Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Bastek

Uczestnik
 • Posty

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Wszystko napisane przez Bastek

 1. wiem od znajomego z Izabelina pod Warszawą, że u nich kryzys w budownictwie jednorodzinnym chyba nie istnieje. Budują tam właśnie osiedle bliźniaków - cena takiego półdomku to 2 300 000 zł; technologia budowy wygląda bardzo nowocześnie, duże przeszlone ściany tylko że... przy ruchliwej ulicy. Kto chciałby mieć widoczne całe wnętrze domu z ulicy. Oczywiście można zasłonić tylko po co wtedy kupować taki dom? Tutaj deweloper nie odczuwa kryzysu mogąc postawić takie osiedle bliźniaków. A cena działek w Izabelinie kosztuje majątek.
 2. Komu z Was - budujących - udało się uniknąć „modyfikacji powykonawczych”? Ile razy walczyliście z wykonawcami o poprawienie ich wcześniejszych "dzieł"? Czy przez poprawki wypadliście z terminów i innych fachowców? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym temacie
 3. Tynki zewnętrzne - czym się kierować aby dokonać właściwego wyboru?
 4. Gdzie zainstalować antenę zewnętrzną ("talerz") do odbioru telewizj w domku jednorodzinnym?
 5. Czy można zmienić prąd budowlany (obecnie bardzo drogi) na zwykły prąd domowy bez odbioru domu?
 6. Dom ogrzewany gazem płynnym (kocioł dwufunkcyjny) chcę zmienić na ogrzewanie kotłem na ekogroszek, jak dostosować istniejący komin z wkładem metalowym?
 7. Jakie paliwa są dedykowane do nowoczesnych kotłów grzewczych na paliwo stałe?
 8. W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdza się elektryczne ogrzewanie podłogowe?
 9. W którym miejscu instalacji powinny być umieszczone zasuwy burzowe, aby jak najlepiej spełniały swoje zadanie?
 10. chyba nigdy nie masz stu procentowej pewności...
 11. Cóż... może i poprawia warunki ekonomiczne życia kobiet, ale u mężczyzn troszkę się portfel odchudza
 12. Jaki kolektor słoneczny wybrać na dach o spadku 15 stopni skierowanym na południe - rurowy czy płaski?
 13. Jak zabezpieczyć boazerię w łazience na poddaszu?
 14. Czy wykonując płytę fundamentową można warstwę zagęszczonego piasku/żwiru zastąpić keramzytem?
 15. Czy można GWC rurowe wykonać ze zwykłych rur PCV?
 16. Ile energii elektrycznej potrzebuje piec C.O. z zasobnikiem i wentylatorem?
 17. Czy można docieplić ścianę styropianem 5 cm jeśli jest już ocieplona styropianem 5 cm i jest wykończona tynkiem akrylowym?
 18. Czy dysperbitem można konserwować drewno?
 19. Czy grzejniki Regulusa można stosować do instalacji z kotłami na paliwo stałe bez bufora?
 20. Najważniejsze jest dobre zaplanowanie budowy. Nie można oszczędzać na zatrudnianiu porządnej firmy wykonawczej. Trzeba spisać porządną umowę i od razu dogadać wszystkie szczegóły! Mój znajomy budował dom jakieś dwa lata temu i opowiadał jak bez problemu dogadał się z firmą. Od razu ustalili kiedy będzie przyjeżdżał na kontrolę. Poza tymi wizytami kontaktował się z firmą przez telefon komórkowy i internet. Oni przesyłali mu regularnie zdjęcia z budowy. Jeśli nadarzy się okazja na wybudowanie domu, ale z dala od miejsca dotychczasowego zamieszkania, to nie należy się tym zniechęcać! w
 21. Wybudowany dom i ... nowe postanowienia, obyczaje. Na przykład nam udało się wprowadzić takie cotygodniowe spotkania przy stole. Zapraszanie rodziny, przyjaciół na sobotnie obiady powoli zmienia się w "rytuał". Dzięki temu mamy lepszy kontakt ze sobą i zaciskają się więzi między nami a naszymi przyjaciółmi. W mieszkaniu to nie zawsze jest na to czas albo możliwości. Bo mało miejsca, bo posprzątać trzeba. A dom to dużo miejsca i jak sobie wszyscy usiądziemy przy stole to możemy się sobą nacieszyć. A jak to będzie u Was (a może jak to już jest u Was)?
 22. Mam takie pytanie. Będę wymieniał ogrzewanie w domu. Teraz ogrzewamy olejem, ale myślałem o zmienieniu ogrzewania na gazowe. Jakie byłyby koszty takiej zamiany? Wiem, że musiałbym kupić do kotła kondensacyjnego całą nową elektronikę, wymienić komin. Podobno, by kondensat pracował maksymalnie wydajnie, dobrze mieć podłogówkę (my mamy grzejniki), czy to prawda?. Jakie byłyby tego wszystkiego koszty? Czy może zainwestować lepiej w pompę ciepła? W co lepiej zainwestować?
 23. W wielu domach widziałem zalążki fitness - zaczyna się od roweru, potem dochodzi jakaś ławeczka, bieżnia itp. Prawie zawsze stoi to nieużywane. Trudno zmobilizować się do uprawiania sportu w pojedynkę. Lepiej chodzić na siłownię, których gęstość i poziom są już całkiem przyzwoite. Jeśli już kupować sprzęt to radzę nie oszczędzać i decydować się na renomowane marki. To musi działać niezawodnie, stabilnie, nie skrzypieć i nie chybotać się.
 24. Cóż można by powiedzieć, że wystarczy po kolei: kilogram za kilogramem i ani się człowiek zorientuje a już stracił to co zbędne ... no inna kwestia to taka, że trzeba uważać by ich znów nie odzyskać
 25. no tak... ale własne mieszkanie to wcale nie takie MAŁE marzenie
×
×
 • Utwórz nowe...