Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Jaka podłogówka z pompą ciepła?


Recommended Posts

Słusznie uznaje się, że w domu z pompą ciepła ogrzewanie podłogowe jest lepszym rozwiązaniem, niż grzejniki. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na potrzeby pompy podłogówkę powinno się zaplanować nieco inaczej, niż gdyby miała być zasilana przez kocioł. Wówczas układ będzie optymalny, czyli dający maksimum korzyści.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/a/109929-jaka-podlogowka-z-pompa-ciepla

Link do komentarza
Komentarz dodany przez aro:
Brednie brednie i brednie. Zgadza sie tylko to ze pompy ciepła to urządzenia nisko temperaturowe. Wszystkie modele znane mi z doświadczenia mają możliwości otrzymać na zasilaniu temperaturę 55 stopni. ktoś kto ma system mieszany w swoim domu powinien wziąć pod uwage zastosowanie grzejników nisko temperaturowych i co najważniejsze musi rozgraniczyć układ grzejnikowy od podłogowego stosując pompy wewnątrz układowe. Siłą rzeczy stosując tę technologię ogrzewania nie ma mowy o pominięciu zbiornika buforowego co jest istotne dla pomy ciepła szczególnie zimą jak i dla dwuch systemów ogrzewania. Mam tak skonstruowany system w własnym domu i działa bardzo dobrze.
Link do komentarza

Możliwość uzyskania temperatury na zasilaniu 55°C to jedno, a koszty pracy pompy przy takich parametrach to drugie. W przypadku pompy nawet kilka stopni różnicy (np. 5°C więcej) to dużo. W instalacji z kotłem takiej różnicy byśmy w ogóle nie zauważyli. Dlatego właśnie sposób wykonania podłogówki jest ważny. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...