Skocz do zawartości

Regulacja drzwi wejściowych .


Recommended Posts

Witam .Mam pytanie do Was jak wyregulować drzwi wejściowe ponieważ dzisiaj się bawiłem i nie mogę ich wyregulować .Góra obciera że idzie zamknąć ale z czasem zejdzie farba.Zawias jest na górze na środku oraz na samym dole .Z boku jest wejście na imbusa ale nie dam rady bo ościeżnica jest . Pozdrawiam 

IMG_20240304_122002852.jpg

IMG_20240304_122009752.jpg

IMG_20240304_122011835.jpg

Link do komentarza

Możesz wyregulować drzwi wejściowe, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 

Upewnij się, że zawiasy są dobrze przykręcone i nie mają luzów. Jeśli są luźne, dokręć je za pomocą odpowiedniego klucza.

 

Jeśli drzwi obcierają u góry, spróbuj podkręcić zawiasy na dole. Jeśli problem występuje przy progu, skoncentruj się na zawiasach u góry.

 

Niektóre zawiasy posiadają mechanizm regulacji. Spróbuj znaleźć śrubę regulacyjną na zawiasach i delikatnie dostosuj ich pozycję, aby uniknąć obcierania drzwi.

 

Jeśli wejście na imbusa jest zagrożone przez ościeżnicę, rozważ demontaż ościeżnicy na czas regulacji zawiasów. Pamiętaj o ostrożności i ewentualnie poproś o pomoc, jeśli nie czujesz się komfortowo przy takim demontażu.

 

Po dokonaniu regulacji, koniecznie odczekaj, aż farba na drzwiach wyschnie, aby upewnić się, że problem obcierania został rozwiązany.

 

Czasami regulacja drzwi może wymagać cierpliwości i eksperymentowania, więc nie zniechęcaj się, jeśli nie uda się za pierwszym razem.

 

Powodzenia!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...