Skocz do zawartości

Ogranicznik przepięć


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Dobierając system ochrony przeciwprzepięciowej nawet dla najbardziej wymagających warunków nie ma całkowitej pewności, że udar prądowo-napięciowy, którego źródłem może być wyładowanie piorunowe (zjawisko o charakterze losowym), nie przekroczy założonej wartości. Przyjmuje się na przykład, że wartość prądu pioruna z prawdopodobieństwem 99% nie przekroczy 200 kA (zgodnie z PN-EN 62305-1,3). Na tej podstawie dobierane są m. in. parametry ograniczników przepięć.

Należy nadmienić, że skuteczna ochrona przeciwprzepięciowa wymaga prawidłowego wykonania systemu wyrównania potencjałów w obiekcie oraz odpowiedniego rozmieszczenia ograniczników poszczególnych klas B(I), C(II) i D(III). Bardzo ważna jest odpowiednia koordynacja poszczególnych stopni ochrony oraz zachowanie jak najmniejszej odległości między chronionym urządzeniem elektronicznym a ostatnim stopniem ochrony (ogranicznikiem klasy D).

Z tego powodu nie można mówić o 100% skuteczności ochrony przed przepięciami zapewnianej w wyniku zastosowania ograniczników przepięć. Dokonując jednak prawidłowego ich doboru i montażu możemy zapewnić ochronę dla sprzętu elektronicznego, bardzo czułego na działanie nawet względnie niewielkich przepięć i ograniczyć możliwość ewentualnych uszkodzeń.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie całkiem chodzi o to, czy cos czuć. Bardziej by mnie interesowało takie coś, ze jak na przykład spuszcza się wodę ze spłuczki, to słychać bulgotanie z syfonu w umywalce. Albo w zlewie w kuchni. Chodzi o to, czy przy spuszczaniu wody skądkolwiek, nie wytwarza się podciśnienie, albo nadciśnienie w innym miejscu. Bo takie zjawiska właśnie powodują chwilową nieszczelność syfonów i wydostawanie się gazów.      A tak w ogóle, to do smrodów kup sobie ozonator.  Tylko czytaj dokładnie instrukcję i przestrzegaj, żebyś rodziny nie wytruł.
    • Konopie będę podlewał. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Może... Odpływ ma syfon z niewielką pojemnością, woda podgrzewana od podłogi szybko odparowuje i zamknięcie hydrauliczne nie działa... Na początek zrób doświadczenie - zakręć na parę dni zasilanie pętli grzejącej kabinę, napełnij syfon wodą i wlej parę kropli oleju (olej wytworzy na powierzchni wody film, utrudniający odparowanie wody w syfonie), choćby i jadalnego... Po każdym użyciu kabiny kapnij kilka kolejnych kropli oleju...   Odpływ liniowy kieruje wodę wprost do pionu, czy jest po drodze połączony z jakimś odpływem z umywalki na przykład, czy odpływem z pralki? Jak wygląda schemat połączeń w kanalizacji?   A tak w ogóle kiedy zaczęła się Twoja walka ze smrodem? Wiążesz to z rozpoczęciem sezonu grzewczego?
    • Witam  Tak ma odpowietrzenie kanalizacji Fachowiec  który robił całą instalację był wzywany kilku krotnie do tego i nie może znaleźć przyczyny , ja sprawdzałem te odpowietrzenie to czuć smród z rury która wychodzi do dachu  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...