Skocz do zawartości

mokre plamki na suficie w łazience


qqqqq

Recommended Posts

Napisano
Na sufice, karton gips ,w łazience, na poddaszu pojawiają sie mokre plamki (punkty). Im zimniej to jest ich więcej. Co może być tego przyczyną?
Napisano
Cytat

Na sufice, karton gips ,w łazience, na poddaszu pojawiają sie mokre plamki (punkty). Im zimniej to jest ich więcej. Co może być tego przyczyną?



Witaj,
podałeś zbyt mało danych, najlepiej zrób zdjęcie i wklej w wiadomość, ponadto opisz czy w łazience jest wentylacja (taka kratka z otworami w kominie pod sufitem), okno, jak często występuje to zjawisko, w jakich okresach - porach roku, dnia, jaka jest aura na zewnątrz gdy ono się nasila.
Podaj również co jest nad płytą karton-gips nad sufitem (pustka, wełna, styropian, etc...)
Od kiedy jest użytkowana łazienka, jak często ....
Pozdrawiam.
Napisano
Cytat

Witaj,
podałeś zbyt mało danych, najlepiej zrób zdjęcie i wklej w wiadomość, ponadto opisz czy w łazience jest wentylacja (taka kratka z otworami w kominie pod sufitem), okno, jak często występuje to zjawisko, w jakich okresach - porach roku, dnia, jaka jest aura na zewnątrz gdy ono się nasila.
Podaj również co jest nad płytą karton-gips nad sufitem (pustka, wełna, styropian, etc...)
Od kiedy jest użytkowana łazienka, jak często ....
Pozdrawiam.



Nad płytą jest wełna, folia. Wentylacja jest, okno także. Takie rzeczy się robią jak jest ok. 0 stopnia i mniej. Na płycie odznacza się wkręt i profil. Łazienka będzie użytkowana już drugą zimę. W poprzednim roku było to samo.
Napisano
Cytat

Nad płytą jest wełna, folia. Wentylacja jest, okno także. Takie rzeczy się robią jak jest ok. 0 stopnia i mniej. Na płycie odznacza się wkręt i profil. Łazienka będzie użytkowana już drugą zimę. W poprzednim roku było to samo.



Witam,
zakładam, że w domu masz więcej płyt gips karton na sufitach,
- czy to zjawisko "odznaczania się wkrętu i profilu" na płycie występuje tylko w łazience
- czy występuje w innych pomieszczeniach z płytą gips karton na suficie.
Pozdrawiam,
Napisano
Cytat

To jest tylko w łazience.



Przychylam się do opinii SuperB, "wkręt i profil "łapią" gdzieś niską temperaturę" co powoduje, że para wodna z łazienki jak gdyby "wykrapla się" w ich otoczeniu. Należy sprawdzić i ewentualnie poprawić ocieplenie nad płytą gips karton oraz odciąć profil od kontaktu z niską temperaturą mp. przekładka styropianu czt pianki między profilem a ścianą zewnętrzną.

Gdyby był przeciek z dachu to raczej widoczne by były zacieki na większej powierzchni płyty gips karton a nie tylko widoczny profil i wkręty.

Pomyślności w eliminacji przyczyny zjawiska.
Pozdrawiam
Napisano
Cytat

Należy sprawdzić i ewentualnie poprawić ocieplenie nad płytą gips karton oraz odciąć profil od kontaktu z niską temperaturą mp. przekładka styropianu czt pianki między profilem a ścianą zewnętrzną.


Czyli sporo roboty icon_sad.gif
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Również uważam, że Super B dobrze wskazał przyczynę. A dlaczego tylko w łazience...? To wskazał z kolei marlon1. Tam jest dużo pary wodnej icon_smile.gif



Docieplenie pewnie pomoże ale można się też zastanowić nad usprawnieniem wentylacji (może jest jakiś problem z wymianą powietrza - niedrożność). Ewentualnie można by zamontować kratkę z wentylatorem wywiewnym połączonym na przykład z wyłącznikim światła. Zapalając światło załączasz wentylator wyciągowy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry,   Pytanie o to, czy lepiej wybrać blachę w macie czy w połysku, wraca bardzo często i nic dziwnego, bo to decyzja, która wpływa nie tylko na wygląd domu, ale też na późniejsze użytkowanie dachu. Matowe wykończenie daje efekt spokojniejszy i bardziej elegancki, świetnie komponuje się z otoczeniem i nie odbija tak mocno światła. Dzięki swojej strukturze lepiej znosi drobne zarysowania i skuteczniej maskuje kurz czy pyłki, co sprawia, że dach dłużej prezentuje się schludnie. Połysk natomiast ma zupełnie inny charakter – dach błyszczy w słońcu i przyciąga uwagę, a gładka powierzchnia sprawia, że łatwiej jest go oczyścić i trudniej, by osadził się na nim mech.   Warto jednak podkreślić, że sam wybór matu albo połysku nie decyduje jeszcze o trwałości. Kluczowa jest powłoka ochronna zastosowana przez producenta. To ona odpowiada za odporność na promieniowanie UV, korozję czy utratę koloru. W ofercie są różne warianty – od standardowych powłok poliestrowych, które zapewniają solidną ochronę na kilkanaście lat, po trwalsze systemy poliuretanowe (np. PURMAT), które oferowane są z gwarancją do nawet 50 lat i lepiej radzą sobie w zmiennych polskich warunkach pogodowych.   Dlatego wybierając dach, warto najpierw zastanowić się nad oczekiwaniami estetycznymi – czy bliższy jest spokojny mat, czy wyrazisty połysk – a dopiero później dobrać do tego odpowiednią powłokę, która zagwarantuje trwałość. Ostatecznie wygląd to kwestia gustu, ale jakość powłoki to kwestia praktyczności i bezpieczeństwa inwestycji. Więcej o powłokach => https://pruszynski.com.pl/produkt/powloki-ochronne/ ________________________________ Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/blachodachowka-panelowa-modulowa
    • Komentarz dodany przez Tadek: retruś, ja sie nie zesrałem ale za to Ty to jesteś cały obesrany od tych wulgaryzmów na forum. jedynie co potrafisz to głupio i po chamsku dosrywać innym. Miało być Tadek a nie Tedek to tak gwoli wyjaśnienia (literówka się wkradła)
    • Najskuteczniejszy jest środek o nazwie WYMIANA na nową. Na naprawę pęknięć w ceramice szkoda czasu i atłasu. Można by się bawić gdyby to coś było starożytne (czyli bardzo cenne), a po naprawie stało w hermetycznej gablocie. Jednak umywalka będzie zawsze, jak wyżej wspomniano, narażona na zabrudzenia i te rysy ponownie się ujawnią. Dlatego taniej jest wymienić na nową i nie zawracać sobie rzyci.   PS. Kiedyś pęknięcie szklanki naprawiałem sokiem z czosnku, ale w użytkowaniu to wszystko się wypłucze i rysa znowu będzie.
    • Na dłuższą metę nic tu nie zadziała. W pęknięcia szkliwa zawsze wejdzie nieco brudu. Świeżo po wyszorowaniu będą mało widoczne, jednak szybko się to zmieni. 
    • Można spróbować gotowymi zestawami naprawczymi dostępnymi w różnych sklepach internetowych. Pewnie cały proces przypomina pastowanie rys na karoserii samochodu. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...