Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
BMW318

POMOCY !! Korniki?Termit? czy cos innego...

Recommended Posts

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. mam wielki problem, mianowicie jakiś robak usilnie zjada mi dom.
Jest to stara konstrukcja z samego drewna, na deskach zauważyłem w tamtym roku jakieś małe dziurki, lecz myślałem ze to nic groźnego, lecz teraz juz wiem ze mam do czynienia z jakimś robalem który cały czas zajada się moim domem, sytuacja jest tragiczna na każdej z desek jest po kilkadziesiąt dziur z których sypie się taka jakby mąka... o belkach na strychu nie wspomnę, po nich nie da się chodzić bo się rozpadną ;(( w nocy cały czas słychać takie chrobotanie... niestety coraz silniejsze... powiedzcie mi co z tym zrobić... co to w ogóle jest... i czy jest na to jakaś rada...bo jak tak dalej pójdzie to zjedzą mia cały dom...;/
PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ...Pozdrawiam

To niestety: Kołatek domowy (Anobium punctatum) – gatunek owada z rodziny kołatkowatych z rzędu chrząszczy.
Opis objawów wręcz klasyczny.
Żeruje nawet w bardzo starym drewnie i rzeczywiście potrafi zniszczyć dom.

Cytat

... jakiś robak usilnie zjada mi dom.
...bo jak tak dalej pójdzie to zjedzą mia cały dom...;/
PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ...Pozdrawiam

Miałem kiedyś podobny problem z "chrobotaniem" w słupie na strychu. Za pomocą strzykawki z igłą wstrzykiwałem w te otworki formalinę (sam się zastanawiam dlaczego i skąd ją miałem w dużych ilościach) i chrobotanie ucichło... icon_biggrin.gif Nie wiem niestety czy na zawsze, bo już dawno sie stamtąd wyprowadziłem...

nooo i przypuszczam ze to wlasnie bedzie to bydlatko ;/ nic nie działa... ocet, rozpuszczalnik;/
do specjalisty...? hmmm noo tak ale czy oni cos na to poradza? i gdzie takiego specjalisty szukac...?

Cytat

nooo i przypuszczam ze to wlasnie bedzie to bydlatko ;/ nic nie działa... ocet, rozpuszczalnik;/
do specjalisty...? hmmm noo tak ale czy oni cos na to poradza? i gdzie takiego specjalisty szukac...?

Kilka lat temu miałem podobny problem. Fachman podłubał w nosie i poradził pomalować miejsca konsumowane lakierem owadobójczym w sprayu. Nie pamiętam nazwy tego świństwa o zapachu muchozolu i lakieru nitro w jednym, ale było w pojemniku takim jak lakier do włosów. Śmierdziało toto kilka dni, ale do dziś mam spokój.

Pomimo, że nie znam się na probiemie anie troche to muszę powiedzieć co przeczytałem w temacie. Otóz przeczytałem "Pomocy komorniki...". Człowiek chyba czuje wewnętrzny lęk przed egzekucjąicon_smile.gif

Cytat

Pomimo, że nie znam się na probiemie anie troche to muszę powiedzieć co przeczytałem w temacie. Otóz przeczytałem "Pomocy komorniki...". Człowiek chyba czuje wewnętrzny lęk przed egzekucjąicon_smile.gif

icon_smile.gif Fakt czasami wzrok płata nam figle icon_smile.gif

Jeśli prócz małych otworków, obecne są jeszcze większe o średnicy 3- 5 mm to jest to spuszczel..
Za jeden sezon się go raczej nie wytępi..
Jak zwalczać? Preparaty powierzchniowe, nastrzykiwanie a także np. podgrzewanie, prażenie czystej siarki w szczelnie zamkniętych pomieszczeniach przy pomocy sulfuratorów.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• https://www.youtube.com/watch?v=JaobRjYdhPo
    • 1. Ganek zbyt masywny względem bryły budynku. W dodatku dach naczółkowy tylko potęguje wrażenie zwalistości. Gdyby dom był szerszy i wyższy, byłoby lepiej. 2. Kolumny - historyczne wzorce mają zawsze bazę i kapitel. Niekoniecznie w porządkach greckich.  3. garaż w bryle budynku, który usiłuje być historyzujący dodatkowo zaburza proporcje. 4. Bardzo małe okno w stosunku do wielkości ganku.   Oczywiście te uwagi skierowane są do architekta anie inwestora.
    • Chciałbym również polecić  https://dywania.pl/wykladziny-slask/171-591-wykladzina-dywanowa-domowa-uliczki-2-wzory-4m-dywany-i-dywaniki.html   https://dywania.pl/strona-glowna/172-599-4-kolory-wytrzymala-wykladzina-dywanowa-color-poliamid-obietkowa-klasyfikacja-23.html   https://dywania.pl/strona-glowna/179-628-kroliczek-dywan-dzieciecy-avanos-kids-jakosc-kroliczek-niebieski-3d-dywanik-przyjemny.html  
    • Skoro tak twierdzisz, to wymień, korzystając ze swego wykształcenia, konkretne dowody na ten "zły sen architekta". Nie typu nie podoba mi się, tylko konkretne, czyli ścisłe! Ładnie to znaczy jak? - konkretnie. Rozumiem, że podasz uniwersalną definicję, jak ma wyglądać dom, żeby podobał się wszystkim - przynajmniej tym wykształconym ( no może oprócz tego, który jest autorem tego projektu).  większe ambicje? - czyli jakie? przez kogo zweryfikowane? przez ciebie? A jakie masz kompetencje do tego, by jednym przyznawać, a innym odmawiać ambicje artystyczne? Zostawiła Redakcja ten post, kasując inne. Widać użycie "buroka" bardziej razi, niż imputowanie starszym ludziom "trumiennego gustu". Widać, demo, lepiej trafiasz we wrazliwość - ale nie moją.   Ale pytanko - demo - czekasz na inwestora emeryta z bardziej "ambitnymi projektami"? To mowa trawa. Co to znaczy bardziej "ambitny projekt"? Konkretnie. Jakie masz kwalifikacje, by rozsądzać, co jest bardziej ambitne w architekturze, ferując przy tym tak radykalny osąd czyjegoś działania?  I w końcu - czy dom dla emeryta, ale również dla kogokolwiek -  który spełnia jego osobiste potrzeby w zakresie zamieszkania - musi spełniać jakieś inne ambitne cele? Wg mnie może, ale nie musi. Ale to jest prawo wyłącznie inwestora. Tym bardziej, że te ambitne cele będą  prawie zawsze subiektywne. I czynienie zarzutu z tego jest głupotą i próbą narzucania komuś swojego ego.   Dość egzotyczny twój  pogląd , demo,  szczególnie wspołcześnie, gdy o wartości staroci wie nawet menel, że otaczanie się nowoczesnymi meblami ma świadczyć o jakichś ambicjach, natomiast historyzmy i starocie o braku ich, a nawet o "trumiennym guście" czy kompleksie - no to to jest dla mnie brak horyzontów, brak kultury, brak tolerancji, brak smaku - w końcu brak zdrowego rozsądku. 
    • żaden problem...z mojego punktu widzenia to nawet lepiej - mogę puszczać nawet w nocy, bo od 22-6 mam prąd po 0,24zł (G12w) A Tauron i tak rozlicza, że to co wyprodukowane w drogiej taryfie to musisz wykorzystać w drogiej, a to co wyprodukowane w taniej musisz odebrać w taniej. Więc dla mnie korzystniej tę klimę puścić w nocy, w tanim prądzie
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...