Skocz do zawartości

Odkurzacz dla domu o powierzchni 250 m2?


Recommended Posts

Napisano
Ciężko dobrać odkurzacz centralny w gąszczu firm oferujących różnego typu jednostki centralne na podstawie powierzchni domu.  Dobór odkurzacza  powinien odbywać się na podstawie wytycznych producenta danej marki, ponieważ w odkurzaczach są zastosowane różne systemy filtracji. I tak pomimo dużej mocy silnika może być mniejsza moc ssąca niż w odkurzaczu o mniejszej mocy silnika, ale przy zastosowaniu innego systemu filtracji.

Dużą uwagę należy również zwrócić na długość rur całej instalacji. Przy domu o powierzchni 240m2,  piętrowym o równych bokach ścian zewnętrznych będzie można zastosować mniejszą jednostkę niż w domu o tej samej powierzchni zabudowy, ale parterowym i w kształcie litery L czy U, ponieważ długość rurociągu będzie znacznie dłuższa. Dlatego proponuję przesłać na maila rzut poziomy domu, a jednostkę centralną dobierzemy indywidualnie.
  • 8 miesiące temu...
Napisano
Cytat

centralne odkurzacze
www.domprzyjazny.com.pl

zadzwoń doradzimy




To ja poproszę tutaj mam 10 gniazdek w tym 2 szufelki no i na pewno będzie to odkurzacz BEAM więc co mi Państwo mogą doradzić icon_smile.gif i zaproponować icon_smile.gif

Napisano
Bałagan jest
Przed minutą pisałem posta o odkurzaczu centralnym.
Michał!
Słuchaj starszych - "dej se siana"
Szukaj co napisałem - im oszczędzaj, oszczędzaj na razie
  • 6 lata temu...
  • 1 rok temu...
Napisano

Trudno określić moc odkurzacza na podstawie ilości pomieszczeń czy powierzchni domu. Co prawda producenci odkurzaczy często wśród parametrów podają powierzchnię domu, jednak nie jest to parametr decydujący o wyborze odkurzacza.

By odkurzacz wybrać optymalnie do potrzeb i nie przepłacić, zalecałabym najpierw zrobić projekt instalacji (nasi technicy wykonują taki bezpłatnie, ale to już chyba standard wśród sprzedawców systemu :D)

Gdy już wiemy jaka jest długość instalacji i punktów ssących, wtedy na podstawie tych parametrów dobieramy odkurzacz o mocy adekwatnej do instalacji.

  • 5 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Napisano

Wielkość jednostki dobiera się do wielkości instalacji w domu. Ale również do oczekiwań przyszłych użytkowników. I tak jeśli w domu będą mieszkały zwierzęta, zawsze zalecamy montaż odkurzaczy konstrukcji Split, w których jest dodatkowy separator włosów. Jeśli dom jest w zabudowie szeregowej, kluczowa może być czystość powietrza wydmuchiwanego z domu, może wtedy warto zainstalować odkurzacze z filtrem goretex lub filtrem poliestrowym. Są czasami klienci, którzy w ogóle nie mają wyprowadzonego wydechu powietrza na zewnątrz domu, wtedy koniecznie należy zastosować jednostkę centralną wyposażoną w dodatkowe filtry HEPA. 

 

Zapraszamy na stronę www.aerovac.pl gdzie znajdują się opisy różnych dostępnych jednostek centralnych z różnymi metodami separacji. 

  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
    • Sprawdz firme tk-investor.pl, przez telefon udało mi się już sporo dowiedzieć w temacie nadzoru, a potem juz poprowadzili za ręke 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...