Skocz do zawartości

Potrzebuję fachowej porady


Recommended Posts

Witam.Pilnie potrzebuję konsultacji.Zlecilam remont mieszkania i mam wrażenie że gość mnie naciąga na materiały. Kładł glazurę w łazience, WC i na balkonie ok 14 m2 łącznie. Kupił 6 worków kleju Atlas Geoflex po 22,5 kg każdy tj razem 135 kg. W specyfikacji kleju znalazłam info,że zużycie jest 1,5 kg na 1 m2/1mm grubości. Niech położył grubsza warstwę kleju to i tak wydaje mi się mocno przesadzona ilość kleju. Później dorabiał podłogę w łazience i WC niecałe 3 m2, odejmując podłogę pod kabiną prysznicową i muszlą to jeszcze mniej i kupił 2 worki kleju tj. 45 kg. Czy rzeczywiście takie ilości kleju wychodzą na położenie glazury i terakoty?  Lazienka

 ma 1,45 x 1,50 m2 a WC 0,9 x 1 m2. Czy na takie maleństwa potrzeba aż  180 kg kleju? Pomóżcie bo nie wiem czy mam z nim walczyć. 

Link do komentarza
2 godziny temu, Krystyna z Olsztyna napisał:

Witam.Czy na takie maleństwa potrzeba aż  180 kg kleju? Pomóżcie bo nie wiem czy mam z nim walczyć. 

Zdarza się, że i tyle wyjdzie, jak nie używa się innych materiałów do warstw wyrównawczych czy na podłogę nie wylewa się samopozomów. 

Zasadniczo nie powinno się na raz tak grubo nakładać kleju, ponieważ czasami glazura się krzywi albo powstają na powierzchni mikropęknięcia, jak rozłożył równanie ścian na etapy, to powinno być dobrze.  

 

Najlepiej policz  puste opakowania po kleju.

Link do komentarza

Dzięki za odpowiedź nie zostawił  nic wszystko czego nie wykorzystał zabrał i opakowania też Stara glazura była skuwana i kładziona nowa w łazience a w WC kładziona na nowe płyty kartonowo gipsowe. W WC skuł starą terakotę na podłodze i płożył nową a w łazience nową terakotę położył na starą. I w łazience mam podłogę o 2 cm wyżej niż w całym mieszkaniu.Masakra

Link do komentarza
31 minut temu, Krystyna z Olsztyna napisał:

Dzięki za odpowiedź nie zostawił  nic wszystko czego nie wykorzystał zabrał i opakowania też Stara glazura była skuwana i kładziona nowa w łazience a w WC kładziona na nowe płyty kartonowo gipsowe. W WC skuł starą terakotę na podłodze i płożył nową a w łazience nową terakotę położył na starą. I w łazience mam podłogę o 2 cm wyżej niż w całym mieszkaniu.Masakra

No cóż, mam nadzieję, że przynajmniej położył je równo.

Link do komentarza

Te 135 kg kleju na 14 m2 oznacza średnią grubość warstwy poniżej 6,5 mm. Tak czysto matematycznie, bez uwzględnienia faktu, że stosuje się pacę zębatą. Ostatecznie będzie to i tak poniżej 10 kg/m2. Czyli prawdopodobnie jak najbardziej w normie. Bo jako minimum na równym podłożu w przypadku płytek o boku ponad 30 cm przyjmuje się jakieś 8 kg/m2. Tu zaś podłoże nie było równe. Nie znamy też wielkości płytek. Co do zasady, im większe płytki, tym grubsza wymagana warstwa kleju. Przy układaniu płytek na zewnątrz również zużywa się więcej kleju, bo nakłada się go na płytkę i na podłoże, żeby wyeliminować puste przestrzenie pod płytkami. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry,   Przedstawiam Państwu ofertę fimy WOOD-FERT: skup i sprzedaż starego drewna, rozbiórka starych drewnianych domów, stodół.   Oferujemy szeroki asortyment drewnianych produktów: deski, płyty, panele, belki – każdy z nich niesie ze sobą historię i jest gotowy do przyjęcia nowej roli. Od ścian obiciowych po unikalne meble – nasze drewno dodaje charakteru każdemu projektowi.   Masz stodołę, szopę, dom, wiatrak lub inną konstrukcję drewnianą? Skupujemy stare drewno, dając mu nowe życie. Odkryj z nami wartość drzemiącą w Twoich drewnianych konstrukcjach. Jeśli stoisz przed wyborem, co zrobić ze starą konstrukcją drewnianą, wybierz opcję, która przyczynia się do Twojego zysku – sprzedaj nam swoje stare drewno. Działamy na terenie województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Odkupimy Twoje stare deski, belki i inne elementy drewniane. Oferujemy kompleksową rozbiórkę – od dachu, aż po fundamenty. Niezależnie od rozmiaru i kondycji Twojego budynku, gwarantujemy uczciwe wyceny i płatność gotówką.   Od 2016 roku jesteśmy na rynku międzynarodowym, dostarczając starannie wyselekcjonowane, stare drewno, stare deski z Polski. Nasze doświadczenie i położenie pozwalają na dostarczanie drewna, które jest nie tylko estetycznie wyjątkowe, ale i trwałe z zachowaną dozą historii. Jako wiodący specjaliści w obróbce i sprzedaży starego drewna, dostarczamy produkty najwyższej jakości na terenie całej Europy. Nasze unikalne stare deski, płyty, panele i belki doskonale sprawdzą się w projektach wnętrzarskich oraz przy tworzeniu niepowtarzalnych mebli. Nasze bogate doświadczenie na rynku międzynarodowym pozwala nam obsługiwać klientów z różnych zakątków Europy. Elastycznie dostosowujemy się do różnych potrzeb i wymagań, zapewniając kompleksową obsługę – od momentu wyboru materiału, aż po jego dostawę.   https://woodfert.eu/skup-starego-drewna/
    • Tak, to komin systemowy : SKORSTEN PLUS, wykonawca mi go wybrał bo ja się nie znam na tym. Nawet nie wiem, czy jest dobry czy nie. Na tej stronie jest cały jego opis :  https://www.skorsten.pl/skorsten-plus  a tu mały fragment : ...to uniwersalny system kominowy przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń na każdy rodzaj paliw. Stosowany z kotłami c.o. opalanymi zarówno paliwami stałymi, ciekłymi jak i gazowymi. Jest to najbardziej uniwersalny komin, który pozwala na zastosowanie w większości systemów grzewczych znajdujących się w ofercie rynkowej.   W środku jest ceramiczny wkład w otulinie z wełny mineralnej. A tak wygląda komin w przekroju :   Trzy mniejsze, przekreślone prostokąty to wentylacja.   Ta okładzina na nim, to styropian przyklejony na klej cementowy a na nim jeszcze siatka z włókna szklanego zatopiona chyba w tymże kleju i jako ostatnia warstwa, tynk cienkowarstwowy, częściowo widoczny. Wykonawca postawił mnie przed faktem dokonanym i sam zrobił to ocieplenie komina (używając płyt twardszego styropianu pozostałego po izolacji podłogi) na zewnątrz budynku ponad dachówkami, które kończy się jak widać na zdjęciach na poddaszu zaraz pod deskowaniem. Gdzieś powyżej jest zdjęcie jak to wygląda z zewnątrz. Znalazłem jeszcze takie oznaczenie kodowe : EN13063-1 T600 N1 D 3 G50, EN13063-2 T400 N1 W 3 O50 i EN13063-3 T600 N1 D 3 G50 .   Przyznam, że dalej nie wiem czy kontynuować z tą okładziną na poddaszu czy nie ? A co z moim pierwszym pytaniem :  
    • Dawno nie dyskutowaliśmy, a nadarza się okazja.    
    • W Twojej sytuacji kluczowe będzie sprawdzenie, czy budowa zagrodowa faktycznie wchodzi w grę (czy spełniasz / możesz spełnić warunki rolnika) i czy lokalne urzędy nie będą miały zastrzeżeń co do wyłączenia kawałka gruntu z produkcji rolnej w ramach zabudowy zagrodowej. Jeśli nie – wtedy niestety jedynym pewnym rozwiązaniem może być długofalowe czekanie na zmianę planu albo zakup innej działki. Powodzenia w poszukiwaniach i formalnościach!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...