Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Wykonanie podłogi na stropie: izolacja akustyczna i termiczna


Recommended Posts

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzięki, w sumie tylko nie wiem czy kuć do samego żelbetonu czy wystarczy po prostu wgłębienie w tynku? I w sumie sprawdziłem ten klej. Jest dość drogi 😮, nie da się kupić mniejszej pojemności? Ile kg potrzebowałbym do zalepienia tego? Może jest jakaś alternatywa zamiast tego? W sumie na allegro tylko jeden wynik mi tego wyskoczył. No i jeszcze chciałbym zapytać o trwałość takiego rozwiązania, podobno no i tak kiedyś pęknie, ale na ile spokoju można liczyć na 5 lat?   https://allegro.pl/listing?string=C2TES2
    • Przy jednym remoncie nie ma co  się pieprzyć. Wykuć bruzdę w pęknięciu, wyczyścić, zagruntować, wypełnić klejem  C2TES2.
    • Szanowne Państwo kochani moi. Walka z remontem ciągle trwa. Mam pęknięcie które było jeszcze przed remontem w suficie, biegnące wzdłuż około 2/3 sufitu. Oglądałem film mario, ale czy nie istnieje jakiś prostszy sposób? Mógłbym dajmy na to sfazować delikatnie nożem i włożyć w szczelinę akryl? Ta pozioma bruzda to po prostu miejsce na przewód. Dzięki!😊   To film który oglądałem.  
    • Czy przed rokiem zmieniła się jakoś sytuacja w życiu Twojej rodziny? Na przykład - częściej gotujesz, więcej pierzesz i suszysz w domu? I znowu pytanie jak wyżej u animusa i retrofooda - jak skuteczna i sprawna jest WENTYLACJA?
    • Dzień dobry 😉 Remontuję swój dom. Obecnie przygotowuję się do układania ogrzewania podłogowego na piętrze (ok 70m2). Mam do zrobienia: kuchnię (14,5 m2), salon (16 m2), sypialnię (16 m2), pokój (8,6 m2), przedpokój (7,7 m2) oraz łazienkę (3,5m2). W kuchni, salonie i sypialni planuję zrobić dwa obwody. Chcę ułożyć rurki co 10 cm (i zrobić zagęszczenie przez pierwsze dwa rzędy co 5 cm lub 7,5 cm przy ścianach zewnętrznych przy których nie będzie mebli w tych pokojach). Największy obwód według wstępnych obliczeń będzie w pokoju 8,6m2 – od rozdzielacza jest do niego ok. 5 m, poza tym jest to najzimniejszy pokój, posiada 2 ściany zewnętrze, a trzecia jest na klatkę schodową. Zgodnie z tym co czytałem długość obwodów powinna być zbliżona. Natomiast nie wiem jak zrobić łazienkę, bo licząc 1m2 10m rury wychodzi 35m rury, co w porównaniu z pozostałymi obwodami w granicach 80-100m jest dużą różnicą. Czy powinienem zatem ułożyć w łazience rury gęściej (co 5 cm), tak żeby obwód miał ok 70m i nie było takiej różnicy? Czy takie zagęszczenie (linie brzegowe) przy ścianach zewnętrznych będzie dobrym rozwiązaniem? Będę ogromnie wdzięczny za porady i dodatkowe wskazówki na co zwracać uwagę.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...