Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Jarek - Poznań

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Jarek - Poznań

 • Ranga
  Początkujący
 1. Jarek - Poznań

  UZYSKANIE WARUNKÓW ZABUDOWY

  Czyli muszę wystąpić do gminy o zmianę planu, dla tej jednej działki (mniejszej o 400 metrów niż plan przewiduje) ?
 2. Witam, W pewnej wielkopolskiej małej mieścinie, gmina postanowiła odrolnić część gruntów umożliwiając podział na działki budowlane. Na podzielonym terenie swoje pola mają trzej właściciele, jeden to gmina która wydzieliła swoje działki i sprzedała, gmina dodatkowo wykupuje teren pod drogami, drugi to właściciel prywatny który dzieli działki i sprzedaje, a trzeci to właściciel którego nie interesuje możliwość podziału i sprzedaży ziemi. Przez stanowisko tego trzeciego, przygotowany został plan obejścia terenu który wiązał się z przesunięciem drogi o 5 metrów względem pierwotnego planu. Niestety przez to przesunięcie jedna z działek znacznie zmalała. Miejscowy plan zagospodarowania terenu określa jako minimalną wielkość działki budowlanej 1200mkw. Działka która zmalała ma obecnie 800mkw. Najbliższa działka na której jest budowany dom, znajduje się o dwie działki dalej. W jaki sposób uzyskać indywidualne warunki zabudowy dla tej działki, czy jest to możliwe jeśli nie jest jeszcze zabudowana żadna sąsiednia działka? Jak uzasadnić wniosek do gminy? Dodam że nie ma możliwości żeby działkę powiększyć, bo wszystkie sąsiednie są już sprzedane różnym właścicielom. Czy przed zakupem, nie będąc właścicielem mogę wystąpić o warunki zabudowy, czy zrobić to może tylko właściciel?
 3. Witam serdecznie, Wraz z małżonką, jesteśmy już właścicielami działki z prawomocnym pozwoleniem na budowę. Przeglądając projekt, stwierdziliśmy jednak że warto byłoby wprowadzić parę zmian. Coś co mnie dręczy, czy zmiany te musi wprowadzić projektant i musimy zgłosić je do urzędu przed rozpoczęciem budowy (jako aktualizacje projektu). Lub druga opcja, czy zmiany takie wystarczy wprowadzić na projekcie, i wprowadzić adnotacje w dzienniku budowy (tylko z kierownikiem budowy) ? 1. Kominy, w naszym projekcie znajdują się 3 kominy, które zostały rozmieszczone na tyle nieszczęśliwie że zaburzają funkcjonalność niektórych pomieszczeń na poddaszu. Kominy zaznaczone kolorem czerwonym chcieliśmy zlikwidować, kolor zielony to kominy które powstałyby w ich miejsce, jeden z zielonych kominów powstałby z rozbudowy istniejącego już w projekcie komina (kolor pomarańczowy). Takie ustawienie kominów nie ingeruje w konstrukcje więźby dachu, ani też nie powoduje większej zmiany w stropie nasz parterem. 2. Przesunięcie ścian działowych na parterze i poddaszu. Czy zmiana długości i lokalizacji tych ścian wymaga zmiany projektu w urzędzie? Tutaj podobnie, przesunięcie ścian nie ma wpływu na konstrukcje stropu nad parterem, jedyne co, to w raz z przesunięciem ścian, przesunięte zostaną niektóre ościeżnice drzwiowe. 3. Pomniejszenie okna? Powiększenie okna? Likwidacja okna? Wstawienie dodatkowego okna? Przesunięcie okna? Zmiana okna na drzwi tarasowe/balkonowe. Czy którakolwiek z tych zmian wymaga zgłoszenia w urzędzie, czy wystarczy że kierownik budowy się pod tym podpisze? Podobnie z oknami dachowymi, czy ich przesunięcie i zmiana ilości wymagają zgłoszenia? Oczywiście żadne okno nie znajdzie się bliżej niż 4 metry od granicy działki. 4. Przedłużenie krokwi dachowych. W naszym projekcie jest podcień osłonięty dachem. Czy przedłużenie krokwi konstrukcji dachu, tak aby osłonić troszkę większy obszar, wiązać się musi ze zgłoszeniem w urzędzie, czy może to zrobić kierownik budowy? 5. Na dachu jest jedna lukarna, czy zlikwidowanie jej lub przesunięcie (minimalne, o szerokość jednej krokwi) wymaga zgody z urzędu, czy również możemy to uzgodnić tylko z kierownikiem budowy? 6. Czy przesunięcie ściany nośnej przy pomarańczowym kominie wymaga zgłoszenia w urzędzie, czy wystarczy zmiana razem z kierownikiem budowy. Jej przesunięcie wiązałoby się tylko ze zmianą długości belek stropu teriva
 4. Witam, Chciałbym się podłączyć do tego pytania. Dziś w rozmowie telefonicznej z gminną jednostką zagospodarowania przestrzennego, otrzymałem informacje że nie ma możliwości aby na jednej działce wybudować więcej niż jeden dom jednorodzinny. W mpzp informacje są ogólne, budownictwo jednorodzinne, nieprzekraczalna i określona linia zabudowy 6 metrów, odległość od granicy działki 4 metry, chyba że nie ma okien to 3 metry, wysokość kalenicy 10 metrów, maksymalnie dwa poziomy wliczając w to poddasze użytkowe, skosy od 30' - 45'. Dodatkowo informacja że maksymalnie mogę zabudować do 20% działki, i 75% działki to muszą być tereny zielone. Nie ma nigdzie informacji w mpzp o ograniczeniu ilości zabudowań mieszkalnych do jednego. Wydaje mi się że informacje jakie otrzymałem od urzędnika są błędne. Ale przydałoby mi się jeszcze potwierdzenie kogoś kto przechodził przez coś podobnego, zanim zacznę działać w urzędzie powiatowym w poznaniu który to udziela lub nie udziela zgody na budowę. Rozumiem że w przypadku jeśli można wybudować dwa domy na jednej działce, to odległość pomiędzy nimi powinna być nie mniejsza niż 8 metrów?
×