Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Comfort System

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Comfort System

 • Ranga
  Początkujący
 1. Comfort System

  Dezynfekcja

  Jak już wspomniałem wewnątrz instalacji zasysane zanieczyszczenia poruszają się z prędkością 80-100 km/h, wiec po zassaniu niewielkiej ilości wody nic się stać nie powinno, ponieważ dotrze do odkurzacza jako para wodna. Co innego, gdy nagminnie zasysamy płyny. Rury czyszczą się same poprzez przepływ drobin piasku, który porusza się ruchem wirowym po wewnętrznych ściankach instalacji. Są modele odkurzaczy dopasowane do odkurzania w wersji (sucho-mokro). Modele te mają szczelne obudowy silników, ale co z tego, jeżeli instalacja PCW jest taka sama. Nawet dziecko wie, że przez zmieszanie wody z piaskiem powstanie błoto. Dlatego proponuję stosować separatory płynów w przypadku, kiedy mamy zamiar zasysać jakąkolwiek ciecz.
 2. Comfort System

  Dezynfekcja

  Jeśli odkurzacz centralny jest użytkowany zgodnie z zaleceniami producenta, czyli w suchym środowisku, nie ma możliwości, aby wydobywał się nieprzyjemny zapach. Jeżeli do instalacji będziemy zasysać wodę lub inne płyny, możliwe jest, że miejscowo w połączeniu z brudem pojawi się błoto, na którym może się rozwijać pleśń. Zasysane zanieczyszczenia poruszają się wewnątrz rur w ruchu wirowym z prędkością 80-100 km/h , co powoduje, że rury są polerowane od wewnątrz przez drobiny kurzu. Fakt ten sprawia, że rur samoczynnie są czyszczone. Należy zatem uważać jedynie, aby wilgoć nie przedostawała się do instalacji PCW, a na pewno nie będzie dochodził do nas nieprzyjemny zapach.
 3. Ciężko dobrać odkurzacz centralny w gąszczu firm oferujących różnego typu jednostki centralne na podstawie powierzchni domu. Dobór odkurzacza powinien odbywać się na podstawie wytycznych producenta danej marki, ponieważ w odkurzaczach są zastosowane różne systemy filtracji. I tak pomimo dużej mocy silnika może być mniejsza moc ssąca niż w odkurzaczu o mniejszej mocy silnika, ale przy zastosowaniu innego systemu filtracji. Dużą uwagę należy również zwrócić na długość rur całej instalacji. Przy domu o powierzchni 240m2, piętrowym o równych bokach ścian zewnętrznych będzie można zastosować mniejszą jednostkę niż w domu o tej samej powierzchni zabudowy, ale parterowym i w kształcie litery L czy U, ponieważ długość rurociągu będzie znacznie dłuższa. Dlatego proponuję przesłać na maila rzut poziomy domu, a jednostkę centralną dobierzemy indywidualnie.
 4. Comfort System

  Centralne odkurzanie - dylematy

  Dzięki swoim licznym zaletom system centralnego odkurzania to instalacja coraz bardziej popularna zarówno w domach jednorodzinnych jak i w dużych obiektach. Oto kilka podstawowych wytycznych dotyczących projektowania oraz montażu systemu centralnego odkurzania: Instalację ssącą umieszczamy na tzw. podbetonie (odcinki poziome) oraz w bruzdach (odcinki pionowe). Przewody rurowe powinny być prowadzone po możliwie najkrótszych drogach (nieskomplikowanie, przy rzadkich zmianach kierunku). Moc ssania w dużym stopniu zależy od prostego poprowadzenia instalacji. Długość węża, którym będziemy sprzątać w domu jednorodzinnym, powinna zawierać się w przedziale 7,5-9,0 metra. Węże dłuższe są niewygodne w obsłudze. Według dobranej długości węża projektujemy rozmieszczenie gniazd ssących, których powinno być możliwie najmniej. Najlepiej umieszczać je w korytarzach, w miejscach łatwo dostępnych, zazwyczaj są to okolice drzwi. Jednostka centralna powinna znajdować się na najniższej kondygnacji (wyjątki są dopuszczalne przy zachowaniu pewnych warunków). Odkurzacz najlepiej umieścić blisko ściany zewnętrznej, ponieważ wydmuchiwane z jednostki oczyszczone powietrze wyprowadzane jest poza dom.
×