Skocz do zawartości

Problem z cieknącym śrubunkiem


Recommended Posts

Najpierw trzeba sprawdzić, czy nieszczelność pojawia się na samym połączeniu śrubunkowym, czy może na gwintach przed i za śrubunkiem.

Te połączenia na gwintach mogą być zbyt słabo uszczelnione. Ale jeżeli to sam właściwy śrubunek. to można spróbować go mocniej dokręcić. To pomoże, jeżeli jest tylko poluzowany. Jeżeli to nic nie da, to trzeba będzie go wymienić. Ewentualnie, jeżeli to śrubunek z połączeniem na uszczelkę, a nie na stożek, to może wystarczyć wymiana samej uszczelki. 

Link do komentarza
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Najpierw trzeba sprawdzić, czy nieszczelność pojawia się na samym połączeniu śrubunkowym, czy może na gwintach przed i za śrubunkiem.

Te połączenia na gwintach mogą być zbyt słabo uszczelnione. Ale jeżeli to sam właściwy śrubunek. to można spróbować go mocniej dokręcić. To pomoże, jeżeli jest tylko poluzowany. Jeżeli to nic nie da, to trzeba będzie go wymienić. Ewentualnie, jeżeli to śrubunek z połączeniem na uszczelkę, a nie na stożek, to może wystarczyć wymiana samej uszczelki. 

Bardzo dziękuje za odpowiedz, dzisiaj przyjdzie fachowiec. Nie chciałem sam tego ruszać w sezonie grzewczym bo zaraz co urwe :) myslałem o jakimś sposobie do zabezpieczenia tego przed przyjsciem fachowca

Edytowano przez tecrain (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

 

19 godzin temu, tecrain napisał:

Witam,

 

mam problem z cieknącym śrubunkiem po piecem, kapie z niego co jakiś czas. Jest jakiś sposób na uszczelnienie tego bez odkręcania? 

 

Pozdrawiam 

Może z zaworu bezpieczeństwa, to tylko wężyk trzeba założyć  i jakieś odprowadzenie do kanalizacji, albo pojemnika.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...