Skocz do zawartości

Jak wytrasować poprawnie drogę ścianki?


Recommended Posts

Szanowne Państwo, kochani moi, zmagam się teraz z dokładnym trasowaniem przebiegu ściany. Nie mogę się pomylić o milimetr, gdyż ścianką muszę wejść między 2 okna. Zrobiłem "strzał" laserem z jednej strony i zaznaczyłem go taśmą. Natomiast nie wiedzieć czemu, po drugiej strony, również z kątownikiem, nie mogę trafić na wytrasowaną taśmę, chyba że przesunę ją względem kątownika. ale czy wtedy jest równo? Dlaczego nie mogę trafić w tę samą linie z kątownikiem? Ma ktoś może jakiś inny na to sposób?

3.jpg

Ściana początkowa.jpg

Przeciwległa ściana.jpg

Ustawienie lasera od przeciwleegłej ściany.jpg

rozstrzał.jpg

Link do komentarza
8 godzin temu, NoobBudowlany98 napisał:

Ma ktoś może jakiś inny na to sposób?

Czy myślisz, że ten pokój ma kształt idealnego prostokąta i te przeciwległe ściany są idealnie równoległe???:icon_eek::zalamka:

 

Olej kątownik, wyznacz sznurkiem...

Przecież z tego nie będzie się strzelać...

Do czego Ci ten kąt prosty potrzebny???

 

Ps. Co z grzaniem pomieszczenia bez grzejnika?

Ps2. Wyrzuć od razu rolety, bo przy otwieraniu okien, obudowy rolet będą niszczyć płytę g/k...

 

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

 

 

A tak w ogóle - odwalasz jakąś wielką lipę!!!

Inwestujesz/wywalasz kasę, chcesz zarabiać kasę, a robisz na siłę bezsensowne rzeczy...

Stare, klejone panele, ze szparami ze starości powinieneś wywalić...

Moi sąsiedzi, jak w podobny sposób dzielili pokój, zaczęli od wymiany okna, ze zmniejszeniem jednego skrzydła i zrobieniem większej (ok. 15 cm) przerwy pomiędzy skrzydłami...

Oczywiście uzyskali zgodę od zarządcy budynku... i na taką zmianę okna, i na podział pomieszczenia...

Wiąże się to ze zmianą powierzchni pomieszczeń, wiąże się to ze zmianami opłat, zależnych od powierzchni użytkowej lokalu... i jeszcze paru rzeczy...

A jest już sporo wyroków sądowych za samowolkę podobnego rodzaju, z odtworzeniem stanu lokalu do poprzedniego, przed tą "modyfikacją"...

 

Sam kombinujesz te przeróbki, czy masz kontakt z jakimś budowlańcem?

 

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, podczytywacz napisał:

 

 

A tak w ogóle - odwalasz jakąś wielką lipę!!!

Inwestujesz/wywalasz kasę, chcesz zarabiać kasę, a robisz na siłę bezsensowne rzeczy...

Stare, klejone panele, ze szparami ze starości powinieneś wywalić...

Moi sąsiedzi, jak w podobny sposób dzielili pokój, zaczęli od wymiany okna, ze zmniejszeniem jednego skrzydła i zrobieniem większej (ok. 15 cm) przerwy pomiędzy skrzydłami...

Oczywiście uzyskali zgodę od zarządcy budynku... i na taką zmianę okna, i na podział pomieszczenia...

Wiąże się to ze zmianą powierzchni pomieszczeń, wiąże się to ze zmianami opłat, zależnych od powierzchni użytkowej lokalu... i jeszcze paru rzeczy...

A jest już sporo wyroków sądowych za samowolkę podobnego rodzaju, z odtworzeniem stanu lokalu do poprzedniego, przed tą "modyfikacją"...

 

Sam kombinujesz te przeróbki, czy masz kontakt z jakimś budowlańcem?

 

 

 

Dzięki za pomoc, czyli po prostu z tego co rozumiem nie musi to być aż tak dokładnie w sensie kąt nie musi być zachowany dokładnie tzn ściany nie są do siebie idealnie równoległe? Po prawdzie puszczając laser wzdłuż łączeń paneli zorientowałem się że panele idą pod kątem. Tak, planuje wymienić panele, ale dopiero w przyszłości, bo to za duży zamach narazie. Tak, konsultowałem to już z fachowcem. 

Link do komentarza

Takie rzeczy wychodzą właśnie przy takich kombinacjach, rzadko kiedy, może teraz w nowym budownictwie ściany mają tą samą długość czy szerokość i rzadko kiedy zachowane są idealne kąty proste, więc ktoś kto układał kiedyś te panele musiał wybrać do której ściany miał się odnieść, w tym wypadku odniósł się pewnie do ściany prostopadłej do Twojego pomiaru.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
1 godzinę temu, vlad1431 napisał:

Takie rzeczy wychodzą właśnie przy takich kombinacjach, rzadko kiedy, może teraz w nowym budownictwie ściany mają tą samą długość czy szerokość i rzadko kiedy zachowane są idealne kąty proste, więc ktoś kto układał kiedyś te panele musiał wybrać do której ściany miał się odnieść, w tym wypadku odniósł się pewnie do ściany prostopadłej do Twojego pomiaru.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Tak, to dużo wyjaśnia. Nie spodziewałem sie, że tak jest, myślałem że już na etapie konstrukcyjnym dbano o takie rzeczy.

Link do komentarza
2 godziny temu, vlad1431 napisał:

może teraz w nowym budownictwie ściany mają tą samą długość czy szerokość

Zapomnij!!!

Buduje się szybko i PRAWIE prosto...

Opowiada o tym mój syn, wykonujący meble NA MIARĘ i na prawdę MUSI mierzyć wszystko:zalamka:

Podobne rzeczy słyszy się w różnych programach o urządzaniu mieszkań:zalamka:

Link do komentarza
Zapomnij!!!
Buduje się szybko i PRAWIE prosto...
Opowiada o tym mój syn, wykonujący meble NA MIARĘ i na prawdę MUSI mierzyć wszystko:zalamka:
Podobne rzeczy słyszy się w różnych programach o urządzaniu mieszkań:zalamka:
Możliwe i wiem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale jest taki fajny jutuber-kafelkarz i ostatnio mierzył chyba dwa domy, gdzie przez całą długość domu kładł płytki i w obu przypadkach był zaskoczony, że na 13tu metrach było tylko 3cm różnicy. W drugim mniejszym domu było tylko 5mm między ścianami, także myślałem że cokolwiek się poprawiło. A że szybko, no bo jak ktoś chce szybko zarobić tak jak w deweloperce, to i szybko musi murować.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...