Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Jarek - Poznań

Zmiany w projekcie - czy wymagają zgody?

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Wraz z małżonką, jesteśmy już właścicielami działki z prawomocnym pozwoleniem na budowę. Przeglądając projekt, stwierdziliśmy jednak że warto byłoby wprowadzić parę zmian. Coś co mnie dręczy, czy zmiany te musi wprowadzić projektant i musimy zgłosić je do urzędu przed rozpoczęciem budowy (jako aktualizacje projektu). Lub druga opcja, czy zmiany takie wystarczy wprowadzić na projekcie, i wprowadzić adnotacje w dzienniku budowy (tylko z kierownikiem budowy) ?

1. Kominy, w naszym projekcie znajdują się 3 kominy, które zostały rozmieszczone na tyle nieszczęśliwie że zaburzają funkcjonalność niektórych pomieszczeń na poddaszu. Kominy zaznaczone kolorem czerwonym chcieliśmy zlikwidować, kolor zielony to kominy które powstałyby w ich miejsce, jeden z zielonych kominów powstałby z rozbudowy istniejącego już w projekcie komina (kolor pomarańczowy). Takie ustawienie kominów nie ingeruje w konstrukcje więźby dachu, ani też nie powoduje większej zmiany w stropie nasz parterem.

2. Przesunięcie ścian działowych na parterze i poddaszu. Czy zmiana długości i lokalizacji tych ścian wymaga zmiany projektu w urzędzie? Tutaj podobnie, przesunięcie ścian nie ma wpływu na konstrukcje stropu nad parterem, jedyne co, to w raz z przesunięciem ścian, przesunięte zostaną niektóre ościeżnice drzwiowe.

3. Pomniejszenie okna? Powiększenie okna? Likwidacja okna? Wstawienie dodatkowego okna? Przesunięcie okna? Zmiana okna na drzwi tarasowe/balkonowe. Czy którakolwiek z tych zmian wymaga zgłoszenia w urzędzie, czy wystarczy że kierownik budowy się pod tym podpisze? Podobnie z oknami dachowymi, czy ich przesunięcie i zmiana ilości wymagają zgłoszenia? Oczywiście żadne okno nie znajdzie się bliżej niż 4 metry od granicy działki.

4. Przedłużenie krokwi dachowych. W naszym projekcie jest podcień osłonięty dachem. Czy przedłużenie krokwi konstrukcji dachu, tak aby osłonić troszkę większy obszar, wiązać się musi ze zgłoszeniem w urzędzie, czy może to zrobić kierownik budowy?

5. Na dachu jest jedna lukarna, czy zlikwidowanie jej lub przesunięcie (minimalne, o szerokość jednej krokwi) wymaga zgody z urzędu, czy również możemy to uzgodnić tylko z kierownikiem budowy?

6. Czy przesunięcie ściany nośnej przy pomarańczowym kominie wymaga zgłoszenia w urzędzie, czy wystarczy zmiana razem z kierownikiem budowy. Jej przesunięcie wiązałoby się tylko ze zmianą długości belek stropu teriva

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wymienione zmiany można zaliczyć do nieistotnych i nie trzeba uzyskiwać nowego pozwolenia na tzw. projekt zamienny. Konieczne jest jednak naniesienie tych zmian na projekt przez osobę uprawnioną do projektowania i dołączenie kopii do zgłoszenia zakończenia budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...