Skocz do zawartości

Grzejnik elektryczny do małej łazienki – jaki wybrać?


Recommended Posts

W niewielkiej łazience doskonale sprawdzą się grzejniki dekoracyjne i łazienkowe, kompatybilne z różnorodnymi systemami ogrzewania, takimi jak olejowe czy gazowe. Dodatkowo, wiele z tych grzejników oferuje opcję zasilania elektrycznego. Dla osób poszukujących niezależności od centralnego ogrzewania, idealnym rozwiązaniem będą grzejniki wyłącznie na prąd.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/instalacje/baza-wiedzy/urzadzenia-i-akcesoria-grzewcze/55275-grzejnik-elektryczny-do-malej-lazienki-jaki-wybrac

Link do komentarza
Komentarz dodany przez :
Najmniejsze o prostej budowie, najbardziej efektywne , najtańsze w eksploatacji, oraz emitujące promienie lecznicze (terapeutyczne) do stosowania w każdych łazienkach są promienniki ( !!! ) podczerwieni krótkiej, czyli promienniki kwarcowo-halogenowe. W związku z emisją krótkiej fali podczerwonej , nie mylić z grzejnikami panelowymi emitującymi bardzo długą falę podczerwoną, działają natychmiast, bezpośrednio i w czasie przebywania w łazience. Są urządzeniami o najwyższym bezpieczeństwie o niewielkich gabarytach w porównaniu z każdymi innymi. Inne grzałki mogą ewentualnie stwarzać tło dla działania promienników IR-A.
Link do komentarza
1 godzinę temu, Zdaniem Czytelnika napisał:

Komentarz dodany przez :
Najmniejsze o prostej budowie, najbardziej efektywne , najtańsze w eksploatacji, oraz emitujące promienie lecznicze (terapeutyczne) do stosowania w każdych łazienkach są promienniki ( !!! ) podczerwieni krótkiej, 

Mam pytanie. Ile czasu dziennie należy przebywać w łazience aby doświadczyć dobroci działania tego promiennika? 

Link do komentarza
2 godziny temu, Marek Suwart napisał:

Te promienniki ogrzewają wtedy kiedy w niej przebywasz, i wtedy działają też terapeutycznie jak w saunie podczerwieni.

W porządku ale pobyt w saunie i w łazience nieco różnią się od siebie, stąd moje pytanie o to, jak długo trzeba przebywać w tej łazience i czy koniecznie na golasa, tak jak w saunie.

Link do komentarza

W łazience można przebywać  tak długo jak się chce. Moc i odbiór ciepła w saunie IR jest znacznie większy (ca.55 st C), w łazience można dobrać taki promiennik by było ca 20-30 st. i chodzi o natychmiastowe ciepło w czasie przebywania, przy okazji pewien odbiór terapeutyczny. Można też przebywać na golasa, będzie lepszy odbiór terapeutyczny, lub w ubraniu.

Link do komentarza
2 godziny temu, Marek Suwart napisał:

W łazience można przebywać  tak długo jak się chce.  

Nie o to pytałem. Pytałem jak długo dobowo minimalnie trzeba przebywać, w łazience, aby doświadczyć, uzyskać, czy też osiągnąć ten reklamowany efekt leczniczy? I czy na golasa to konieczność, czy wystarczy mieć odsłonięte dłonie i twarz?

 

Link do komentarza
13 godzin temu, Zdaniem Czytelnika napisał:

Najmniejsze o prostej budowie, najbardziej efektywne , najtańsze w eksploatacji, oraz emitujące promienie lecznicze (terapeutyczne) do stosowania w każdych łazienkach są promienniki ( !!! ) podczerwieni krótkiej, czyli promienniki kwarcowo-halogenowe.

A Ty tak twierdzisz z praktyki, czy z lektury instrukcji obsługi?

Link do komentarza

Jesteśmy polskim producentem promienników podczerwieni, produkujemy promienniki od 2000 roku. Współpracowaliśmy w zagadnieniu leczniczym promienników podczerwieni z firmą Philips i wprowadzaliśmy na polski rynek promienniki Vitae. Z firmą Toshiba też wprowadzamy specjalne lampy terapeutyczne. Znamy to zagadnienie od podszewki. zobacz:   www.solart.com.pl

 

 

Link do komentarza

Dalej brakuje odpowiedzi na zadane pytanie:

Ile czasu trzeba przebywać w łazience, w zasięgu działania takiego promiennika, żeby doświadczyć działania terapeutycznego?

 

Od siebie dodam drugie pytanie:

Na czym polega to lecznicze działanie? Innymi słowy - jaka jest konkretna korzyść zdrowotna?

Link do komentarza
16 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Dalej brakuje odpowiedzi na zadane pytanie:

Ja je zadałem jako pacjent wielokrotnie korzystający z zabiegów naświetlania stawów kolanowych lampami z promieniowaniem podczerwonym. Nic mi one (te zabiegi) nie dały. Nawet mój ortopeda się  wtedy zniechęcił i stwierdził, że tylko rżnięcie może mi pomoc.

Obyło się jednak bez rżnięcia. Znaczna poprawa nastąpiła wtedy, kiedy przez pół roku codziennie paliłem ognisko w ogrodzie i wystawiałem kolana w stronę żaru. Ale to było kilka godzin dziennie, a nie minuty.

I to były lepsze zabiegi niż wszelkie lampy, poza tym znacznie przyjemniejsze. Na świeżym powietrzu.

 

Promieniowanie podczerwone wnika w głąb ciała i podgrzewając komórki, pobudza je do aktywności i regeneracji.

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Podgrzewałem się promiennikiem podczerwieni przy piwie w knajpce na Rynku w Krakowie jesiennym wieczorem... Od strony promieniowania jest piękne uczucie ciepełka, ale już z drugiej :zalamka:... sytuację ratował kocyk, zaoferowany przez obsługę knajpki...

Podobne odczucia, przy wejściu na chwilę, "zapewnia" taki promiennik... może nie z taką różnicą temperatur, ale z wyczuwalną różnicą... jeśli promiennik będzie na ścianie, to "posiedzenie" na golasa może skutkować katarem...

Krótkie grzanie promiennikiem nie zdoła nagrzać ścian pomieszczenia na tyle, żeby one akumulowały ciepło i w miarę równomiernie je rozprowadzło...

 

Link do komentarza

wchodzimy w szczegóły, jeśli potrzeba więcej wiadomości to proszę przeczytać na stronie https://www.solart.com.pl/termoterapia/

Promienniki kwarcowo-halogenowe emitują falę elektromagnetyczną z zakresu (ciepła) IRA , oraz IRB  i o takich tu rozprawiamy. Wszelkie inne promienniki nie emitujące tego zakresu, nie mają tych właściwości. Krótko mówiąc, tylko promienniki świecące mają właściwości promieni słonecznych (terapeutycznych) szybkich (natychmiastowych w działaniu) które można przesyłać lustrami w konkretne miejsca. I wiadomo że jak naświetlają z przodu to tył będzie nie oświetlany ciepłem. W miarę dłuższego czasu ciepło akumulowane przez powierzchnie, będzie oddawane do pomieszczenia. To wszystko zależy co my chcemy, krótko dużą mocą i natychmiast (działanie terapeutyczne i cieplne) czy mniejszą mocą (działanie cieplne i terapeutyczne). A poza tym, każde działanie terapeutyczne wymaga czasu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
    • Tak  pracuje.   taki rębak, słuchać posuw.
    • Tak jest to bardzo ważne, bez tego mechanizmu praca jest bardzo ciężka i niebezpieczna.   Urządzenie po włożeniu gałązki musi ją samoczynnie wciągać, a obsługujący   może się w tym czasie odsunąć, nieco dalej lub przygotować następny kawałek gałęzi.     Do zestawu potrzebujesz jeszcze to:   Akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa. https://allegro.pl/listing?string=akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa&ocena-produktu=5.0 Do pracy trzeba się odpowiednio ubrać, żadnych szalików ani luźnych rozpiętych ubrań, włosy upięte, potrzebne okulary oraz rękawice, przedłużacz, worki, wiadro na zrębki oraz ta piłka, ładowarka i akumulatorki.    
    • Dzieki za opinie. Czy to automatyczne wciaganie galezi jest bardzo wazne ? Jesli tak, to coz, doloze troche grosza, zeby potem nie zalowac, ze nie mam tej opcji.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...