Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jestem w trakcie generalnego remontu mieszkania i trafiłem na taką warstwę farby w kuchni. Ma ktoś jakiś pomysł jak się jej pozbyć? Probowałem różnymi szpachelkami, na sucho, na mokro, dodawałem też szare mydło, a nawet traktowałem diaxem z tarczą do szlifowania betonu. Niczym nie chce za bardzo schodzić. Lekko się wykrusza i nic więcej. Ktoś wie jak usprawnić ten proces? 😀 Co to za rodzaj farby? 

04BA3C26-27D0-4333-9EB1-7AE7635E40AB.jpeg

EBECE1AB-56B7-474A-8280-683CE1203AEF.jpeg

Link do komentarza
1 godzinę temu, Timm343 napisał:

Witam, jestem w trakcie generalnego remontu mieszkania i trafiłem na taką warstwę farby w kuchni. Ma ktoś jakiś pomysł jak się jej pozbyć?  

A musisz się pozbywać? Jak nie można wroga pokonać, to trzeba się do niego przyłączyć! Zaszpachluj tę farbę i niech zostanie w ścianie. Skoro trzyma się uparcie, to nowej warstwy szpachli farbować nie będzie. I nowy kolor będzie równomierny.

Oczywiście, farbę przed zaszpachlowaniem należy zagruntować. 

Link do komentarza
A musisz się pozbywać? Jak nie można wroga pokonać, to trzeba się do niego przyłączyć! Zaszpachluj tę farbę i niech zostanie w ścianie. Skoro trzyma się uparcie, to nowej warstwy szpachli farbować nie będzie. I nowy kolor będzie równomierny.
Oczywiście, farbę przed zaszpachlowaniem należy zagruntować. 
W sumie nie zastanowiłem się też po co w ogóle ją zdzierać, co prawda widzę tam spory uskok, ale ja też bym tego nie zdzierał. Czeka mnie to samo, ale w postaci śliskiej lamperii na korytarzu, ale to pójdzie raz dwa.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
5 godzin temu, Timm343 napisał:

Witam, jestem w trakcie generalnego remontu mieszkania i trafiłem na taką warstwę farby w kuchni. Ma ktoś jakiś pomysł jak się jej pozbyć? Probowałem różnymi szpachelkami, na sucho, na mokro, dodawałem też szare mydło, a nawet traktowałem diaxem z tarczą do szlifowania betonu. Niczym nie chce za bardzo schodzić. Lekko się wykrusza i nic więcej. Ktoś wie jak usprawnić ten proces? 😀 Co to za rodzaj farby? 

04BA3C26-27D0-4333-9EB1-7AE7635E40AB.jpeg

EBECE1AB-56B7-474A-8280-683CE1203AEF.jpeg

Jak to olejna, to palnik do papy termo-zgrzew.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...