Skocz do zawartości

Konserwacja posadzki?


Recommended Posts

Mam podobną sytuację, ale ja zamierzam jeszcze położyć płytki. Zastosowałem dwuskładnikowy preparat, maź tę trzeba rozsmarować i powinno wystarczyć. Mimo wszystko polecałbym Ci płożyć płytki. Ja wybrałem gers za 29 zł/m2, ale widziałem nawet za 15 zł/m2 (pozagatunkowy). Myślę, że to lepsze niż sama maź.

A tu masz link do producenta preparatu, który kupiłem tj. "WIM Hydroizolacja tarasu" http://www.wim-chb.pl/produkty4.php
Link do komentarza
Witam
Rozwiazaniem problemu jest zastosowanie produktu SikaFloor 400N

Sikafloor-400 N Elastic + to jednoskładnikowa, bardzo elastyczna, barwna, jednoskładnikowa powłoka poliuretanowa. Charakteryzuje się niską zawartością rozpuszczalnika i odpornością na promieniowanie UV. Nadaje się do nanoszenia natryskiem i wałkiem.

Zastosowanie
Do wykonania gładkiej lub antypoślizgowej, wodoszczelnej przenoszącej
zarysowania posadzki na podłożu betonowym i jastrychu cementowym
Pod lekkie lub średnie obciążenia
Na balkonach, tarasach, schodach, kładkach dla pieszych itp.

Właściwości
..Wysoka elastyczność
.. Mostkuje rysy i pęknięcia podłoża
.. Powłoka wodoszczelna
.. Odporna na promieniowanie UV
.. Odporna na warunki atmosferyczne
.. Odporna na ścieranie
.. Możliwość uzyskania antypoślizgowej powierzchni
.. Łatwe nanoszenie wałkiem, pędzlem lub natryskowo

Sposób aplikacji

Zagruntowanie
Dokładnie wetrzeć w podłoże pierwszą warstwę przy użyciu szczotki, wałka lub
ściągaczki gumowej uzyskując ciągłą, pozbawioną porów i zagłębień powłokę.

Warstwa wierzchnia
Sikafloor-400 N Elastic+ rozlać i rozprowadzić równomiernie pacą.
Sikafloor-400 N Elastic+ można również nanosić wałkiem, jednak do uzyskania
wymaganej grubości warstwy konieczne może być naniesienie kolejnej warstwy
materiału.

Przed aplikacją.
Proszę sie zapoznąć sie z Kartą Techniczną Produktu

Zużycie 0,3kg/m2 na warstwę, zaleca sie 2 lub 3 warstwy
Opakowania 6kg cena 46zł/kg netto
Link do komentarza
Jednym z możliwych rozwiązań powyższego problemu jest zastosowanie na posadzce środka hydrofobizującego. Środkiem takim jest np. BOTAZIT MS 80 W

Właściwości:
  • wyraźnie redukuje nasiąkliwość,
  • poprawia izolacyjność cieplną,
  • sprawdzony wg instrukcji WTA 1-84,
  • zapobiega zabrudzeniom,
  • zapobiega powstawaniu wykwitów,
  • silnie penetruje,
  • wywołuje efekt perlenia,
  • nie zawiera rozpuszczalników organicznych,
  • na bazie wody.

Zastosowanie:

BOTAZIT MS 80 W jest hydrofobizującym, wodnym, specjalnym środkiem impregnującym, który stosuje się na zewnątrz budynków. Impregnacja za-pobiega pojawianiu się mchów i grzybów, tworzeniu się plam i wykwitów, jak również szkodom powodowanym przez mróz oraz wymywaniu środków wiążących.

Zastosowanie impregnacji nie wpływa negatywnie na przepuszczalność pary wodnej.

BOTAZIT MS 80 W działa skutecznie już 4 godziny po naniesieniu i nie ulega wymywaniu przez opady deszczu. Hydrofobizacja powierzchni (tzw. efekt perlenia) występuje po jednym dniu, przy czym jest ona zależna od rodzaju mineralnego podłoża. Pełny efekt funkcjonowania środka impregnacyjnego występuje po ok. 10 dniach.

W celu zachowania efektów impregnacji zaleca się regularne ponawianie procesu.

Jako podłoża nadają się wszelkie chłonne podłoża mineralne takie jak beton, beton lekki, beton komórkowy, cegła ceramiczna, kamień elewacyjny, tynki kategorii CS I, CS II lub CS III wg PN-EN 998-1, kamień naturalny, dachówka o drobnych porach, cegła silikatowa, a także nieszkliwiony klinkier. BOTAZIT MS 80 W nie nadaje się do impregnacji powierzchni glazurowanych, malowanych lub pokrytych tynkiem syntetycznym. Zmiany barwy lub struktury nie wystąpią, o ile materiał zostanie naniesiony równomiernie.

Obróbka:
Materiał nanosi się pędzlem, wałkiem lub urządzeniem natryskowym. Należy zwrócić uwagę na to, aby powierzchnia została pokryta BOTAZIT MS 80 W równo i obficie.

Zaleca się nanoszenie BOTAZIT MS 80 W z dołu do góry.

BOTAZIT MS 80 W nanosi się aż do momentu nasycenia podłoża impregnatem. Wielokrotne nanoszenie metodą "mokre na mokre" zwiększa głębokość wnikania i potęguje efekt hydrofobizacji.

Oczyszczenie z naniesionego impregnatu, np. powierzchni szklanych, należy przeprowadzić niezwłocznie, używając do tego wody. BOTAZIT MS 80 W nie może być obrabiany w temperaturze poniżej +8 °C, przy dużej wilgotności powietrza, oraz w czasie opadów deszczu lub mgły.

Zużycie:
ok. 200-400 ml/m2 w zależności od podłoża.

Aleksandra Tokarska
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...