Skocz do zawartości

woda ze studni głębinowej zdatna do picia?


Recommended Posts

Cytat

Jak można sprawdzić i gdzie się udać po informacje, że po wykopaniu studni głębinowej woda będzie nadawała się do spożycia. Czy wykonawca może dać gwarancje, że woda będzie zdatna do picia?


nabrać wody do naczynia wyjałowionego zaniesc do lokalnego sanepidu i czekac tydzien lub mniej ,a co do wykonawcy to co on ma do tego ?
on w gruncie nie siedzi ....
a to czy bedzie bezposrednio zdatna do picia to zalezy od połozenia ,gruntu i głebokosci na jekiej jest zrodło
Link do komentarza
Wykonawca studni może udzielić gwarancji o jakiej piszesz, tylko wówczas jeśli umowa między wami będzie umową gwarantującą określony efekt. Czyli płacisz za wodę, która jest OK. To się w języku prawniczym jakos specjalnie nazywa. Tylko, czy znajdziesz taką ekipę? icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Woda wodociągowa też czerpana jest ze studni (przeważnie). To czy będzie nadawać się do spożycia (czyt. spełaniać normy dla wody pitnej) dla ludzi zależy w dużej mierze od systemu uzdatniania. Sam wierce studnie, ale nie gwarantuje jakości. Moge zapewnić odpowiednią wydajność oraz zadbać aby studnia służyła wiele lat. Gdyby ktoś zapytał gdzie kupić działke, żeby mieć dobrą wode to wtedy moge pomóc icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Woda wodociągowa też czerpana jest ze studni (przeważnie). To czy będzie nadawać się do spożycia (czyt. spełaniać normy dla wody pitnej) dla ludzi zależy w dużej mierze od systemu uzdatniania. Sam wierce studnie, ale nie gwarantuje jakości. Moge zapewnić odpowiednią wydajność oraz zadbać aby studnia służyła wiele lat. Gdyby ktoś zapytał gdzie kupić działke, żeby mieć dobrą wode to wtedy moge pomóc icon_wink.gif


Dlatego wątpiłem w możliwość znalezienia ekipy, która zagwarantuje jakość w sposób sformalizowany (na drodze umowy).
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość qbek17
Dopiero po wywierceniu studni i przebadaniu próbek można stwierdzić do czego woda się nadaje. Ewentualnie popytać właścicieli sąsiednich studni.
Mając wyniki badania wody można dobrać odpowiedni system jej uzdatniania.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam
Od niedawna mam domek letniskowy w górach niedaleko rzeki (20m). Na dzialce znajduje sie studnia kopana okolo 4-5 kregów. Chcialbym takze uzytkowac ten domek w zimie i mam pytanie czy woda w takiej studni w zimie zamarza ? czy moze tylko jakas wartstwa wody przypowierzchniowa albo wcale ? wiem ze ziemia powyzej glebokosci 1,2 metra nie , ale jak to ma sie do wody w studni z kregami , gdzie poziom wody jest np na glębokosci 3-4 m ?
Link do komentarza
Cytat

Witam
Od niedawna mam domek letniskowy w górach niedaleko rzeki (20m). Na dzialce znajduje sie studnia kopana okolo 4-5 kregów. Chcialbym takze uzytkowac ten domek w zimie i mam pytanie czy woda w takiej studni w zimie zamarza ? czy moze tylko jakas wartstwa wody przypowierzchniowa albo wcale ? wiem ze ziemia powyzej glebokosci 1,2 metra nie , ale jak to ma sie do wody w studni z kregami , gdzie poziom wody jest np na glębokosci 3-4 m ?


Woda w studni samoczynnie się "nagrzewa" dzięki samoczynnej konwekcji, jak i dobremu przewodnictwu cieplnemu.. Przy tych głębokościach z pewnością więc nie zamarznie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...