Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
pixi

Remont mieszkania w zbytkowej kamienicy

Recommended Posts

Czy do kapitalnego remontu jednego lokalu mieszkalnego w zabytkowej kamienicy która znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej,między innymi w budynku ochronie podlegają zabytkowe elementy wystroju wnętrz i elewacji (stolarka drzwiowa i okienna, bramy, ślusarka, sztukateria, piece, balustrady, ogrodzenia),więc czy trzeba zamówić jakąś specjalną firmę budowlaną od remontów zabytków z np.uprawnieniami konserwatorskimi czy można wynająć zwykłą firmę remontową bądź remontować systemem gospodarczym z zachowaniem i odrestaurowaniem wszystkich istniejących lecz uszkodzonych detali architektonicznych które były przed remontem w lokalu mieszkalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z kolei ja mam jeszcze jedno pytanie do zabytków: czy koszty robocizny przy remoncie nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków są wyższe od remontu zwykłej nieruchomości? A jeżeli tak to mniej więcej jakie są to procentowe różnice?

Poza tym, do wcześniejszego pytania, to znalazłem zapis w rozporządzeniu Ministra Kultury w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich... (Dz.U. Nr 150 poz. 1579 z 2004roku) - paragraf 7, 8, gdzie napisane jest, że prace konserwatorskie, renowacyjne może prowadzić osoba, która ukończyła odpowiednie studia w zakresie konserwacji i restauracji zabytków, natomiast roboty budowlane mogą prowadzić osoby, które mają oczywiście odpowiednie uprawnienia budowlane a ponadto ukończyły min. 2-letnie praktyki na budowie przy zabytkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...