Skocz do zawartości

Wymiana pokrycia dachowego


Recommended Posts

Witam, mam zamiar wymienić starą ondulinę na blachę trapezową nad dobudówką, w przyszłości to pomieszczenie będzie ocieplane. Zastanawiam się nad położeniem membrany dachowej na łaty i bezpośrednio na to nowej blachy, bez przybijania nowych łat i kontrłat. Rozumiem, że nie jest to zgodne ze sztuką, ale może ktoś z was próbował lub wie jakie może to przynieść ewentualne konsekwencje?

 

Zastanawiam się również nad ociepleniem strychu domu, sytuacja jest tam identyczna - blacha jest położona bezpośrednio na łaty, bez żadnej folii lub membrany. Jaki byłby najbardziej korzystny sposób na przygotowanie dachu do ocieplania? (zależy mi na tym, by nie zrzucać blachy). Zastanawiam się nad nałożeniem folii paroprzepuszczalnej między krokwiami od wewnątrz i zachowaniu szczeliny wentylacyjne przez wyłożeniem wełny.

Link do komentarza

Szczeliny teoretycznie być nie musi, bo wentylacja byłaby tak czy tak zachowana pomiędzy połacią a membraną. Też o tym myślałem w domu rodzinnym, tylko tam jest z 400 metrów dachu. Musi się tu jakiś ekspert wypowiedzieć.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...