KSY00 Napisano 17 godzin temu #1 Napisano 17 godzin temu Cześć, Firma wykonała u mnie studnie głębinową, wraz z studzienką techniczną która została zrobiona jako dwa kręgi z cienkim włazem, a sam zbiornik hydroforowy jest w studzience. Wszystko działa ale martwi mnie zima, firma dała gwarancję że nic w zimie nie zamarznie, ale wciąż mam obawy biorąc pod uwagę że nie jest to ocieplone. Co uważacie?
podczytywacz Napisano 16 godzin temu #2 Napisano 16 godzin temu Gwarancja na piśmie, czy "na gębę"? Ile osób jest w gospodarstwie? Jakie planujesz zużycie dzienne wody?
KSY00 Napisano 16 godzin temu Autor #3 Napisano 16 godzin temu 1 minutę temu, podczytywacz napisał: Gwarancja na piśmie, czy "na gębę"? Ile osób jest w gospodarstwie? Jakie planujesz zużycie dzienne wody? Osób w gospodarstwie jest 3, nie wiem jakie będzie dzienne zużycie wody, bo nie mieszkam, studnia została wykonana u mamy, więc Panowie mogli trochę przykombinować przez to że "kobieta", na pewno jest to główna studnia, więc cały rok będzie brana z niej woda do wszystkiego
retrofood Napisano 15 godzin temu #4 Napisano 15 godzin temu 1 godzinę temu, KSY00 napisał: firma dała gwarancję że nic w zimie nie zamarznie, ale wciąż mam obawy biorąc pod uwagę że nie jest to ocieplone. Co uważacie? Myślę, że mają rację. Takie zimy, w których mogłoby to zamarznąć skończyły się chyba równo ze stanem wojennym. Albo i wcześniej. Ja mam pod opieką dom drewniany, w którym nikt nie mieszka, ale jest w nim nowa instalacja wodociągowa, która nie ma prawa zamarznąć. A że jeździć tam i palić zimą w piecach mi się nie chce, bo jestem leniwy, to zamontowałem automatykę załączającą nagrzewnicę elektryczną przy spadku temperatury wewnątrz do poziomu +0,7 stopnia Celsjusza. I mimo że przez kilka dni mróz nocą był poniżej 10 stopni, to nagrzewnica sie nie załączyła, w domu było wciąż na plusie. Najniżej było +0,9 stopnia. Tajemnica polega na tym, że wnętrze ogrzewane jest przez ciepło ziemi, gdyż podłogi nie są izolowane termicznie (to stary dom). U Ciebie będzie tak samo. Ziemia + woda nie pozwolą na spadek temperatury poniżej zera. Warunek oczywiście to założona pokrywa.
podczytywacz Napisano 13 godzin temu #5 Napisano 13 godzin temu 2 godziny temu, retrofood napisał: Myślę, że mają rację. A jeśli nie mają ??? Nie widzisz różnicy pomiędzy zamkniętym i szczelnym budynkiem drewnianym, o dość dużej powierzchni grzania przez ziemię, łącznie z ciepłem zakumulowanym w pojemności budynku, a studnią, nakrytą metalowym deklem? Ja nie byłbym taki pewny... Dlatego pytam o "przerób" studni, wymianę cieplejszej wody, zasysanej przez pompę z głębi ziemi... Może zorganizuj/zaproponuj pytaczowi analogiczną nagrzewnicę odpowiednio opomiarowaną i zautomatyzowaną w otoczeniu zbiornika hydroforu i wtedy głoś swoją pewność... Chyba że nastąpi blackout spowodowany na przykład "nienaturalnie" wielkimi mrozami i zasilenia grzałki nie będzie Na jakiej głębokości zakopane pod tymi tekturami są rury, zasilające budynek? Tu nie wygląda na dużą głębokość... Jak duża jest strefa zamarzania w tym miejscu zamieszkania? Ocieplenie klimatu - ociepleniem, a niespodzianka może zdziwić...
retrofood Napisano 12 godzin temu #6 Napisano 12 godzin temu 1 godzinę temu, podczytywacz napisał: A jeśli nie mają ??? Nie widzisz różnicy pomiędzy zamkniętym i szczelnym budynkiem drewnianym, o dość dużej powierzchni grzania przez ziemię, łącznie z ciepłem zakumulowanym w pojemności budynku, a studnią, nakrytą metalowym deklem? \Ten dekiel nie jest metalowy.
animus Napisano 10 godzin temu #7 Napisano 10 godzin temu 6 godzin temu, KSY00 napisał: Cześć,Firma wykonała u mnie studzienką techniczną, która została zrobiona jako dwa kręgi z cienkim włazem, a sam zbiornik hydroforowy jest w studzience. Wszystko działa, ale martwi mnie zima, firma dała gwarancję, że nic w zimie nie zamarznie, ale wciąż mam obawy, biorąc pod uwagę, że nie jest to ocieplone. W jakiej strefie klimatycznej jest ta studzienka?
KSY00 Napisano 2 godziny temu Autor #8 Napisano 2 godziny temu W III strefie przemarzania, na południe od Krakowa
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się