Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
  Cytat

Zaletą ekopiecy jest fakt, iż nie wymagają one podłączenia do tradycyjnego przewodu kominowego. To w jaki sposób odprowadza się spaliny?

Rozwiń  


Ekopiece, czyli piece kominkowe na pelet, posiadają mechaniczny wyrzut spalin, czyli wydmuchują spaliny podobnie jak np. samochody. Oznacza to, że do ich prawidłowej pracy nie jest potrzebny komin. Jeżeli jest komin, to oczywiście można wyrzut spalin podłączyć do komina. Ale jeżeli nie ma możliwości podłaczenia ekopieca do komina, to wystarczające jest wyprowadzenie spalin za zewnętrzną ścianę budynku (przez otwór w ścianie). Jest to bardzo korzystne w sytuacji, gdy nie tylko nie mamy komina, ale wręcz nie chcemy go mieć, dotyczy to ogrzewania np. małych pawilonów handlowych, biur i sklepów w kontenerach, ogrodów zimowych.

Osoby zainteresowane urządzeniami grzewczymi na pelet zachęcam do zadawania mi pytań za pośrednictwem Forum Ekspertów
Napisano
  Cytat

Sorki, ja z czystej ciekawości... Ale osobom zainteresowanym z pewnością też się przyda. Czy gdzieś w necie można znaleźć przekrój takiego pieca?

Rozwiń  


http://www.kominek.org.pl/wokol-kominka/ar...e-male-abc.html
w ww. artykule jest schemat, który po powiększeniu jest całkiem czytelny i dobrze pokazuje zasadę działania pieców kominkowych na pelet.
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Większość odpowiedzi w tym wątku to spam .... sorry ale mam wrażenie że to kółko wzajemnej adoracji lub nabijacze postów icon_smile.gif

W cyutowanyum fragmencie podana jest informacja
"węgiel i pellety 0,55 zł/kg;"
w tej cenie nie kupimy obecnie pellet. Choć może się udać niewiele drożej ale przy b. słabej jakości.
Na plus dla peletu zaliczam dużo większą czystość kotłowni.

Czy ktoś może podać ile kosztuje taka przeróbka kotła ?
Napisano
poczytałem trochę.
To "wstawienie" to dla mnie przeróbka.

Idea fajna tylko ta cena. Za dużo aby eksperymentować (jak dla mnie).
Do tego dochodzi ruchoma cena peletów. Podobno energetyka kupuje spore ilości.
  • 2 miesiące temu...
Napisano
  Cytat

Do tego dochodzi ruchoma cena peletów. Podobno energetyka kupuje spore ilości.

Rozwiń  

Ceny oczywiście się zmieniają, ale czy ceny innych nośników energii są niezmienne? W przypadku peletu przynajmniej nie ma zagrożenia, że stanie się to, co kilka lat temu z ceną oleju opałowego, który przez pewien czas był sztucznie tani i wielu to skusiło a teraz tego żałują.
Polska jest dużym producentem peletu, w kraju jest kilkadziesiąt poważnych prywatnych firm produkujących peletu. Nie ma monopolu ani producenta ani właściciela linii przesyłowych, więc jest to paliwo stosunkowo odporne na "humory władzy".
  • 3 miesiące temu...
Napisano
W temacie peletu .... mamy coraz większy eksport za granicę i własnych elektrowni tzw. zielona enegria (certyfikaty). Tylko czekać aż pelet podskoczy w cenie.

Jakie obecnie są jego ceny ? 650 do 800 zł za tonę + transport.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Załączam zdjecia. Może coś da się wywnioskować z tego. Całe szczęście że sąsiad postanowił postawić swoje ogrodzenie, jak poinformował będzie to „murek” cokolwiek to znaczy dla niego. Więc nawet ta usypana ziemia nie będzie opierać się na moim ogrodzeniu. Jak dla mnie może postawić ogrodzenie murowane po całości nawet i na 10m wzwyż. Pomiędzy moim ogrodzeniem a jego jest wolna przestrzeń jakieś 40cm- tu się okazało że ta przestrzeń jest „moja” bo deweloper  postawił ogrodzenie nie po linii granicy. Na ostatnim zdjęciu widać wykop na moje oko nie mniej niż 1,5m do owego „murku” by ziemia się nie osuwała. No specem nie jestem ale na 99% wymaga to zgody kogoś z „góry”.
    • Witam . Ja ze swojej strony jako monter instalacji hydraulicznych i grzewczych mogę polecić firmę IZOMIX i ich sklep internetowy sklep.izomix.pl Jak tylko zabraknie mi choćby 1mb otuliny to wysyłali mi zawsze w ten sam dzień, a na drugi już miałem. Mają tam właśnie materiały izolacyjne do rur, kanałów, poddaszy itp
    • Nie sądziłam że zgoda na użytkowanie i zakończenie budowy może być wydana jeszcze w trakcie budowy…poza tym terenu nie mógł podnieść po zakończeniu budowy bo na tym terenie postawił dom- logiczne- najpierw teren potem dom.  Swoją drogą, teraz trochę przypominam sobie, mój dom jest podniesiony o 1,5m do równego poziomu z drogą i to jest zapisane w projekcie budowlanym. 
    • Decyzja o zakończeniu budowy i zgoda na użytkowanie mogła zostać wydana na podstawie dokumentów, bez opcji wizyty na placu budowy, więc nikt w urzędzie może nie wiedzieć o pracach przy podniesieniu terenu. Albo prace te zaczęły się dopiero po odbiorze. Idź do urzędu, bo tutaj to będziemy gdybać. Tak na marginesie nie wierzę, żeby sąsiad miał pozwolenie na takie podnoszenie poziomu swojej działki.
    • Jeżeli kocioł ma wyprowadzenie (czopuch) poziomo, to otwór w kominie trzeba zrobić na konkretnej wysokości. Jeżeli zaś odprowadzeni ma być w kotle zrobione od góry, to najłatwiej jest wszystko dopasować, gdy otwór w kominie jest wysoko. Wtedy mamy długą pionową rurę czopucha, co ma zarówno dobre, jaki złe strony.  Pionowa rura zajmuje miejsce obok komina. W przypadku kominka zwykle nie jest to problem, ale kotłowni , przy kotle, może przeszkadzać. Pionowa stalowa rura czopucha nagrzewa się szybko, co wspomaga ciąg przy rozpalaniu.  Rura oddaje ciepło do otoczenia. Ale ciepło może też oddawać tradycyjny murowany komin. On też gromadzi je na dłużej. Kominy prefabrykowane często są izolowane, więc ten efekt już nie bardzo występuje. Trzeba więc rozważyć: - jaki jest komin;  - czy czopuch i komin oddają ciepło do tego samego pomieszczenia (komin może być za ścianą);  - czy dodatkowe ogrzewanie wnętrza przez czopuch (długą stalową rurę) jest pożądane. W małych kotłowniach bywa to raczej wadą, niż zaletą.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...