Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Jak działa rekuperacja latem? Czy chłodzenie rekuperatorem jest możliwe? Wyjaśniamy


Recommended Posts

Czy chłodzenie rekuperacją latem jest możliwe? Wielu inwestorów po pogodzeniu się z faktem, że rekuperator nie chłodzi powietrza zastanawia się, czy jest jakaś opcja aby za pomocą instalacji rekuperacji obniżyć temperaturę w domu. Wyjaśniamy, co można zrobić.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/111889-jak-dziala-rekuperacja-latem-dowiedz-sie-czy-chlodzenie-rekuperatorem

Link do komentarza
Komentarz dodany przez L.Szendzielorz:
Szanowni Państwo. Mój budynek, zbudowany w 2001 r. w technologii domów pasywnych, ma wbudowaną rekuperację. Jest to rekuperaror niemieckiej firmy PAUL. Maszyna ta ma certyfikat PH-Institut w Darmstadt. Zgodnie z wymogami PH-I rekuperator taki musiał mieć wbudowany bypass. Moja instalacja jest połączona z GRUNTOWYM WYMIENNIKIEM CIEPŁA, który był położony na etapie budowy budynku na głębokości ław fundamentowych ( ponad 3 m ). Jak wiadomo temperatura gruntu na rożnej głębokości jest różna. Jest tu ważnych wiele czynników, które należ brać pod uwagę na etapie planowania instalacji. Chodzi tu o material rur, ich przekrój, rodzaj materiału, którym jest zasypana rura gruntowego wymiennika ciepła itd. Korzystałem wówczas z obszernego artykułu, jednego i Unewerytetów w Szwajcarii, a opublikowanym w miesięczniku, który wówczas prenumerowałem: " EnegieEffizientes Bauen " 02/2000. Zainteresowanym mogę ten artykuł udostępnić. Dobrym żródłem wiedzy nadal jest strona internetowa Passiv Haus Institut. Z poważaniem Dr n.med. Leszek Szendzielorz e.mail.L,szen#hotmail.com
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...