozumiem tylko idei Kristofa, co do umieszczenia pojoju dziennego na poddaszu.
  • 2 lata temu...
Napisano
100m to trochę za mało na wszystkie nasze graty - 170 będzie w sam raz. Salon, kominek, duża kuchnia - to podstawa wygody . Ogród, ale nie ten z warzywami tylko ogród rekreacyjny ,dużo zieleni. Na patrerze - bezproblemowy dostęp do każdego z pomieszczeń, na piętrze pokoje sypialne. Mili sąsziedzi (przecież to marzenia) przyjazna gmina , brak problemów z wodą, elektrycznością... Miejsce do którego kążdy z przyjemnością wraca.
Napisano
obecnie najchętniej kupowane projekty to te z przedziału 140-160. ja mam niecałe 130 z garażem i to rzeczywiście troszke mało (ale podobno w miarę jedzenia aletyt rośnie:)). Działećzkę mam malutka 500m ,ale... wystarczy...i tak jest problem któ raz w tygodniu kosi trawęicon_smile.gif... przyjazna gmina... tu duzo by opowiadać...sąsiedzi...tylko mi zazdrościć pozdro:)
Napisano
Jak dla mnie - małe jest praktyczne icon_wink.gif
Zatem - nie za duży dom "wielopokoleniowy" ok. 110 - 140 m kw. z jednym pomieszczeniem będącym "centrum" życia domu i spotkań wszystkich członków rodziny z którego prowadzą schody na poddasze do sypialni (lub mieszkania "dzieci").
Pomieszczenie to koniecznie połączone z kuchnią .
"Dziadkowie" mieszkający na parterze, "młodzi" na poddaszu - zatem na poddaszu min. 2-3 sypialnie , kuchnia i łazienka "dla młodych" na parterze pokój o którym wspominałem, min 1 sypialnia "dla Dziadków" (wskazane dodatkowo 1 sypialnia "dla gości" icon_wink.gif ) łazienka i WC na parterze koniecznie osobno.
"Graciarnia" oraz pomieszczenia na przetwory w budynku gospodarczym obok budynku głównego (garaż najlepiej również icon_wink.gif )
Napisano
110-140 to miłe rozmiary ale trzeba mieć też kąt żeby sobie posiedzieć w samotności jak mamy dosyć "tłumów". Jakieś miejsce do pracy pokoj dziecinny , salon dla psa (żartuję) i tak to jakoś samo rośnie.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Jest tyle różnych projektów (tysiące) ,że na pewno za niwielką kwotę można sobie kupić nowoczesny stylizowany na dworek dom. Potem już tylko budować i się cieszyć. A szabla? Polecam Kraków - w sukiennicach sprzedają całkiem udatne podróbki.
  • 2 miesiące temu...
Napisano
  Cytat

obecnie najchętniej kupowane projekty to te z przedziału 140-160. ja mam niecałe 130 z garażem i to rzeczywiście troszke mało (ale podobno w miarę jedzenia aletyt rośnie:)). Działećzkę mam malutka 500m ,ale... wystarczy...i tak jest problem któ raz w tygodniu kosi trawęicon_smile.gif... przyjazna gmina... tu duzo by opowiadać...sąsiedzi...tylko mi zazdrościć pozdro:)

Rozwiń  


Na malutkich działkach można pomieścić całkiem sporo - tylko miejsca na ogródek potem nie ma. A dom? Ważne żeby był wygodny.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Szukam sposobu na czyszczenie historii kredytowej – ktoś testował?
    • Witam  Nie wiem jak zrobić podłoge z płyty OSB  Chodzi mi chce zerwac starą podłoge czyli warstwę betonu pod samą glebę bo jest wilgoci  Po zerwaniu chciałbym położyć płyte OSB na legary tylko jak to zrobić w podłodze idzie rura doprowadzejąca zimną wodę i odpływ a zależy mi na szybkiej pracy bo bym chciał zrobić remont całej kuchni jak najszybciej a wylanie całe wylewki i wyschnięciu trochę to zejdzie  Może ktoś mi podpowie jak to zrobić bezpośrednio na piasku czy zmieszanie piasek z cementem i położenie listw wogule jak to można zrobić od począwszy  Z góry dziękuję wszystkim za odp i pozdrawiam 
    • Ale j/w, jakby ten zasyp miał 20-30 lat, mógłby mieć znaczenie, ale tylko w przypadku pełnego obciążenia typu piętrowy dom zadaszony, gdzie konstrukcja tradycyjna np ze zwykłych pustaków waży ~50 ton. Ale tak jak autor napisał, że 3-4 lata, a rodzimy grunt jest tylko na środku tego obiektu, to j/w, ta obsybka nic nie wnosi. I to, że wyszczególnił z czego są zrobione ściany, że nie ma dachu, tylko samą więźbę, znaczy, że nic tej budowli nie grozi jak się jej odkopie ściany, które są tylko obsypane, a nie ubite. Autor zadecyduje sam, albo poczeka na poradę fachowca, bo ja tylko gdybam, ale zrobiłbym j/w. Kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Niestety trzeba zacząć od własnej edukacji, czyli przy zakupie czegokolwiek najpierw powinniśmy zastanowić się, co z tym zrobimy potem, jak się zużyje, znudzi itd.   Na przykładzie papy, ja bym jej nie kupił, nawet za 1 zł całej rolki, bo potem jest problem, trzeba sporo zapłacić, żeby się tego po latach pozbyć, jest alternatywa np. blacha trapezowa, którą oddajemy na złom i jeszcze mamy zwrot na paliwo za transport. 
    • 1. Jeżeli jest taka możliwość to tak, najprostsza metoda wibrowania to opukiwanie szalunków młotkiem, użycie wibratora powierzchniowego, najlepiej wibratora pogrążanego.   2. Jest w małym stopniu, bardziej zagęszczenia prętów w szalunku,  konsystencja wlewnego betonu (plastyczna, półpłynna), temperatury otoczenia (upał, szybsze wiązanie mieszanki). Dostatecznego zroszenia deskowania przed wylaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...