Skocz do zawartości

suszarka


Recommended Posts

Napisano
Kochani
Lubie prac ale nie cierpie jak pranie długo schnie, rozciaga się, kapie itp Marze o suszarce elektrycznej - takiej co stoi koło pralki lub jest ustawiona na niej. Czy ktos ma u siebie cos takiego? Jakiej firmy? Jakies uwagi praktyczne, jak sie to sprawdza. Czy lepszy sprzęt oddajacy wigoć do pomieszczenia czy taki z wyciagiem i odprowadzeniem skroplin. Podzielcie sie doświadczeniem z niedoświadczonąicon_smile.gif
Napisano
Cytat

Kochani
Lubie prac ale nie cierpie jak pranie długo schnie, rozciaga się, kapie itp Marze o suszarce elektrycznej - takiej co stoi koło pralki lub jest ustawiona na niej. Czy ktos ma u siebie cos takiego? Jakiej firmy? Jakies uwagi praktyczne, jak sie to sprawdza. Czy lepszy sprzęt oddajacy wigoć do pomieszczenia czy taki z wyciagiem i odprowadzeniem skroplin. Podzielcie sie doświadczeniem z niedoświadczoną icon_smile.gif



Ja też się z chęcią dowiem czegoś więcej. Żonka mówiła mi że ponoć są takie urządzenia z których wyjmuje się wręcz "wyprasowane" rzeczy. Podobno nadmuch powietrza + cyrkulacja jest taka że materiał nie zagina się i nie gniecie. Czy to możliwe?
Napisano
Suszarka ma wiele zalet .Tylko jaki typ wybrać - taki do podłaczenia do kanału wentylacji grawitacyjnej czy taki co wywiewa do pomieszczenia - i jak to wtedy jest dokuczliwe? Piszcie proszę! Liczę na was.
Napisano
Cytat

Suszarka ma wiele zalet .Tylko jaki typ wybrać - taki do podłaczenia do kanału wentylacji grawitacyjnej czy taki co wywiewa do pomieszczenia - i jak to wtedy jest dokuczliwe? Piszcie proszę! Liczę na was.



Wpisałem hasło w wyszukiwarkę i znalazłem, że nowe typy suszarek "kondensacyjne" nie wymagają podłączenia do wentylacji i chyba mają zamknięty obieg wewnętrzny powietrza a więc nie dmuchają na zewnątrz.

Cytat "...Ponieważ suszarki kondensacyjne skraplają parę i gromadzą powstałą wodę w zbiorniku, nie wymagają dostępu do wentylacji. Można je zatem ustawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu, nie martwiąc się odprowadzaniem wody..."
Napisano
Byłam dzisiaj na zakupach i wpadłem do Euro RTV&AGD. Widziałem naprawdę niezłe cudeńko Pralko-suszarkę Samsunga. Piękna maszyna ale ciekawe jak to się sprawdza w praktyce. Duże urządzenie na 10 kg wsadu tak że pranie kołdry czy koca to pewnie już żaden problem

Pralko - Suszarka Samsung

Typ: kondensacyjna
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Brzmi zachęcająco:
Ta rewolucyjna pralka usuwa nieprzyjemne zapachy, mikroskopijne alergeny oraz szkodliwe bakterie i mikroby dzięki zastosowaniu gorącego powietrza i siły fizycznej. Dzięki stosowaniu tego urządzenia nie jest konieczne używanie detergentów czy innych środków chemicznych, a jego wyjątkowe funkcje pomagają zmniejszyć częstotliwość prania lub czyszczenia chemicznego ubrań. Urządzenie AirWash pomaga chronić zdrowie, ponieważ usuwa roztocza i zapachy z rzeczy, które trudno wyprać, jak poduszki, kołdry, a nawet pluszowe misie. AirWash działa w zdecydowany sposób, jednak delikatny dla pranych rzeczy. Mniej tarcia i płukania niż w praniu przy użyciu wody oraz mniejsza ilość silnie działających środków chemicznych stosowanych podczas czyszczenia chemicznego oznacza redukcję blaknięcia kolorów i uszkodzenia włókien. Proces odświeżania ubrań świeżym powietrzem składa się z pięciu etapów, podczas których powietrze jest wprowadzane do urządzenia, ogrzewane, po czym przepływa przez ubrania, w celu usunięcia zapachów i bakterii.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Co do suszenia suszarek. Modele wywiewowe są tańsze i mają dużo mniej możliwości ustawień ale ze względu na konstrukcję będą szybsze icon_smile.gif Co do suszarek kondensacyjnych to są bardziej uniwersalne właśnie ze względu na brak konieczności podłączania do wentylacji ale też wymagają dobrze wentylowanych pomieszczeń. A co do technologi silvernano samsunga to trzeba uważać icon_smile.gif zwłaszcza osoby uczulone na srebro bo może być niemiło, dodatkowo sterylizacja ubrań wcale zdrowa nie jest, człowiek potrzebuje flory bakteryjnej na skórze,\Co do pralko suszarek to jest to konieczność spowodowana brakiem miejsca chyba że chcemy suszyć tylko w nagłych wypadkach wtedy jest sens kapować taki kombajn.
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Szanowni Państwo,

Suszarka przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas. Nie musimy rozwieszać ubrań, a jeżeli ustawimy funkcję „mniej zagnieceń”, po skończonym suszeniu odzież nie będzie wymagała prasowania. Dzięki tym urządzeniom tkaniny są miękkie i nie jest konieczne używanie płynu zmiękczającego w trakcie prania. Oczywiście jest też idealnym sprzętem dla alergików, bo jego filtr zbiera wywołujące uczulenie pyłki i odprowadza je wraz ze skondensowaną wodą. Ponadto czyste ubranie, które przeniknęło nieprzyjemnym zapachem po krótkiej wizycie w pubie, możemy odświeżyć za pomocą suszarki, bez konieczności prania.

Przy wyborze modelu suszarki należy zwrócić uwagę na sposób odprowadzania pary wodnej, ilość programów suszenia, wyposażenie w czujniki wilgotności i klasę energetyczną. Para może być odprowadzana do zbiornika/odpływu kanalizacyjnego (suszarka kondensacyjna) lub na zewnątrz urządzenia (suszarka ewakuacyjna). Woda z kondensacji jest wodą destylowaną i może być użyta np. do żelazka.

Suszarka jest efektywniejsza od pralko-suszarki, pod względem większego załadunku (5-9 kg). Możliwe jest też ustawienie jej na pralce za pomocą specjalnego łącznika, przez co oszczędzamy miejsce w łazience.

Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół Candy Polska Sp. z o.o.


Napisano
miałam w anglii
teraz nie chcę
miałam kondensacyjną i niestety, suszenie długo trwa, rzeczy wyjęte wcale nie są wyprasowane i to, co trzeba prasować to i tak trzeba. Miałam pralko-suszarkę. Trzeba było 1. wyprać 2. wszystko wyjąć 3. poukładać 4 załadować pół (bo mniej można suszyć, niż prać) 5 suszyć dość długo 6 wyjąć i włożyć drugie pół 7 suszyć
przy oddzielnych suszarkach faktycznie można to robić na 1 raz czyli wyjąć, poskładać włożyć. Roboty od groma.
Uzasadnienie widzę tylko w jednym wypadku - przy łazience wielkości chusteczki do nosa i braku oddzielnej suszarni. Czyli w bardzo małym, np wynajmowanym, mieszkaniu.
A, i prąd żre
Napisano
Cytat

Pisałem... Metoda sznurkowa jest lepsza.


Noooo... Nie przekonałeś mnie. Moim zdaniem po to produkują urządzenie, żeby służyło ludziom!!!!
Napisano
Cytat

Pisałem... Metoda sznurkowa jest lepsza.


Super wyglądają majtki na sznurku .Używam suszarki właśnie głównie do suszenia bielizny , ciężko na balkonie w bloku powiesić tak , żeby nie każdy widział .
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Obecnie najczęściej sprzedawane są suszarki kondensacyjne, gdyż nie potrzebują wyprowadzenia wilgoci na zewnątrz. Woda odprowadzana jest do szuflady wbudowanej w suszarkę co sprawia, że sprzęt ten można ustawić w dowolnym miejscu. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie przy zachowaniu jednakowej skuteczności i lepszym komforcie użytkowania.
Napisano
Nie zawsze można zastosować suszarkę wywiewową, bo w szczelnym domu musielibyśmy robić nawiew powietrza do pralni. Inaczej będzie cofka z kanałów wentylacji.
  • 14 lata temu...
Napisano

Mam suszarkę elektryczną i nie wyobrażam sobie już życia bez niej! 😊 To ogromna wygoda, zwłaszcza zimą i w deszczowe dni. Jeśli chodzi o wybór, to są dwa główne typy: kondensacyjne (zbierają wodę do pojemnika lub odprowadzają do kanalizacji) i wywiewowe (odprowadzają wilgoć na zewnątrz).

Kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:
1) Pompa ciepła – oszczędza prąd i jest delikatniejsza dla ubrań.
2) Pojemność – jeśli masz dużą pralkę, lepiej dobrać podobną pojemnością.
3)  Filtry – dobrze, żeby były łatwe w czyszczeniu.
4) Programy – niektóre suszarki mają specjalne tryby np. do wełny czy sportowych ubrań.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hmm... ja się zastanawiam nad instalacją pompy ciepła z ich oferty. W Krakowie przodują. Myślisz, że są zorientowani w temacie rachunków?
    • Gumowane rękawice ochronne to wyroby złożone z wielu materiałów, których w praktyce nie da się rozdzielić i następnie poddać przetworzeniu. W związku z tym traktowałbym je ogólnie jako odpady zmieszane.  Moim zdaniem najważniejsze będzie jednak to czy rękawice są zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne. Przy czym do tej grupy zalicza się nawet farby i lakiery, środki ochrony roślin, środki czystości itd. W takiej sytuacji zanieczyszczone rękawice również powinny być traktowane jako odpady niebezpieczne. W związku z czym zalecane jest ich przekazanie do punktu selektywnej zbiórki odpadów.  Będziemy w związku z tym mieć kolejno odpowiednią grupę, podgrupę oraz kod odpadu: 15 Odpady opakowaniowe; sorbenty; tkaniny do wycierania; materiały filtracyjne i ubrania ochronne nieujęte w innych grupach 15 02 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania i ubrania ochronne 15 02 02 Sorbenty; materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach); tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB).   Jeżeli natomiast rękawice nie będą zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne, to będzie można je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Grupa i podgrupa odpadów będzie w tym przypadku ta sama, jednak inny będzie kod odpadu: 15 02 03 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02.    Do odzieży lub tekstyliów takich rękawic zdecydowanie bym nie zaliczał. Jeden powód jest logiczny i praktyczny - i tak nie nadają się do przetworzenia. Drugi to natomiast kwestia formalna - ubrania ochronne mają własną grupę, podgrupę i kod w klasyfikacji. Natomiast odzież i tekstylia to odpowiednio: 20 Odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie 20 01 Odpady komunalne segregowane i gromadzone selektywnie (z wyłączeniem 15 01) 20 01 10 Odzież 20 01 11 Tekstylia   Odpowiednie kody można wyszukać chociażby tutaj: https://kartaewidencji.pl/katalog-odpadow/   Chociaż patrząc na to wszystko uważam, że przekroczyliśmy już granicę absurdu w kwestii segregacji śmieci. Nie bardzo sobie wyobrażam, że każdy będzie wywoził do PSZOK chociażby zużyte rękawiczki robocze, bo malował w nich ściany w pokoju, albo zakładał te rękawiczki używając środków czystości. W niektórych miejscach można trafić na radę, żeby takie rękawiczki zawinąć w foliową torebkę i też wyrzucić do odpadów zmieszanych. Osobiście uważam to za rozsądne.  No a przede wszystkim, absurdem jest to, że trzeba się przekopywać prze pogmatwane przepisy i klasyfikacje w tak podstawowych sprawach. Niedługo to trzeba będzie zaliczać obowiązkowe szkolenia.         
    • Jeśli ktoś jest uczulony na jad pszczół to nie chodzi boso i ma pod ręką autostrzykawkę z adrenaliną.      Nawet angielskie uniwersytety zaczynają rezygnować z dwustuletnich, równiutko wystrzyżonych trawników, żeby nie odstręczać od siebie młodych talentów, zainteresowanych ochroną planety.
    • Dziękuję za opinię i wyedukowanie w temacie. Raczej przyjmę do serca, bo to oznacza dla mnie mniej roboty  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...