Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Papa na dachu

Recommended Posts

Bitumiczne pokrycia dachowe to już nie tylko doskonale znana czarna papa, ale również gonty i płyty faliste. Pokrycia te wyróżniają się nie tylko niską ceną, ale też łatwością układania i konserwacji, bardzo małym ciężarem oraz wszechstronnością zastosowań.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/dachy-i-rynny/2056-papa-na-dachu

Gość Jagoda
Mam problem z kupnem gwoździ 20 mm właśnie na pokrycie tą papa, dziekuję za pomoc

Cytat

Mam problem z kupnem gwoździ 20 mm właśnie na pokrycie tą papa, dziekuję za pomoc

Witam
Chciałbym się pochwalić że sam pokryłem dach gontem bitumicznym gdyż miałem dach prawie kopertowy i na każdej stronie jeszcze lukarnę oczywiście pełne deskowanie na dach poszło mi około 100kg gwoździ.

Gość Młody
Witam. Teściu (mistrz recylkingu) na działce zrobił altankę drewnianą (ścianki do wysokości 1,1 m , i dach) i na dach od środka promieniście dał "łaty", a samo pokrycie dachu wykonał ze starej wykładziny PCV która po każdej zimie ma dziury, szukam czegoś co można położyć na tą wykładzinę..

Jest wielu producentów gontów bitumicznych. Estetyczne, trwałe, łatwe w ułożeniu. Musimy pamiętać by dach miał odpowiednie pochylenie, bo tylko wówczas gonty będą mieć swoja urodę. Teoretycznie gonty bitumiczne możemy kłaść od dachów o nachyleniu nawet 12°, jednak należy wtedy koniecznie położyć jedną warstwę papy pod spód. Najładniej wygląda gont na dachach stromych. Gonty bitumiczne możemy kłaść na dachach niemal pionowych nawet do 80°.

Pozdrawiam.

Gość grabek

Gonty bitumiczne to materiał dobry na altanki albo domy sezonowe. W domu jednorodzinnym trzeba zrobić coś o większej masie i wytrzymałośc. No i dającego jakiś komfort akustyczny - mega ważny jeżeli się planuje użytkowe poddasze. Dla budownictwa jednorodzinnego zdecydowanie najlepszym materiałem jest pokrycie ceramiczne. Koszty oczywiście są nieco większe niż w przypadku gontu, ale zdecydowanie warto. W moim przypadku zamienialiśmy w projekcie blachodachówkę na ceramikę.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• ja tam się osobiście już nie potrafię doczekać 
    • Ława może być, nic nie powinno się z nią złego dziać zimą. Co do przymocowania tej blokady do bramy to mogli ciut przesunąć się w lewo aby czterema wkrętami przymocowali do ażuru. W zasadzie tak jak teraz jest złapane na dwa wkręty też wystarczy bo  to tylko blokada dla bramy, nie działają na nią żadne siły. Szkoda tylko roboty w tej wersji jaką przedstawiłaś. Jeżeli już tak bardzo chcesz ocieplić studnię to od spodu pokrywy która przykrywa studnie przykleiłbym styropian np 10-15 cm grubości, prościej, szybciej i chyba lepszy efekt aniżeli ta kołderka. Teraz to już nie czas na malowanie tarasu. Teraz należałoby dobrze go wyszorować i użyć jakieś dobrej chemii aby pozbyć się tego ciemnego nalotu a potem dobrze zaimpregnować i poolejować. Co do łódkowania desek przyczyna może być nie w wielkości wkrętów tylko w sposobie mocowania desek do legarów za pomocą owych wkrętów. Każda deska pod wpływem wilgoci wygina sie w zależności od ułożenia słojów (do góry lub na dół) inaczej zależy z którego  miejsca z pnia po przetarciu drzewa pochodzi deska. Czy czasami nie mieszkasz blisko Czarnobyla?  
    • Czym ostatecznie murujesz?
    • Dzisiaj ju wymurowalem polowe paleniska.    Jak dlugo musi to wszystko schnac nim bede mogl rozpalic w piecu?   Papier ceramiczny, ktory obtaczalem w zaprawie wchlonal pewnie duzo wody
  • Popularne tematy