Skocz do zawartości

Dym w mieszkaniu podczas cięcia paneli szlifierką


Recommended Posts

Cześć, to znów ja 😁. Odważyłem się i pierwszy raz uruchomiłem szlifierkę, i wyciąłem kawałek paneli podłogowych. Jeszcze mam trochę do wycięcia, robiłem to w masce i podczas cięcia czułem taki zapach czegoś palonego, widziałem też iskry. Pare razy "zaryłem" o beton przebiwszy się przez panele, ale leciutko, jednak również zauważałem iskry podczas cięcia samych paneli. Potem skończywszy pracę, zauważyłem że pokój jest aż mglisty od dymu. Co to może znaczyć? Czy to normalne? Jeszcze tylko dodam że po około 20 minutach po cięciu nadal jest ciepła szlifierka.

Edytowano przez NoobBudowlany98 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
34 minuty temu, NoobBudowlany98 napisał:

  skończywszy pracę, zauważyłem że pokój jest aż mglisty od dymu. Co to może znaczyć? Czy to normalne? Jeszcze tylko dodam że po około 20 minutach po cięciu nadal jest ciepła szlifierka.

 

I normalne i nienormalne. Śmierdzieć i dymić musi, bo to są prędkości tarcia, więc jest i spalanie materiału, Podobnie jak z satelitami wracającymi na Ziemię. Natomiast ilość dymu i smrodu to już zależy od rodzaju materiału.

A szlifierki zawsze po takiej pracy są ciepłe. Ważne, żeby nie były gorące. Trzeba wyczuć dopuszczalne tempo pracy.

Link do komentarza
3 godziny temu, NoobBudowlany98 napisał:

Cześć, to znów ja 😁. Odważyłem się i pierwszy raz uruchomiłem szlifierkę, i wyciąłem kawałek paneli podłogowych. Jeszcze mam trochę do wycięcia, robiłem to w masce i podczas cięcia czułem taki zapach czegoś palonego, widziałem też iskry. Pare razy "zaryłem" o beton przebiwszy się przez panele, ale leciutko, jednak również zauważałem iskry podczas cięcia samych paneli. Potem skończywszy pracę, zauważyłem że pokój jest aż mglisty od dymu. Co to może znaczyć? Czy to normalne? Jeszcze tylko dodam że po około 20 minutach po cięciu nadal jest ciepła szlifierka.

Tak ma być, w panelach są sprasowane zanieczyszczenia, dlatego iskry, jak zaryłeś o beton tarcza mogła trochę się przytępić, dlatego przydymiło trochę. A jak nacinałeś podkład pod nimi to też mógł się wydzielać dym.

Trzeba było zrobić przewiew.    

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...