Skocz do zawartości

Wykończenie progu


Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc jak wykończyć taki próg? Po kolei co zrobić. W tamtym roku dałem tylko na to zaprawę i położyłem deskę drewnianą po kilku miesiącach zaczęła wyłazić wilgoć musiałem zrywać wszystko i suszyć teraz jest suche i zastanawiam się czym to wykończyć? Jest to boczne wyjście na zewnątrz budynku na parterze.

20240521_223001.jpg

Link do komentarza
55 minut temu, diablos napisał:

  deweloper to budował 

 

To już wiele wyjaśnia.  W serialu "Alternatywy 4" jest scenka, jak hydraulicy chodzą po mieszkaniach w bloku oferując, za grubą opłatą oczywiście,  poprawę tego, co świadomie spieprzyli w ciągu 8 godzin pracy. I to nie jest wymyśl reżysera, tylko tak było naprawdę w tamtych latach. Długość rurek do baterii zlewu zawsze była taka, że żadne meble, w żadnym układzie nie pozwalały usytuować szafki pod zlew. Zawsze trzeba było rurki skracać, albo dokładać. A jeszcze gorzej gdy dochodziła do tego rurka z gazem. Której nie wolno bylo wpuszczać w ścianę. Robotnicy za same poprawy mieli więcej niż w Ameryce.

I tu pewnie próbowali podobnego mechanizmu, bo prywatnie żaden murarz na progu nie dałby dziurawki. Oni pewnie chcieli byś to ich poprosił o naprawę. Powinieneś to reklamować..

Link do komentarza
3 godziny temu, diablos napisał:

Witam, proszę o pomoc jak wykończyć taki próg? Po kolei co zrobić. W tamtym roku dałem tylko na to zaprawę i położyłem deskę drewnianą po kilku miesiącach zaczęła wyłazić wilgoć musiałem zrywać wszystko i suszyć teraz jest suche i zastanawiam się czym to wykończyć? Jest to boczne wyjście na zewnątrz budynku na parterze.

20240521_223001.jpg

Trzeba to ściąć poniżej podłogi, zapianować, dać izolację i podłogę dołożyć.

A jak to wygląda z zewnątrz?

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ja miałem identyczny problem przy drzwiach tarasowych. Cały pustak skułem, zostawiłem tylko tą część, na której opiera się rama. Zamiast pustaka dałem styropian wygładziłem zaprawą, wymalowałem masą do uszczelniania piany (w szelinach okiennych) i dopiero poszła wylewka. Zamiast masy możesz też zastosowaś taśmę EPDM na powierzchni podłogi i ramie okiennej. Tak naprawde ta taśma powinna być od strony zewnętrznej ale teraz trzeba się jakoś ratować.

Link do komentarza

tak to wygląda od zewnątrz. Czyli proponujecie tą dziurawkę zbić i zrobić wylewkę? też tak myślałem bo z tych dziur wieje zwłaszcza zimą dlatego przypuszczam stąd sie wziała wilgoć gdy na te dziury wylałem zaprawę...

20240522_180433.jpg

20240522_180440.jpg

20240522_180524.jpg

20240522_180600.jpg

20240522_180608.jpg

Link do komentarza
3 godziny temu, diablos napisał:

tak to wygląda od zewnątrz.

20240522_180608.jpg

Widzisz tu jest cały problem, woda wlewa się jak przez sito pod to okno, trzeba to rozebrać, uszczelnić i położyć na nowo.   

Szczeliny niemiłosierne wystarczy powiekszyć zdjęcie.

Ciekawe co jest pod spodem, pewnie zasypane piachem, deweloperka.:takaemotka: 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...