Skocz do zawartości

Jak się wykonuje stropy żelbetowe?


Recommended Posts

  • 5 miesiące temu...
Gość domobud
Napisano
Mam zamiar wykonać dwa stropy jeden 6x10 i drugi 16.4x10 dam pręty 12 co 12 i 8 co 25 poprzecznie. Zawali się?
Gość ecapitals
Napisano
Czy ktoś mi podpowie, jeśli w projekcie przewidziany mam strop płytowy żelbetowy, to mogę zastosować gęstożebrowy? Mam rozbieżne informacje na ten temat.
  • 9 miesiące temu...
Gość sasanka
Napisano
Każda zmiana rodzaju stropu powinna być zaakceptowana przez kierownika budowy!!.
  • 4 lata temu...
Gość Monika
Napisano
kupuję dom, poprosiłam dewelopera o wykonianie stropu nad garażem. Powierzchnia garażu to ok 24 m. Poddasze ma spełniać cele mieszkalne. Deweloper zwleka z wyceną. Ile może kosztować taka przyjemność. Zdaję sobie sprawę, że są to skąpe informację, ale chodzi mi mniej więcej o oriętacyjny koszt, bo obawiam się, że deweloper będzie mnie chciał mocno naciągnąć.

Z góry dziękuję za informację i poradę.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Ja robiłem monolit nad garażem ok 30m2.
koszty wyglądały mniejwięcej tak:
deski kantówki na deskowanie ~600
stemple ~100
stal ~ 1200
beton~ 700
praca własna
  • 5 lata temu...
Gość Budujący dom
Napisano
W opisie pierwszego stropu, żelbetowego wymieniona jest konieczność położenia 2-3-centymetrowej warstwy mocnej zaprawy cementowej i wyrównanie między dwoma wypoziomowanymi deskami. Przecież wylewany beton na ściany wzdłuż wypoziomowanych wokół desek sam zrobi taką warstwę, po co więc podwójnie układać te warstwy ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
    • Prowadzisz firmę i chcesz spać spokojnie, wiedząc że wszystko jest zgodne z przepisami? Zostaw BHP profesjonalistom! Oferujemy pełną obsługę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy: ✅ Szkolenia BHP wstępne, okresowe i stanowiskowe – online lub stacjonarnie ✅ Ocena ryzyka zawodowego – dopasowana do realiów Twojej branży ✅ Dokumentacja powypadkowa – szybko, sprawnie i zgodnie z wymaganiami ✅ Stała obsługa BHP – wsparcie, kontrole, audyty i przypomnienia ✅ Instrukcje BHP, IBWR, analiza wypadków, konsultacje – wszystko, czego potrzebujesz Obsługujemy firmy z różnych branż – budowlanych, usługowych, produkcyjnych i biurowych. Działamy głównie w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim, ale oferujemy także usługi zdalne. Nie czekaj na kontrolę PIP – działaj z wyprzedzeniem! 📞 Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc. Bezpieczeństwo Twoich pracowników to inwestycja, która się opłaca! https://piotrdoradca.pl/uslugi-bhp-szczecin-kompleksowa-obsluga-firm/
    • My już nie na bieżąco, prędzej mogę podać ceny sprzed 10 lat.
    • Zostało złożone zapytanie o polać dachu nad garażem, czy takie pismo rozwiązuje sprawę i starostwo jej nie podważy przy prubie uzyskania pozwolenia na budowę? 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...