Skocz do zawartości

Panele winylowe w kuchni


Recommended Posts

Witajcie,

Znalazłem się w dość nieciekawej sytuacji, muszę wyremontować kuchnię w mieszkaniu użytkowanym przez starszą osobę, która nie może opuścić mieszkania na czas remontu. Mieszkanie moje, prace wykonuję ja, lecz remont jest finansowany odgórnie i ma określony budżet którego muszę się trzymać.

Muszę wyremontować podłogę i jedną ze ścian, a co gorsza będę musiał się z tym wyrobić w 3 dni, bo tyle mam czasu między wywózką starych mebli, a przyjazdem nowych. Co do ściany postawię na to co już miałem okazję montować i bezproblemowo służy od lat, czyli panele winylowe, a co do podłogi wstępnie wpadłem na pomysł by użyć tych samych/podobnych paneli jak na ścianę.

Żeby było śmieszniej dopiero dziś zobaczyłem w jakim stanie jest linoleum, przy progu zupełnie się odkleiło, o ile w ogóle klej został użyty przy montażu, a między nim i podłogą znajdują się jakieś płytki o grubości +-1mm z widocznymi szparami między nimi. Przynajmniej z położonym linoleum podłoga jest całkiem równa, bo jedynie w kątach kuchni mniej więcej  milimetr wyższa jest, choć pod linoleum i tym „podkładem” może być znacznie gorzej.

Tak czy inaczej wylewka nie wchodzi w grę, a podłoga musi zostać zrobiona w te 3 dni, więc chciałbym to zrobić najlepiej jak się w tych okolicznościach da.

Odliczając panele na ścianę zostaje koło 600zł na pokrycie niecałych 7m² podłogi, udało mi się znaleźć względne panele grubości 2mm i 4mm w cenie odpowiednio 30-40zł i 60-70zł za m², podkład, klej i narzędzia w razie czego załatwię na własną kieszeń. Póki co widzę kilka rozwiązań:

-oderwać linoleum, wyłożyć podkład i wrzucić na to panele typu click

(nie miałem z nimi styczności, mogą być trudniejsze do ułożenia plus z kosztami może być ciężko) 

-oderwać linoleum, wyszlifować nierówności i przykleić panele na gołą podłogę

(nie znam stanu podłogi pod linoleum, więc dość ryzykowne)

- poprawić nierówności w kątach, podkleić linoleum i przykleić panele na nie

(panele na starym linoleum, co może pójść nie tak? pewnie więcej niż jestem w stanie sobie wyobrazić hehe)

Także tak to wygląda, załączam zdjęcia poglądowe podłogi i czekam z niecierpliwością na wszelkie opinie i pomysły.

PXL_20240410_223614058_Original.jpeg

PXL_20240410_223636560_Original.jpeg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...