No właśnie potrzebuje taką cenę z metra która już obejmuje powiedzmy cenę noclegu i ewentualne diety
Wiadomo że zawsze wyjdzie to inaczej ale potrzebuje podać uśredniona stawke na wszystkie elewacje
Nie chcę przesadzać ale z kolei np 75-80zl że wszystkimi kosztami to wydaje mi się trochę mało?
Ogrzewanie łazienki jest poprzez podlogowke.
Dodatkowo będzie grzejnik ścienny.
Powierzchnia podłogi wynosi 9m2
W nowo projektowanej łazience nie ma żadnego gazowego piecyka.
Niby jedno małe pytanko:
A ile pytań...
Dodam jeszcze jedno - jak ogrzewana jest łazienka?
Może przydał by się rekuperator ścienny? Wietrzyłby i oszczędzał na ogrzewaniu...
Jaką funkcję to ma pełnić? Tp ma by wyciąg czy napływ powietrza? Czy to ma zastępować wyciąg powietrza w wentylacji grawitacyjnej, ale w takim wariancie zamiast kratki wentylacyjnej w kominie wyprowadzonym ponad dach?
Mówimy o sznurowaniu poniżej wełny, tym ją podtrzymującym, czy o sznurowaniu od góry, zapewniającym dystans od desek lub folii?
Jeżeli chodzi o to od góry, to założenie jest takie, że gdy nie ma deskowania to wełnę układamy na całą wysokość krokwi, Wtedy styka się z folią parorzepuszczalną. Zysk jest taki, że zyskujemy na grubości warstwy ocieplenia i oszczędzamy sobie pracy z rozciąganiem sznurków. Wówczas nie ma nawet miejsca na sznurowanie i szczelinę wentylacyjną.
Czemu zresztą ta szczelina miałaby służy w takim układzie?
Natomiast użycie papiaków lub zszywek to pozorny dylemat. Jeżeli robimy to porządnie, to oba warianty są równie dobre. Zszywki nadają się przede wszystkim do cienkiego sznurka (ja lubię używać murarskiego).
Natomiast co do sznurowania poniżej wełny, to moje doświadczenie jest takie, że to zależy przede wszystkim od rozstawu krokwi i spoistości samej wełny. Natomiast można się bez niego obejść gdy rozstaw krokwi jest niewielki (do 60 cm), zaś wełna jest dość sztywna i spoista. Jeżeli po wpasowaniu lekko na wcisk pomiędzy krokwie bez problemu ładnie się utrzymuje, nie wygina jak banan i nie obsuwa to najwyraźniej sznurowanie nie jest konieczne.
Ale przede wszystkim sznurowanie nigdy nie zaszkodzi, bo to dodatkowy element podtrzymujący wełnę. Jeżeli stabilność jej ułożenia budzi jakiekolwiek wątpliwości, to lepiej je zrobi.
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się