Skocz do zawartości

Pomysły na odwodnienie działki?


Recommended Posts

Cześć!

Mam bardzo ciężki orzech do zgryzienia. W tym momencie już całkowity brak pomysłów od siebie.

 

Mam odziedziczoną działkę z domkiem z lat 70tych po dziadkach. Domek z piwnicą, piwnica jest regularnie (od jesieni jak zacznie się śnieg czy deszcze do późnej wiosny) zalewana. Pomysł dziadków był taki, że w podłodze piwnicy jest wybita dziura, tam umieszczona pompka która wypompowuje tą wodę na działkę. Taki zamknięty obieg - pompka musi chodzić pół roku non stop, a i tak przy większych deszczach do piwnicy bez kaloszy wejść nie można...

 

Chcielibyśmy coś z tym zrobić, założyć odwodnienie działki. Na pewno pomógłby drenaż na podwórku, tylko nie mamy w jaki sposób odprowadzać zebranej wody ponieważ:

1) teren gliniasty, wysoki poziom wód gruntowych - studnia chłonna odpada

2) teren jest bardziej pochyły, najniższym punktem do którego spływa woda z okolicy jest nasza piwnica

3) brak kanalizacji w ulicy, brak rowu melioracyjnego do którego możnaby tą wodę z podwórka odprowadzać

4) wiem że są zbiorniki na deszczówkę.. ale przy takich ilościach wody musielibyśmy całą działkę zakopać w takich pojemnikach. Był wcześniej dziki plan żeby spróbować to pompować do szamba, ale szambo 10m2 zapełniło się w dwa dni, więc to również odpada.

 

Czy ktoś z Państwa miał podobny problem? Czy można w takiej sytuacji coś jeszcze zrobić?

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza

Skoro dom posadowiono w najgorszym możliwym punkcie

14 godzin temu, Nastrojowa napisał:

2) teren jest bardziej pochyły, najniższym punktem do którego spływa woda z okolicy jest nasza piwnica

a wody nie ma gdzie odprowadzić

14 godzin temu, Nastrojowa napisał:

1) teren gliniasty, wysoki poziom wód gruntowych - studnia chłonna odpada

3) brak kanalizacji w ulicy, brak rowu melioracyjnego do którego można by tą wodę z podwórka odprowadzać

to zasypanie piwnicy wydaje się być najrozsądniejszą opcją.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...