Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam takie pytanie, bo jeżeli chodzi o malowanie ścian to nie jestem specjalistą. Otoz mam problem. Majster który szpachlowal mi sufity i ścianki z regipsu, poszlifowal je..później zagruntowal i zobaczyłem że niestety narożniki źle poszpachlowal i w niektóre miejsca musi nanieść poprawki..pytanie moje jest takie : czy jak naniesie szpachel i później go zeszlifuje w tych kilku miejscach to czy ściany i sufit wcześniej zagruntowanym trzeba będzie jeszcze raz gruntowa czy wystarczy obmiesc z kurzu i tylko poszlifowane miejsca jeszcze raz zagruntować? 🙂

Link do komentarza
3 godziny temu, Djkris18 napisał:

Witam. Mam takie pytanie, bo jeżeli chodzi o malowanie ścian to nie jestem specjalistą. Otoz mam problem. Majster który szpachlowal mi sufity i ścianki z regipsu, poszlifowal je..później zagruntowal i zobaczyłem że niestety narożniki źle poszpachlowal i w niektóre miejsca musi nanieść poprawki..pytanie moje jest takie : czy jak naniesie szpachel i później go zeszlifuje w tych kilku miejscach to czy ściany i sufit wcześniej zagruntowanym trzeba będzie jeszcze raz gruntowa czy wystarczy obmiesc z kurzu i tylko poszlifowane miejsca jeszcze raz zagruntować? 🙂

Wszystko zależy od ilości wytwarzanego kurzu.

Link do komentarza

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak gruba jest warstwa szpachli, którą będziesz nakładać. Jeśli warstwa jest cienka, to wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką, aby usunąć kurz i zanieczyszczenia. Następnie możesz nałożyć kolejną warstwę gruntu bezpośrednio na te miejsca.

Jeśli jednak warstwa szpachli jest grubsza, to lepiej jest nałożyć kolejną warstwę gruntu na całej powierzchni ścian i sufitu. Grunt pomoże wyrównać chłonność powierzchni i zapewni lepszą przyczepność dla farby.

W Twoim przypadku, skoro narożniki są niewielkie, to można spróbować przetrzeć je wilgotną szmatką i nałożyć kolejną warstwę gruntu bezpośrednio na te miejsca. Jeśli jednak będziesz mieć wątpliwości, to lepiej jest nałożyć grunt na całej powierzchni.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...