Skocz do zawartości

Panele winylowe ze zintegrowanym podkładem


Recommended Posts

Witam

Kupiłem panele ze zintegrowanym podkładem w Castoramie (Kronospan Dąb Primus, podkład 1mm) i majster twierdzi że i tak trzeba kłaść podkład. Będzie kładzone na wylany 2 miesiące temu beton, jest równy. Kupić ten podkład dla pewności? Mi na zdrowy rozum jest to nie potrzebne, chyba po to jest na panelu. Proszę o rady :)

Edytowano przez Bobby126 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Mówi „z doświadczenia”, kiedyś już układał i mówi że jest z tym problemem, ale jaki dokładnie to nie określił. Beton na moje oko jest równy, nie jest równy jak szkło, ale jak położyłem pare paneli to leżą dobrze.

Link do komentarza

Powiem tak - jeżeli ułożenie dodatkowej warstwy nie spowoduje nadmiernego podniesienia poziomu podłogi, to grubsza warstwa podkładu daje pewne korzyści. 

1. Łatwiej zniwelować nierówności, które niekoniecznie zauważymy na pierwszy rzut oka.

2. Grubszy podkład lepiej tłumi odgłos kroków. To akurat słabość większości paneli. 

3. Izolacja cieplna też jest skuteczniejsza. Co jest zaletą, o ile nie robimy ogrzewania podłogowego.

4. Odcinamy się od pyłu, w pewnym stopniu także od wilgoci. Ale te zadania lepiej spełni warstwa folii.

5. Każda dodatkowa warstwa wzmacnia efekt posadzki pływającej, jest jakby warstwą poślizgową. Kompensuje drobne wzajemne ruchy paneli i podłoża.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...