Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
marchew1990

Konserwacja posadzki?

Recommended Posts

Witam! Mam takie pytanie! Wylałem posadkę na balkonie! Nie chce kłaść żadnych płytek na posadkę! Chcę aby została ta posadka tylko żeby była zakonserwowana! nie wpijała wody itp. Jest na to jakieś rozwiązanie?! Proszę o odpowiedź czy jest taki środek i jaki to środek!?

Pozdrawiam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam podobną sytuację, ale ja zamierzam jeszcze położyć płytki. Zastosowałem dwuskładnikowy preparat, maź tę trzeba rozsmarować i powinno wystarczyć. Mimo wszystko polecałbym Ci płożyć płytki. Ja wybrałem gers za 29 zł/m2, ale widziałem nawet za 15 zł/m2 (pozagatunkowy). Myślę, że to lepsze niż sama maź.

A tu masz link do producenta preparatu, który kupiłem tj. "WIM Hydroizolacja tarasu" http://www.wim-chb.pl/produkty4.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam
Rozwiazaniem problemu jest zastosowanie produktu SikaFloor 400N

Sikafloor-400 N Elastic + to jednoskładnikowa, bardzo elastyczna, barwna, jednoskładnikowa powłoka poliuretanowa. Charakteryzuje się niską zawartością rozpuszczalnika i odpornością na promieniowanie UV. Nadaje się do nanoszenia natryskiem i wałkiem.

Zastosowanie
Do wykonania gładkiej lub antypoślizgowej, wodoszczelnej przenoszącej
zarysowania posadzki na podłożu betonowym i jastrychu cementowym
Pod lekkie lub średnie obciążenia
Na balkonach, tarasach, schodach, kładkach dla pieszych itp.

Właściwości
..Wysoka elastyczność
.. Mostkuje rysy i pęknięcia podłoża
.. Powłoka wodoszczelna
.. Odporna na promieniowanie UV
.. Odporna na warunki atmosferyczne
.. Odporna na ścieranie
.. Możliwość uzyskania antypoślizgowej powierzchni
.. Łatwe nanoszenie wałkiem, pędzlem lub natryskowo

Sposób aplikacji

Zagruntowanie
Dokładnie wetrzeć w podłoże pierwszą warstwę przy użyciu szczotki, wałka lub
ściągaczki gumowej uzyskując ciągłą, pozbawioną porów i zagłębień powłokę.

Warstwa wierzchnia
Sikafloor-400 N Elastic+ rozlać i rozprowadzić równomiernie pacą.
Sikafloor-400 N Elastic+ można również nanosić wałkiem, jednak do uzyskania
wymaganej grubości warstwy konieczne może być naniesienie kolejnej warstwy
materiału.

Przed aplikacją.
Proszę sie zapoznąć sie z Kartą Techniczną Produktu

Zużycie 0,3kg/m2 na warstwę, zaleca sie 2 lub 3 warstwy
Opakowania 6kg cena 46zł/kg netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby zabezpieczyć płytę balkonową można użyć np. AQUAFIN-2K/M (jest to mineralna elastyczna powłoka uszczelniająca) lub ASODUR-V360W (żywica epoksydowa ?powłoka ochronna do podłoży betonowych).

Krzysztof Banasiak
Doradca Techniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednym z możliwych rozwiązań powyższego problemu jest zastosowanie na posadzce środka hydrofobizującego. Środkiem takim jest np. BOTAZIT MS 80 W

Właściwości:
 • wyraźnie redukuje nasiąkliwość,
 • poprawia izolacyjność cieplną,
 • sprawdzony wg instrukcji WTA 1-84,
 • zapobiega zabrudzeniom,
 • zapobiega powstawaniu wykwitów,
 • silnie penetruje,
 • wywołuje efekt perlenia,
 • nie zawiera rozpuszczalników organicznych,
 • na bazie wody.

Zastosowanie:

BOTAZIT MS 80 W jest hydrofobizującym, wodnym, specjalnym środkiem impregnującym, który stosuje się na zewnątrz budynków. Impregnacja za-pobiega pojawianiu się mchów i grzybów, tworzeniu się plam i wykwitów, jak również szkodom powodowanym przez mróz oraz wymywaniu środków wiążących.

Zastosowanie impregnacji nie wpływa negatywnie na przepuszczalność pary wodnej.

BOTAZIT MS 80 W działa skutecznie już 4 godziny po naniesieniu i nie ulega wymywaniu przez opady deszczu. Hydrofobizacja powierzchni (tzw. efekt perlenia) występuje po jednym dniu, przy czym jest ona zależna od rodzaju mineralnego podłoża. Pełny efekt funkcjonowania środka impregnacyjnego występuje po ok. 10 dniach.

W celu zachowania efektów impregnacji zaleca się regularne ponawianie procesu.

Jako podłoża nadają się wszelkie chłonne podłoża mineralne takie jak beton, beton lekki, beton komórkowy, cegła ceramiczna, kamień elewacyjny, tynki kategorii CS I, CS II lub CS III wg PN-EN 998-1, kamień naturalny, dachówka o drobnych porach, cegła silikatowa, a także nieszkliwiony klinkier. BOTAZIT MS 80 W nie nadaje się do impregnacji powierzchni glazurowanych, malowanych lub pokrytych tynkiem syntetycznym. Zmiany barwy lub struktury nie wystąpią, o ile materiał zostanie naniesiony równomiernie.

Obróbka:
Materiał nanosi się pędzlem, wałkiem lub urządzeniem natryskowym. Należy zwrócić uwagę na to, aby powierzchnia została pokryta BOTAZIT MS 80 W równo i obficie.

Zaleca się nanoszenie BOTAZIT MS 80 W z dołu do góry.

BOTAZIT MS 80 W nanosi się aż do momentu nasycenia podłoża impregnatem. Wielokrotne nanoszenie metodą "mokre na mokre" zwiększa głębokość wnikania i potęguje efekt hydrofobizacji.

Oczyszczenie z naniesionego impregnatu, np. powierzchni szklanych, należy przeprowadzić niezwłocznie, używając do tego wody. BOTAZIT MS 80 W nie może być obrabiany w temperaturze poniżej +8 °C, przy dużej wilgotności powietrza, oraz w czasie opadów deszczu lub mgły.

Zużycie:
ok. 200-400 ml/m2 w zależności od podłoża.

Aleksandra Tokarska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Chciałbym również polecić  https://dywania.pl/wykladziny-slask/171-591-wykladzina-dywanowa-domowa-uliczki-2-wzory-4m-dywany-i-dywaniki.html   https://dywania.pl/strona-glowna/172-599-4-kolory-wytrzymala-wykladzina-dywanowa-color-poliamid-obietkowa-klasyfikacja-23.html   https://dywania.pl/strona-glowna/179-628-kroliczek-dywan-dzieciecy-avanos-kids-jakosc-kroliczek-niebieski-3d-dywanik-przyjemny.html  
  • Skoro tak twierdzisz, to wymień, korzystając ze swego wykształcenia, konkretne dowody na ten "zły sen architekta". Nie typu nie podoba mi się, tylko konkretne, czyli ścisłe! Ładnie to znaczy jak? - konkretnie. Rozumiem, że podasz uniwersalną definicję, jak ma wyglądać dom, żeby podobał się wszystkim - przynajmniej tym wykształconym ( no może oprócz tego, który jest autorem tego projektu).  większe ambicje? - czyli jakie? przez kogo zweryfikowane? przez ciebie? A jakie masz kompetencje do tego, by jednym przyznawać, a innym odmawiać ambicje artystyczne? Zostawiła Redakcja ten post, kasując inne. Widać użycie "buroka" bardziej razi, niż imputowanie starszym ludziom "trumiennego gustu". Widać, demo, lepiej trafiasz we wrazliwość - ale nie moją.   Ale pytanko - demo - czekasz na inwestora emeryta z bardziej "ambitnymi projektami"? To mowa trawa. Co to znaczy bardziej "ambitny projekt"? Konkretnie. Jakie masz kwalifikacje, by rozsądzać, co jest bardziej ambitne w architekturze, ferując przy tym tak radykalny osąd czyjegoś działania?  I w końcu - czy dom dla emeryta, ale również dla kogokolwiek -  który spełnia jego osobiste potrzeby w zakresie zamieszkania - musi spełniać jakieś inne ambitne cele? Wg mnie może, ale nie musi. Ale to jest prawo wyłącznie inwestora. Tym bardziej, że te ambitne cele będą  prawie zawsze subiektywne. I czynienie zarzutu z tego jest głupotą i próbą narzucania komuś swojego ego.   Dość egzotyczny twój  pogląd , demo,  szczególnie wspołcześnie, gdy o wartości staroci wie nawet menel, że otaczanie się nowoczesnymi meblami ma świadczyć o jakichś ambicjach, natomiast historyzmy i starocie o braku ich, a nawet o "trumiennym guście" czy kompleksie - no to to jest dla mnie brak horyzontów, brak kultury, brak tolerancji, brak smaku - w końcu brak zdrowego rozsądku. 
  • żaden problem...z mojego punktu widzenia to nawet lepiej - mogę puszczać nawet w nocy, bo od 22-6 mam prąd po 0,24zł (G12w) A Tauron i tak rozlicza, że to co wyprodukowane w drogiej taryfie to musisz wykorzystać w drogiej, a to co wyprodukowane w taniej musisz odebrać w taniej. Więc dla mnie korzystniej tę klimę puścić w nocy, w tanim prądzie
  • A jaki to program w Warszawie był na 30%?    Ps. z tymi pomiarami dachów bez wizji lokalnej to się słyszy wielokrotnie. Wizja lokalna to podstawa! No i warto również wymagać pomiarów końcowych, kamera termowizyjna to też pomoc w diagnozowaniu uszkodzeń, a szanujące się firmy powinny takie usługi oferować  
  • Mam Botament DM92, którym smarowalem ściany piwnicy ale wydaje mi się to drogie rozwiązanie gdybym stosował na całość podłogi. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...