Skocz do zawartości

Dom Polski


Gość

Recommended Posts

Z tego co widziałem na stronach Budujemy Dom niebawem powinien ukazać się nuer specjalny miesiączika, czyli Dom Polski. icon_biggrin.gif

Ciekaw jestem jak Wy wyobrażacie sobie swój dom, taki o którym marzycie?

W moich wizjach dom polski to, po pierwsze, duża kuchnia zabudowana naturalnym drewnem z blatem roboczym w środku, obok spiżarnia. Z racji prowadzenia gospodarstwa ogrodniczego oraz uruchomienia firmy urządzającej ogrody: na dole gabinet – pracownia, pokój – salon dzienny, domowa biblioteka, dwie sypialnie, łazienka, oddzielnie w.c., ogólna garderoba na grube ubrania, a garderoby osobiste w każdej sypialni, pomieszczenie gospodarcze. Poddasze: cztery sypialnie, łazienka, w.c., garderoby w każdej sypialni, pokój dzienny. Koniecznie dom z ogrodem zimowym.

Piękne, prawda? icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Mój wymarzony dom ma być mały ok 100 m2, parterowy z zadbanym ogródkiem. Ogródek w mojej wizji jest bardzo ważny. W środku kominek.
Nie rozumiem tylko idei Kristofa, co do umieszczenia pojoju dziennego na poddaszu.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
100m to trochę za mało na wszystkie nasze graty - 170 będzie w sam raz. Salon, kominek, duża kuchnia - to podstawa wygody . Ogród, ale nie ten z warzywami tylko ogród rekreacyjny ,dużo zieleni. Na patrerze - bezproblemowy dostęp do każdego z pomieszczeń, na piętrze pokoje sypialne. Mili sąsziedzi (przecież to marzenia) przyjazna gmina , brak problemów z wodą, elektrycznością... Miejsce do którego kążdy z przyjemnością wraca.
Link do komentarza
obecnie najchętniej kupowane projekty to te z przedziału 140-160. ja mam niecałe 130 z garażem i to rzeczywiście troszke mało (ale podobno w miarę jedzenia aletyt rośnie:)). Działećzkę mam malutka 500m ,ale... wystarczy...i tak jest problem któ raz w tygodniu kosi trawęicon_smile.gif... przyjazna gmina... tu duzo by opowiadać...sąsiedzi...tylko mi zazdrościć pozdro:)
Link do komentarza
Jak dla mnie - małe jest praktyczne icon_wink.gif
Zatem - nie za duży dom "wielopokoleniowy" ok. 110 - 140 m kw. z jednym pomieszczeniem będącym "centrum" życia domu i spotkań wszystkich członków rodziny z którego prowadzą schody na poddasze do sypialni (lub mieszkania "dzieci").
Pomieszczenie to koniecznie połączone z kuchnią .
"Dziadkowie" mieszkający na parterze, "młodzi" na poddaszu - zatem na poddaszu min. 2-3 sypialnie , kuchnia i łazienka "dla młodych" na parterze pokój o którym wspominałem, min 1 sypialnia "dla Dziadków" (wskazane dodatkowo 1 sypialnia "dla gości" icon_wink.gif ) łazienka i WC na parterze koniecznie osobno.
"Graciarnia" oraz pomieszczenia na przetwory w budynku gospodarczym obok budynku głównego (garaż najlepiej również icon_wink.gif )
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

obecnie najchętniej kupowane projekty to te z przedziału 140-160. ja mam niecałe 130 z garażem i to rzeczywiście troszke mało (ale podobno w miarę jedzenia aletyt rośnie:)). Działećzkę mam malutka 500m ,ale... wystarczy...i tak jest problem któ raz w tygodniu kosi trawęicon_smile.gif... przyjazna gmina... tu duzo by opowiadać...sąsiedzi...tylko mi zazdrościć pozdro:)



Na malutkich działkach można pomieścić całkiem sporo - tylko miejsca na ogródek potem nie ma. A dom? Ważne żeby był wygodny.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...