Skocz do zawartości

Oczyszczalnia przydomowa


Recommended Posts

  • 7 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Czyli wniosek prosty... moim zdaniem warto pomyśleć o takiej inwestycji icon_smile.gif


Chociaż tania nie jest. Chyba przyznacie? Niektórych moze to zniechecać icon_sad.gif
Napisano
Moja będzie kosztować 13 000, razem z projektem formalnościami montażem i rozruchem. Cena wysoka, ale... nawet przez sekundę nie pomyślałam o szambie bo już za dwa trzy lata zwróci się i to z nawiązką nawet w porównaniu z kanalizacją, a co dopiero z szambem. I naprawdę na tym etapie (wykończeniówka) muszę ciąć koszty żeby nie popłynąć, ale nie chcę ani tańszej ( z rozsączem) oczyszczalni ani szamba.
Napisano
Cytat

Moja będzie kosztować 13 000, razem z projektem formalnościami montażem i rozruchem. Cena wysoka, ale... nawet przez sekundę nie pomyślałam o szambie bo już za dwa trzy lata zwróci się i to z nawiązką nawet w porównaniu z kanalizacją, a co dopiero z szambem. I naprawdę na tym etapie (wykończeniówka) muszę ciąć koszty żeby nie popłynąć, ale nie chcę ani tańszej ( z rozsączem) oczyszczalni ani szamba.


Twarda postawa icon_smile.gif Ale słuszna IMHO! Trzymam kciuki icon_smile.gif
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Witam, odnośnie cen to znalazłem firmę w moim regionie (lubuskie) i mają cennik nieźle rozpisany, oto link
http://www.sklep.biobud1.pl/?wybor-oczyszczalni,1
z tego co się orientowałem montaż różnie ok. 2000-2.500 brutto + żwir ale mają przyjechać na wizje lokalną i wtedy określą dokładnie koszt montażu.
Jeszcze nie wiem na co dokładnie się zdecydować, czy rozsącz (grunt piaskowy) czy bardziej proekologicznie mechniczno-biologiczna, wezmę zbiornik np. 2m3 na podlewanie itp. a reszta w ziemie. hmmm
Napisano
Cytat

Jeszcze nie wiem na co dokładnie się zdecydować, czy rozsącz (grunt piaskowy) czy bardziej proekologicznie mechniczno-biologiczna, wezmę zbiornik np. 2m3 na podlewanie itp. a reszta w ziemie. hmmm


To rozsączanie nie jest ekologiczne? Dlaczego?
Napisano
Ja muszę tylko raz zaszczepić bakterie, przed rozpoczęciem użytkowania, potem jeśli nie wstrzymają dostawy prądu na więcej niż 4 dni mogę spokojnie o bakteriach zapomnieć. Ja mam oczyszczalnie bez drenażu ze złożem biologicznym.
Napisano
Cytat

To trzeba mieć jakiś zapas tych bakterii na wszelki wypadek?


Nie jeśliby zdechły to przyjeżdżają je zaszczepić za darmo. A na rozruch dostałam je w zbiorniczku i niedługo je będę wlewać.
Napisano
Cytat

Kurczę! Ale obsługa! Teraz mało rzeczy dostaje się w ramach obsługi klienta icon_smile.gif


Płacisz, masz moja oczyszczalnia niestety do najtańszych nie należała, ale obsługa kompleksowa więc mam nadzieję, że skórka warta wyprawki.
Napisano
A ja ciągle nie mam jednoznacznej opinii. Czasami wydaje mi się, że taka oczyszczalnia to mistrzostwo świata. A czasami, że zbyt łatwo ją uszkodzić. Chociażby przez przypadek niszcząc bakterie jakimś preparatem chemii domowej.
Napisano
Cytat

A ja ciągle nie mam jednoznacznej opinii. Czasami wydaje mi się, że taka oczyszczalnia to mistrzostwo świata. A czasami, że zbyt łatwo ją uszkodzić. Chociażby przez przypadek niszcząc bakterie jakimś preparatem chemii domowej.


Trzeba naprawdę bardzo się starać żeby wytruć bakterie, bo nawet niewielka ilość domestosa stosowana raz na jakiś czas im nie zaszkodzi (przynajmniej nie zabije wszystkich). A ja już od dawna w mieszkaniu stosuję (choć nie muszę) preparaty na bazie kwasku cytrynowego, zastanawiam się tylko czy wszystkie produkty do zmywarek nadają się do takiej oczyszczalni, ale wszystko jest do sprawdzenia.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jeśli szukacie sposobu na dekoracyjne i trwałe wykończenie drewnianych podłóg, mebli czy ścian – warto zwrócić uwagę na bejce olejne OSMO. To produkty, które zdobyły uznanie zarówno wśród profesjonalistów, jak i użytkowników domowych ceniących naturalne składniki, jakość oraz ekologiczne podejście do wykończenia wnętrz. Czym jest bejca olejna OSMO? Bejca OSMO to profesjonalny, barwiony podkład do drewna na bazie naturalnych olejów roślinnych. Dzięki brakowi wosków w składzie, bejca daje ogromne możliwości w zakresie intensywności koloru – od delikatnego podkreślenia struktury drewna po intensywne, nasycone barwy. Co istotne, nie tworzy na powierzchni warstwy lakieru – pigmenty wnikają głęboko w drewno, wyrównując jego odcień i podkreślając naturalne usłojenie. Gdzie można stosować bejcę? Bejce OSMO przeznaczone są wyłącznie do zastosowań wewnętrznych, idealnie sprawdzą się na: drewnianych podłogach, deskach i parkietach, stopniach schodów, blatach, meblach, ścianach i sufitach z drewna, a także na zabawkach dziecięcych i przyborach drewnianych – po wyschnięciu są całkowicie bezpieczne i przyjazne środowisku. Jak działa? Bejca sama w sobie nie jest pełnoprawnym wykończeniem – to etap barwienia, który należy zabezpieczyć woskiem twardym olejnym OSMO. Takie połączenie daje nie tylko wyjątkowy efekt wizualny, ale również trwałość i odporność na codzienne użytkowanie. Dlaczego warto? Naturalne składniki: cztery rodzaje oczyszczonych olejów roślinnych i wysokiej jakości pigmenty. Możliwość pracy z utwardzaczem – istotne dla profesjonalistów. Idealne do przestrzeni komercyjnych, gdzie czas to pieniądz – powierzchnia może być gotowa do użytku już następnego dnia. Ogromna paleta kolorów – od klasycznych odcieni drewna po nowoczesne, designerskie barwy. Podsumowanie Bejce olejne OSMO to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają naturalnych i trwałych produktów do barwienia drewna. Ich elastyczność, ekologiczny skład oraz profesjonalne właściwości użytkowe czynią je wyborem godnym uwagi – zarówno w domach, jak i w przestrzeniach komercyjnych.
    • Albo tylko znajdował się w miejscu, obok którego uderzył piorun. Bo piorun może zabić również z dalszej odległości, to zależy od okoliczności wyładowania atmosferycznego.  A do artykułu polecam ten temat   Jak sprawdzić, czy instalacja odgromowa jest niezbędna?
    • Komentarz dodany przez Paweł: Zgadza się, uderzenie pioruna jest rzadkie, ale nie niemożliwe. Wczoraj ogłoszono śmierć Auduna Groenvolda, norweskiego olimpijczyka w narciarstwie dowolnym, który został uderzony przez piorun podczas wycieczki do domku letniskowego.
    • W Polsce każdego roku burze powodują szkody warte miliony złotych. Zniszczone urządzenia, pożary dachów i porażenia prądem to realne skutki, które dotykają nie tylko właścicieli domów na odludziu. Czy wiesz, że piorun może spalić sprzęt, nawet jeśli uderzy kilometr od twojego domu? Sprawdź, jak skutecznie i tanio zabezpieczyć dom przed burzą. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/instalacja-odgromowa/a/116255-piorunochron-chroni-dom-przed-burza
    • Komentarz dodany przez inżynier Mirek: Niestety w artykule zapomniano o podstawowym zadaniu jaki ma spełniać dach - szczelność, pełna ochrona przed warunkami atmosferycznymi, przede wszystkim opadami, aby wnętrze budynku było bezpieczne. Każdy wie, że obecnie układane dachówki, blachodachówki, blacha czy inne pokrycia dachowe nie są szczelne. Zwłaszcza w narożach, koszach praktycznie nie ma szans na szczelne wykonanie pokrycia. Dlatego ważne jest aby pod tą dachówką, blachą, blachodachówką wykonać w 100% szczelną warstwę. Niestety membrany paroprzepuszczalne nie nadają się do wykonania takiej szczelnej izolacji. Mają bardzo małą odporność na promieniowanie UV, przeważnie 2-3 miesiące, a najlepsze do 6 miesięcy. To nic w porównaniu do pap czy membran bitumicznych, które mają odporność na kilka a nawet kilkanaście lat. Poza tym podczas układania takiej membrany paroprzepuszczalnej często dochodzi do naderwań, rozdarć, które ciężko załatać. A poza tym trzeba pamiętać, że każda membran jest przebijana przez setki gwoździ, którymi przybijamy kontrłaty i łaty. A każde przebicie membrany paroprzepuszczalnej gwoździem to dziura, która jest potencjalnym miejscem przecieku wody. Przy papach nie ma takiego problemu - gwóźdź przebija papę, ale bitum uszczelnia się wokół tego gwoździa i nie ma zagrożenia, że woda będzie przeciekała. A co do paroprzepuszczalności to oczywiście jest ona ważna i potrzebna, ale tylko w niektórych przypadkach. Ogólnym założeniem jest, że izolacja termiczna nie może być narażona na zawilgocenie. Skoro od strony pomieszczenia ocieplenie jest chronione folią paroizolacyjną, która ma za zadanie nie przepuszczać wilgoci, pary wodnej to izolacja termiczna jest dobrze chroniona od spodu (od strony wnętrza budynku). A od góry ? No właśnie, żadna membrana paroprzepuszczalna nie ochroni izolacji termicznej przed wilgocią a nawet wodą. Potrzebna jest szczelna izolacja, która daje 100% gwarancji szczelności. Dlatego stosowanie membrany paroprzepuszczalnej montowanej tylko na krokwiach to igranie z wilgocią. A zawilgocona izolacja termiczna to strata ciepła, bo wilgotna izolacja termiczna przepuszcza ciepło. A to kosztuje. Więc to, że deskowanie i dobra papa czy membrana bitumiczna nieco zwiększają koszt budowy, to w bardzo krótkim czasie ten koszt zostaje odrobiony przez oszczędność na ogrzewaniu. I na koniec coś, co żadna membrana paroprzepuszczalna nigdy nie wytrzyma. Chodzi o ostatnio występujące gwałtowne burze i mocne porywy wiatru. Nie ma roku abyśmy w mediach nie widzieli tragedii ludzi, którzy doświadczyli zerwania dachu. Jak wygląda zerwany dach wykonany w wersji ekonomicznej to chyba każdy widział. Zerwana dachówka, blacha, membrany paroprzepuszczalnej praktycznie nie ma, widać strzępy ocieplenia. A deszcz pada i zalewa wnętrze. Tragedia. Natomiast dach wykonany w technologi pełnego deskowania po zerwaniu dachówek, blachy pozostaje sprawny i nadal zabezpiecza wnętrze przed deszczem. Takie pełne deskowanie z dobrą papą czy membrana bitumiczną jest praktycznie drugim dachem. Czy wobec tego stać nas na ekonomiczny dach z membraną paroprzepuszczalną? Czy jednak lepiej wybrać bezpieczne rozwiązanie dachu z pełnym deskowaniem i papą lub membraną bitumiczną? Odpowiedź jest prosta. Każdy potrafi wskazać bezpieczne rozwiązanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...