Skocz do zawartości

problematyczny salon


Recommended Posts

witam

cos poszlo nie tak na mojej budowie, w wyniku czego mam za mało miejsca na telewizor w salonie.

pytanie czy miał ktoś podobny problem i jakoś go sensownie rozwiązał?

W kominku planuje od casu do czasu napalić dla klimatu.

załączam zdjęcie i rzut z wymiarami.

z góry dzięki za wszelkie sugestie.

20240302_105731.JPG

 

wymiary.jpg

Edytowano przez hajmon7 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

80cm telewizor by wszedł to wiem. Sam oglądam tv 1.5h/rok czyli Kevina na święta. Bardziej tu myślę o dzieciakach/imprezach/gościach itp.

Na tą chwilę mój najlepszy pomysł to zakleić wnękę na równo z kominkiem i zamocować tv na stelażu tak aby częściowo wystawał nad kominek.

 

Link do komentarza
38 minut temu, hajmon7 napisał:

 Na tą chwilę mój najlepszy pomysł to zakleić wnękę na równo z kominkiem i zamocować tv na stelażu tak aby częściowo wystawał nad kominek.

 

To już lepiej zrób drzwi ukryte równo z kominkiem, wykończone jak ściana. Będziesz miał tajny schowek na przydatne rzeczy.

Link do komentarza

A po co telewizor?

Jest przecież taki wynalazek jak PROJEKTOR!!!

Za nieduże pieniądze można kupić na takie okazjonalne projekcje (można i za duże pieniądze :yahoo:) projektor, zabudować tę wnękę, jak radzi retrofood, pod sufitem na tej zabudowie podwiesić nie rzucający się w oczy (na przykład za drewnianą listwą pod belką), rozwijany pilotem na czas projekcji  ekran... nawet o szerokości ponad 2 metry... Po projekcji zwijasz ekran i nie ma po nim wielkiego śladu...

To dawałoby obraz do 100"...

oto przykład:

obraz.png.95f5c700e18543b6046beefad2cf02e9.png

 

https://allegro.pl/oferta/ekran-do-projektora-polautomatyczny-scienny-sufitowy-matowy-bialy-100-229-15142624748?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw7-SvBhB6EiwAwYdCAT6MuOD7Q1n_xd3_y0bWpy6DugRqb1X2D5zsx6qprZCpIXwDOpGiCBoCYwEQAvD_BwE

 

 

I PRZYKŁADOWE projektory z WiFi, BT, z obsługą HDMI... Za 2000 masz stucalowy "telewizor" :blowup:

obraz.png.7467d545b817b6f3aee00bfd42dd475e.png

 

 

obraz.png.5a89f8a99410311b5501963b4b21d03c.png

Link do komentarza

z tym projektorem to nieglupie jest ale to trzeba bylo przemyslec duzo wczesniej, teraz mam wszystkie kable wychodzace z podlogi kolo kominka.

Drzwi ukryte to brzmi nieźle, nie wiem jakby to wygladało finalnie. Z czego takie drzwi wykonac ? z płyty OSB ?

Link do komentarza
2 minuty temu, hajmon7 napisał:

Drzwi ukryte to brzmi nieźle, nie wiem jakby to wygladało finalnie. Z czego takie drzwi wykonac ? z płyty OSB ?

 

Pewnie. Kiedyś, jak ja remontowałem mieszkanie (dziesięć lat temu), to modne było akcentowanie pojedynczej ściany, na przykład tapetowaniem. Może nadal są modne? Wtedy biała tapeta na drzwi oraz resztę ściany i nawet ekranu nie będzie potrzeba. :icon_lol:

Tylko we wnękę półki, szkoda marnować przestrzeń.

Link do komentarza
1 godzinę temu, hajmon7 napisał:

wszystkie kable

Jakie wszystkie? Pogadaj z dobrym informatykiem- on je zagospodaruje... WiFi załatwi sprawę...

Ten projektor, którego specyfikację zamieściłem wyżej ma złącze antenowe, więc podłączasz antenę czy dekoder i masz telewizor :yahoo: stucalowy!!!

 

Nawiasem mówiąc kupiłem sobie taki najprostszy z około 350 zł projektorek i sam się dziwię jakie ma możliwości :scratching:

 

obraz.thumb.png.4a5af6f536757d87cedcedb9b8e748be.png

 

Nie jest to docelowy zakup... żeby nie było...

 

Mam ponad dwunastoletni telewizor Philips 43", który miał działać góra trzy lata i zaraz po gwarancji wysiąść - a doskonale nadal działa... więc aby sprawdzić na próbę co tego typu "wynalazek" w zamian za telewizor może... - a dużo może - kupiłem go z planem "pobawienia się" i rozpoznania, a potem przed czternastym dniem po zakupie - odesłania... ale go zostawiłem i na suficie oglądam w pozycji leżącej filmiki z YouTube, albo filmy z Netflixa... nawet w dzień... przy słońcu okna przysłaniam (nie muszę zasłaniać) żaluzją... a można i mieć w ten  sposób stucalowy monitor do komputera :blowup:

 

 

1 godzinę temu, hajmon7 napisał:

Z czego takie drzwi wykonac ?

Raczej nie z OSB... Z płyty meblowej laminowanej... wzór neutralny - biały, albo dopasowany do pozostałych, planowanych mebli pokoju...  a wewnątrz kupę miejsca na różne różności...


 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 18.03.2024 o 22:14, retrofood napisał:

To już lepiej zrób drzwi ukryte równo z kominkiem, wykończone jak ściana. Będziesz miał tajny schowek na przydatne rzeczy.

taka szafe jak powyzej, drzwi ukryte zrobilyby taka ala szafe na graty ale nie widze jakby to sie miało otwierać razem z tv do nich przykręconym.

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, hajmon7 napisał:

genialne :icon_biggrin:

Gdybyś na prawdę chciał to zrobić - wybierz prowadnice REJS Comfort  Box, albo podobne, ale o dużej nośności, żeby w razie korzystania z szuflady, była ona odpowiednio wytrzymała... i nie wypadła razem z telewizorem...

 

Ale uważam, że lepszym wyjściem jest projektor i ekran...

 

Na nas tutaj zawsze możesz liczyć:yahoo:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...